Кафедра ендокринології ІФНМУ відзначила 20-річчя науково-практичною конференцією (фото)

 

 

Днями в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась науково-практична конференція «Досягнення та перспективи клінічної ендокринології» до 50-річчя з року заснування курсу ендокринології та 20-річчя кафедри ендокринології.

 

Взяти участь у конференції та привітати кафедру ендокринології з ювілеєм приїхали медики і науковці з Києва, Вінниці, Тернополя, Чернівців, Львова. Вітали колег і представники ректорату, завідувачі інших кафедр ІФНМУ.

 

«Ми тісно співпрацюємо з кафедрою ендокринології, — зазначила під час своєї доповіді, присвяченій диференціальній діагностиці болю та лікуванню, завідувач кафедри неврології та нейрохірургії, професор Вікторія Гриб. — Ми допомагаємо один одному, постійно вчимося один в одного. Сподіваюся, такою співпрацею ми слугуємо на розвиток України та покращення здоров’я населення. Від нашої кафедри вітаю сьогоднішніх іменинників — усіх працівників кафедри ендокринології, усі практичні лікарі області підтримують цю кафедру, вони не можуть жити одні без одних, і живуть в абсолютному комплаєнсі».

 

Виступи учасників стосувалися різноманітних досліджень в галузі ендокринології. Це і дослідження про дефіцит вітаміну D і його роль у розвитку порушень обміну речовин та цукрового діабету, доповідь про щитоподібну залозу та вагітність, «Інсулінорезистентність та цукровий діабет 2 типу, шляхи корекції» та багато інших.

 

Серед доповідей були й розповіді про славні сторінки розвитку ендокринології на Прикарпатті. Буквально кілька днів тому минуло 45 років, як в медичному університеті працює професор кафедри ендокринології Володимир Боцюрко. Він розповів про непересічну особистість — професора Ару Гарагаш’яна, видатного вченого, який зробив величезний вклад в боротьбу з ендемією зоба на Прикарпатті. «Така палка любов до науки і зокрема до ендокринології, яку я бачив у ньому, коли сам був ще студентом, сприяла його величезному авторитету серед викладачів і особливо студентів, — згадує Володимир Боцюрко. — Він особливо по-батьківськи ставився до студентів, які навіть склали про нього своєрідний афоризм: «Найкращий серед армян — наш декан Ара Арменакович Гарагаш’ян». І це була правда».

 

«Життя на кафедрі не було б таким цікавим і активним, якби не наші суміжні кафедри, — говорить завідувач кафедри ендокринології, професор Надія Скрипник. — Ми запросили наших шановних завідувачів кафедр, з якими ми постійно спілкуємося, і які постійно допомагають в нашій роботі. Дякую нашим проректору з наукової роботи Ігорю Вакалюку та проректору з лікувальної роботи Володимиру Федорченку, які у всьому нас підтримують. Дякую Марії Андріївні Оринчак, яка фактично привела мене за руку в науку. Сьогодні цією конференцією ми відзначаємо цей ювілей, але ми впевнені, що попереду в нас усіх багато спільної роботи, планів і перспектив!»

 

Насамкінець учасники конференції прийняли резолюцію, в якій серед іншого відзначили, що проблеми ендокринології, яка є порівняно молодою галуззю медицини, є надзвичайно актуальні, адже зростання кількості захворювань ендокринної системи пов’язані із змінами в харчуванні, способом життя, екологічною ситуацією, зокрема впливом наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, отже мають не лише медичний, але й соціальний характер.

 


13.11.2017 2178 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1020
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2415
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2057
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2093
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6363 56
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2385 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

259

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1071

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1058

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1324
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

200
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

538
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1997
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26439
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

495
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10398 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7938
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

483
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

343
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

488
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

568
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1511