Анатолій Гриценко в Івано-Франківську: Теперішня економічна політика вбиває державу

 

 

Сьогодні в Івано-Франківську з робочим візитом перебуває лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

 

Головними темами розмови були політика України під час військової агресії з боку Росії, ключові реформи, які дійсно потрібні країні, взаємовідносини України і МВФ та багато іншого.

 

Під час зустрічі із журналістами політик наголосив, що бюджет 2018 року, який пропонує уряд прийняти депутатам, розроблений не для покращення життя людей, а для збагачення та утримання влади.

 

Тому, «Громадянська позиція» не буде його підтримувати.

 

«В цьому бюджеті закладено збільшення фінансування органів влади, як силового блоку, так і адміністрації президента, кабінету міністрів, Верховної ради на десятки відсотків. Натомість, фінансування важливих для людей статей пов’язаних з наукою , освітою, медициною та передовими технологіями тільки на відсотки. Знову дисбаланс не на користь народу. Тому ми не будемо голосувати за такий бюджет», - пояснив Анатолій Гриценко.

 

Лідер «Громадянської позиції» наголошує, що борг України перед Міжнародним валютним фондом продовжує зростати і сьогодні на плечі кожної простої української людини вже лягло майже 200 тисяч держборгу.

 

«Попри всі розмови про зростання ВВП, ви повинні розуміти, що це досягається через підвищення цін та набирання нових боргів і нічого більше. Вже межа державного боргу перейшла за два трильйони гривень. Якщо поділити ці гроші навіть на номінальну чисельність населення, які дає Держкомстат і не враховувати, що мільйони людей за кордоном, то на кожну середню українську родину припадає 200 тисяч гривень боргу вже зараз. І в проект бюджету і далі закладено збільшення боргів.»

 

Лише одна з чотирьох вимог МВФ відповідає інтересам України

 

Анатолій Гриценко вважає неприпустимими умовами, за якими МВФ готовий надати наступний транш. Зокрема йдеться про впровадження з 2018 року ринку земель, швидку приватизацію залишків державної власності та знову підняття ціни на газ для населення. Що ж стосується вимог МВФ про створення Антикорупційного суду - Громадянська позиція поділяє таку умову.

 

«На таких умовах нам співпраця з МВФ не потрібна», - заявив Гриценко.

 

Сьогодні країну залишає все більша кількість людей, які шукають кращого життя за кордоном. Натомість держава не займається створенням нових робочих місць, а влада робить все можливе, щоб напхати свої власні кишені.

 

«Ви бачите, якими темпами країну покидає здорова, працездатна частина населення, освічена працьовита молодь.Українці виїжджають родинами, селами, - без шансів на повернення. Тільки у Польщу – 1 мільйон 200 тисяч громадян за рік. Ярмарки проводять відкрито і забирають геть усіх від лікарів, інженерів-айтішників до людей, які просто фізично можуть працювати чорноробочими. Ось чому, проект бюджету та всі інші реформи влада повинна прив’язувати до потреб людей, а не давати якісь відірвані від усвідомлення показники зростання ВВП.

Гройсман чи Порошенко мав прийти в парламент і сказати: «Ось ці пропозиції податкового характеру, дерегуляторного, бюджетного в пакеті дають можливість в 2018 році створити 900 тисяч нових робочих місць і представити розбивку по областях. Тоді це стає завданням для всієї системи виконавчої влади і тоді про щось можна звітувати наприкінці року. Тоді люди не поїдуть у Польщу чи ще далі. Цього не робиться і навіть не планується, натомість діють ті механізми, які працюють на олігархат. Далі стискається ярмо заборгованості, а народ їде геть з такої держави».

 

Держава не виконує ключові функції - безпеки і справедливості

 

На його думку, несправедливість особливо гостро відчувається в українських судах.

 

«Підніміть руки  хто в цій залі вірить, що після всіх судових реформ, які були проведені, можна піти в наш суд і захистити без хабара своє право, свою власність? Немає! На цьому можна поставили крапку. Тобто функцію справедливості держава не забезпечує», - наголосив лідер «Громадянської позиції».

 

«Безпека в широкому сенсі – це захист миру та цілісності держави, захист урожаю фермера від рейдерів та захист бізнесу від свавілля чиновників, захист банківських заощадження від знецінення, збереження спокою і життя людей на вулицях від злодіїв і злочинців, безпека на дорогах, якісні продукти харчування, вчасна медична допомога тощо. Однак ця функція також не виконується і відповідальність за це лежить на Президентові. Люди незахищені - будуть вчитися захищатися самі. Особливо зараз, коли в країні повно зброї. Якщо влада не схаменеться, буде дуже спекотно. На всіх рівнях – від Києва до областей.

Зараз багато створено організацій: і НАЗК, і НАБУ, тепер хочуть створити антикорупційні суди. Це правильно. Рано чи пізно вони спрацюють. Проте, щоб викорінити корупцію, потрібна воля. Це може зробити лише одна людина - сильний президент», - зауважує Анатолій Гриценко.


16.11.2017 1819 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1604
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1699
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1686
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4988 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1990 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1385

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

249

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

575

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

740

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

867
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3498
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10069
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

713
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25948
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7572
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

767
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1270
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

219
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1096
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

711
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

945