Прикарпатська преса про сміття, архітектурне леґо, вбивцю Бандери та американські мандри

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 12 по 19 жовтня. 

 

Західний кур’єр

І знову про сміття

Хто і чому не зацікавлений у побудові заводів із переробки сміття? Як це не прикро визнавати, але людством править глупота і дурість… Ми вже заповнили сміттям території, більшу за площею, ніж Бельгія, і майже таку, як Албанія та Кіпр разом узяті.

Тепло газ економить

Через потепління івано-франківські котельні наразі включають тепло лише вночі. Про це повідомив директор ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Василь Рущак.

Євген Баран: «Живемо у час штучних літературних «звізд» Література сьогодні відіграє роль дзеркала. На сторінках книжок ми знаходимо все те, чого боїмось і від чого навіть сахаємось у реальному житті.

Село, яке варто відвідати

Непотрібно далеко їхати, щоб побачити красу. Невеличке і на перший погляд малопримітне село Криворівня (Верховинський район) насправді має чим потішити своїх відвідувачів.

 

Галицький кореспондент

Мрія про вершину

Могутня гора підкорилася сильному людському духові. 1 жовтня коломиянин Роман Грубач, який пересувається за допомогою інвалідного візка, разом іх друзями зумів піднятися на Говерлу.

Архітектурне лего для дорослих

Івано-франківській промзоні в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислової, схоже, не уникнути транформації в густонаселений житловий мікрорайон.

Такий, як гірський вітер

Мріяв бути десантником, а став неперевершеним розвідником. Мабуть, єдиний український воїн, який сам написав Кодекс честі Розвідника, навіть розробив шеврон для своєї розвідувальної роти.

 

Репортер

Ті, хто тримає тил

Вони організовували різноманітні акції й продажі, аби зібрати, підзаробити для військових трохи коштів. Купували все – від шкарпеток до касок, далі пішли тепловізори, автомобілі, допомога пораненим.

Наш Донбас

Там вже ніби мир. Працює громадський транспорт, школи, відкрилося багато магазинів. Але у мешканців прифронтових міст на сході України лишився головний страх – вони бояться обстрілів.

Американські мандри

Зазвичай учасники програми Work and Travel їдуть до США більше через подорожі. Побачити на власні очі картинки з інтернету, місця з відомих фільмів, а то й улюблених кінозірок. Студент може подорожувати не лише після закінчення контракту, а й упродовж роботи.

Діти питають про секс

«Звідки я взявся» дитині розкажуть у школі, на телебаченні чи в інтернеті. Але краще, щоб саме батьки знайшли потрібні слова. Секс-терапевт із Харкова Юлія Ярмоленко стверджує, що більше підліток знає про секс, то пізніше починає статеве життя і робить це свідомо і грамотно.

В гості на велосипеді

Михайло Коземчук із Снятина часто подорожує велосипедом за кордон, а ще частіше приймає в себе іноземних велотуристів із різних куточків світу.

 

Вікна

ЄВРО-кредит чи ЕСКО-механізм

Обидва варіанти з енергомодернізації будівель бюджетної сфери у Калуші – мало реальні. Міська влада Калуша задумала «утеплити» будівлі бюджетної сфери та зменшити витрати тепла і газу наполовину. Однак проект дорогий і коштом міського бюджету його реалізувати практично неможливо. Доходи від продажу майна і землі хочуть спрямувати на відновлення Ратуші З нового року спрямувати деякі доходи спеціального фонду міського бюджету Калуша на відновлення міської Ратуші. Таку пропозицію озвучив та під час сесії міської ради відстоюватиме депутат Юрій Тимків. Втім, чи погодяться з ним колеги з депутатського корпусу? Адже кошти, отримані від продажу власності громади, мають йти на створення нової власності.

Легендарному ФК «Хімік» — 70

2017 рік є ювілейним як для прикарпатського, так і калуського футболу. Щодо Прикарпаття, то футбол у нашому краї бере свій початок з 1907 року. Саме тоді у Станіславові було створено футбольний клуб «Ревера». Це був найсильніший футбольний клуб у регіоні аж до початку Другої світової війни. Він входив до числа семи клубів-засновників Львівського окружного союзу футболу (ЛЮСФ). А ось калуський футбол зародився ще на початку двадцятого століття.

Як готували вбивцю Бандери?

Служба зовнішньої розвідки України розсекретила сім томів справи оперативної розробки Богдана Сташинського – спецагента, який убив лідерів Організації українських націоналістів Лева Ребета і Степана Бандеру. Журналіст дослідив сенсаційний історичний документ, що розкриває методи роботи радянських спецслужб.


19.10.2017 950 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1595
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1696
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1683
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4977 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1985 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1383

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

242

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

572

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

735

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

864
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3496
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10065
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

711
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25946
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7570
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

765
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

942
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1267
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

214
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1093
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

709
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

943