Топ-5 побутових засобів для прибирання будинку, яких краще уникати

 

 

Засоби для очищення, які більшість домогосподарок регулярно використовують для підтримки чистоти та дезінфекції, є дуже небезпечними.

 

Дослідження від Women’s Voices for the Earth розкривають правду про п'ять речовин, що містяться у найпоширеніших побутових засобах, яких краще уникати.

 

Потужні антимікробні хімічні речовини, також відомі як дезінфекційні засоби, все частіше виявляються в побутових мийних засобах — від прального порошку до кухонних засобів для миття. Дослідження показують, що деякі з найбільш поширених протимікробних засобів містять хімічні речовини, які провокують появу безлічі проблем зі здоров'ям.

 

Вплив цих хімічних речовин пов'язаний із потенційними наслідками для здоров'я — від простого подразнення шкіри, очей і появи захворювань респіраторних систем і астми, до гормонального дисбалансу, і навіть впливу на імунну систему. Надмірне використання дезінфекційних хімічних речовин також веде до розмноження супербактерій, на які не впливають сучасні антибіотики.

 

Група добровольців-активістів із США Women's Voices for the Earth (WVE), допомагає людям дізнатися правду про ті засоби, які ми застосовуємо. Їхня місія — допомогти позбутися від токсичних хімічних речовин, які завдають шкоди нашому здоров'ю.

Згідно з інформацією від WVE, особливо уразливі до хімічних речовин, виявлених у побутових мийних засобах, діти, вагітні жінки та ті, хто планує стати матір’ю, а також ті, хто страждає на астму.

 

На етикетках побутових засобів, що містять хімікати, незначна кількість інформації щодо потенційних наслідків для здоров'я людини. В результаті споживачі дуже мало знають про те, які засоби містять небезпечні хімічні речовини.

 

WVE зробила добірку топ-5 побутових хімікатів, яких слід уникати:

1. Хлорний відбілювач зазвичай використовується для очищення питної води, дезінфекції плавальних басейнів і відбілювання білизни. Він є засобом, який подразнює слизову оболонку очей і горла, а також шкіру.

 

Змішування хлорного відбілювача з іншими мийними засобами, такими як аміак, може виділити небезпечний газоподібний хлор. Вплив газоподібного хлору може викликати кашель, задишку, біль у грудях, нудоту або інші симптоми.

 

2. Аміак часто додають у склоочисники та інші засоби для чищення твердих поверхонь. Він подразнює шкіру, очі, горло і легені. Аміак спалює шкіру і може пошкодити очі (в тому числі викликати сліпоту) при контакті.

 

 

3. Триклозан і триклокарбан зазвичай додають до побутових мийних засобів, таких як мило для рук і засіб для миття посуду. Ще він міститься в широкому асортименті інших засобів, в тому числі в зубній пасті. Ці хімічні речовини довго залишаються в навколишньому середовищі, їх взаємодію пов'язують із гормональним дисбалансом і потенційним підвищеним ризиком раку молочної залози.

 

4. Четвертинні сполуки амонію (quats) зустрічаються в побутових мийних засобах, таких як дезінфекційні спреї і туалетні засоби для чищення. Вони викликають астму, вроджені дефекти і зниження народжуваності.

 

5. Наносрібло додають у деякі види текстилю, пластмаси, мила, в упаковку та інші матеріали, надаючи їм природну антибактеріальну властивість металевого срібла. Частинки наносрібла можуть проникати глибоко в ваше тіло, вони токсичні для печінки і мозку.

 

Якщо ви все ж вирішите використовувати хімічні засоби для чищення, що містять перераховані вище компоненти, WVE рекомендує застосовувати їх з обережністю, за призначенням і мінімально, щоб зменшити вплив на довкілля:

«WVE визнає, що ці хімічні речовини є ефективними вбивцями мікробів, але попереджає споживачів про те, що їх треба використовувати з обережністю. Ми виступаємо за те, щоб люди використовували засоби для дезінфекції тільки тоді, коли ситуація цього дійсно потребує. Споживачі повинні знати, що потужні хімічні речовини, виявлені в дезінфекційних засобах, занадто небезпечні для щоденного використання всюди у будинках», — говорить виконавчий директор WVE Ерін Скілскі (Erin Switalski).

 

 

Протимікробні хімічні речовини, доступні сьогодні для багатьох із нас, спочатку були розроблені для стаціонарних і клінічних умов. Але для переважної більшості людей будинок не повинен бути таким же стерильним, як операційна, кажуть фахівці.

 

Дослідження показали, що менш токсичні інгредієнти, такі як оцет і бура, мають відмінні антибактеріальні властивості та можуть використовуватися замість агресивних хімічних речовин.

 

Поради про те, як підтримувати свій дім у чистоті, не вдаючись до використання агресивних засобів для дезінфекції, ми надамо в наступній статті.

 

epochtimes.com.ua


18.11.2017 7453 1
Коментарі (1)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1949 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11402 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1089

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

77
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1087
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

759
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

81
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667