У Франківську заборонять стихійну торгівлю, хаотичну рекламу та миття автомобілів на берегах річок

 

 

В Івано-Франківську винесли на громадське обговорення зміни до правил благоустрою міста.

 

"Найбільш поширеними порушеннями у правилах благоустрою є стихійна торгівля, хаотичні вивіски, незаконна реклама і розкопки", – зазначив перший заступник директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Ігор Сенчук.

 

Чинні правила благоустрою затверджені ще у 2015 році. Відтоді змінилося законодавство, тому чинні правила не забезпечують належного прибирання території міста та утримання об’єктів та елементів благоустрою, пише Курс.

 

Розробники проекту рішення додали до нових правил благоустрою кілька нових розділів. Серед них розділ "Роботи, пов’язані з порушенням об’єктів благоустрою".

 

Цей розділ регламентує розкопки, які зазвичай проводять комунальні підприємства.

 

"На сьогоднішній день це слабка ланка, розкопки закриваються із запізненням. Вдалося регламентувати утримання дозволів. Але все одно треба цей напрямок покращити. Вводиться таке поняття, як "супровід робіт з благоустрою". Цей супровід полягає в тому, що працівник департаменту буде контролювати розкопки від початку робіт до кінця", – пояснив Сенчук.

 

Тобто замовник, який має намір виконувати земельні або ремонтні роботи, зобов’язаний укласти з департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради договір на супровід робіт під час порушення об’єктів благоустрою. Супровід робіт полягає у веденні технічного нагляду за виконанням робіт, пов’язаних з порушенням об’єкта благоустрою, та робіт, пов’язаних з його відновленням.

 

"Раніше ми могли притягнути до відповідальності лише за проведення розкопок без ордера, зараз ми вводимо відповідальність за пошкодження інженерних мереж і за пошкодження зелених насаджень. Тобто, якщо при розкопці пошкоджено інженерну мережу, то замовник робіт має її поміняти і відновити", – зазначив Ігор Сенчук.

 

Також є новим розділ, який регламентує встановлення вивісок у місті.

 

Нагадаємо, 30 грудня виконавчий комітет Івано-Франківської міськради затвердив рішення "Про розміщення вивісок в м. Івано-Франківську". Підприємців зобов’язали до 1 липня привести вивіски у відповідність до порядку розміщення вивісок в місті Івано-Франківську. Однак за позовом прокуратури Івано-Франківський окружний адміністративний суд скасував рішення виконкому про порядок розміщення вивісок в обласному центрі.

 

Сенчук зазначив, що суд скасував рішення виконкому через недотримання процедури оприлюднення проекту рішення. Тепер порядок розміщення вивісок в Івано-Франківську прописали у нових правилах благоустрою.

 

Також у правилах з'явився новий розділ "Реклама", який регламентує розміщення зовнішньої реклами в Івано-Франківську. Серед нововведень і розділ "Торгівля".

 

"Окрім стихійної торгівлі, ми забороняємо прокат веломобілів без відповідних дозволів, а також продаж ритуальної атрибутики на вулицях. Ми хочемо зобов’язати продавати цю атрибутику тільки у приміщеннях", – зазначив Ігор Сенчук.

 

Також, за  новими правилами з благоустрою, іванофранківцям заборонять самовільно перекривати стовпчиками та іншими огородженнями міжбудинкові проїзди, а також встановлювати пристрої примусового обмеження швидкості руху.

 

Є зміни і щодо правил паркування.

 

"Ми забороняємо паркування транспортних засобів на проїжджій частині під час снігопадів", – розповів комунальник.

 

Також власники транспортних засобів притягуватимуться до адміністративної відповідальності за миття автомобілів  у водоймах міста, на берегах річок, на прибудинкових територіях, зелених зонах та інших не пристосованих для миття автомобілів місцях.

 

Проект рішення має пройти погодження у Державній регуляторній службі України. Відтак його має затвердити виконком та сесія. За словами Ігоря Сенчука, нові правила благоустрою остаточо затвердять в Івано-Франківську не раніше, як за два місяці.


17.11.2017 771 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1955
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1857
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1851
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5475 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2149 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1506

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

740

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

793

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

993

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1002
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1765
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3675
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10253
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26137
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10179 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7708
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

895
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

201
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

260
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

377
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1273
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

879