Скандальні апартаменти: у Франківську забудовник через суд скасував припис про незаконний котлован під ІІ чергу будівництва

 

 

Приватне підприємство «Прикарпаття і К» через суд скасувало припис управління з питань держархбудконтролю про зупинення підготовчих та будівельних робіт на об’єкті по вулиці Мазепи, 144.
 
 
Припис стосується котловану виритого під другу чергу скандального будівництва «Комплексу апартаментів «На озері», пише Фіртка із посиланням на Побудовано в ІФ.
 

Як відомо, у липні Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю провело позапланову перевірку об’єкта будівництва по вулиці Мазепи, 144, а саме «виритого котловану з лівої сторони від адміністративного корпусу Івано-Франківської обласної організації ТСО України».

 

Перевірка виявила, що підприємство «Прикарпаття і К» вирило котлован на земельній ділянці, яка належить обласній організації ТСО, без отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

 

Котлован під ІІ-чергу будівництва на Мазепи, 144 станом на липень

 

У підсумку управління з питань держархбудконтролю склало припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт на вказаному об’єкті з вимогою усунути виявлені порушення, а на виконавця робіт, підприємство «Прикарпаття і К», наклало штраф у сумі 623 080 гривень.

  

Згодом фірма-підрядник звернулася до суду з вимогою визнати протиправним та скасувати припис від 5 липня 2017 року, а також постанову про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 12 липня 2017 року.

 

У ході судового засідання вияснилося, що позапланову перевірку управління з питань держархбудконтролю здійснювало на підставі листа Управління служби безпеки України в Івано-Франківській області.

 

Як відомо, зводити апартаменти «На озері» Івано-Франківськ обласне товариство сприяння обороні України розпочало без жодних дозвільних документів. Хоча документи в організації все таки були, правда не на житлову забудову, а на будівництво спортивно-готельного комплексу з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення на власній земельній ділянці по вулиці Мазепи, 144.

 

Будівництво здійснює підрядна фірма «Прикарпаття і К», яка декларувала будівництво біля міського озера, як «Комплекс апартаментів «На озері», розрахований на ІІ черги будівництва.

 

Перша черга – це 10-поверховий будинок з самовільно надбудованим 11-м поверхом. Тут є 90 житлових приміщень, які в рекламних матеріалах названі «апартаментами». ІІ черга будівництва - це виритий поруч котлован, який забудовник вирив більше року тому, а ріелтори пробували продавати у ньому неіснуючі «апартаменти». Саме цей котлован держархбудконтроль своїм приписом визнав незаконним.

 

Як йдеться у матеріалах справи, обласна організація ТСО України та підприємство «Прикарпаття і К» виритий котлован позиціонують як запроектований корпус (ІІ черга будівництва) ) спортивно-готельного комплексу по вулиці Мазепи, 144, що був затверджений робочим проектом.

  

 І- черга будівництва на Мазепи, 144 станом на липень 

 

Ще у грудні 2007 року Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю міста Івано-Франківська видала обласній організації ТСО України дозвіл на виконання будівельних робіт з будівництва спортивно-готельного комплексу з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення по вулиці Мазепи, 144. На підставі цього суд прийшов до висновку, що твердження контролюючого органу про те, що роботи на об’єкті ведуться без дозволу на виконання будівельних робіт є необґрунтованими.

 

Відтак у вересні Івано-Франківський міський суд задовольнив вимоги підприємства «Прикарпаття і К» та постановив визнати протиправним та скасувати припис Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю про зупинення підготовчих та будівельних робіт, а також скасував постанову про накладення штрафу.

 

Постанова суду від 7 вересня 2017 року

 

Як писало Побудовано в Франківську, скандальне будівництво «Комплексу апартаментів «На озері» по вулиці Мазеп, 144 ведеться уже другий рік. За цей час обласна організація ТСО безперешкодно звела 10-поверховий «спортивно-готельний комплекс», розпродала першу чергу «елітних апартаментів», вирила котлован під другу чергу будівництва і навіть добилася через суд видачі містобудівних умов та обмежень на уже збудований будинок.

 

По-факту, замість спортивно-готельного комплекс тут побудували багатоквартирний житловий будинок. А люди, які віддавали гроші за квартиру, обізнану «апартаментами», по-факту, купили готельний номер.  Та й жодних дозвільних документів на час будівництва у товариства не було. Про це ДАБІ офіційно заявляло ще навесні 2016 року.

 

Після скарг, звернень та прискіпливої уваги з боку ЗМІ, ДАБІ призупинило будівництво скандального об'єкту на Мазепи, 144, видавши припис на підставі того, що забудовник не допустив на будівельний майданчик інспектора з архбудінспекції. Але товариство сприяння обороні України оскаржило це рішення в суді. 23 березня 2016 року окружний адмінсуд скасував припис ДАБІ про зупинку будівництва.

 

Восени того ж року організація знову подала позов в Івано-Франківський окружний адмінсуд. Тоді позивач вимагав, щоб Департамент містобудування та архітектури та культурної спадщини видав містобудівні умови та обмеження на будівництво двох черг багатоквартирного житлового комплексу на місці незаконно виритого котловану та уже збудованого готелю, який розпродали під виглядом елітних квартир. У свою чергу, Івано-Франківський окружний адмінсуд  постановив у позові ТСОУ відмовити.

 

Натомість, ТСОУ подало на апеляцію. Відтак, Львівський апеляційний суд прийняв рішення задовільнити апеляційну скаргу частково. А саме скасувати постанову Івано-Франківського адмінсуду. Визнати протиправною відмову Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини щодо надання ТСО містобудівних умов та обмежень. Окрім того зобов'язати Департамент надати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки площею 1,2627 га, розташованої по вули Гетьмана Мазепи, 144 в для будівництва багатоквартирного житлового комплексу з вбудованими приміщенням спортивно-громадського призначення, перша і друга черга та трансформаторну підстанцію з блокованими гаражами.


13.11.2017 1162 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1965
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1862
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1859
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5507 47
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2155 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1512

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

747

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

800

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1002

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1006
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1773
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3684
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10260
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26151
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10189 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7716
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

211
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

266
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

384
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1279
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

886