Прикарпатська преса про пасічнянську МІСТику, реформу шкіл, суди без суддів та хрест для туриста

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 11 по 17 серпня. 

 

Репортер

Туриста чекає хрест У період відпустки чи свят квитків на потяг до Франківська нема – усім треба на Прикарпаття, і більшості – таки в гори. Влада ж новаціями та атракціями мріє затягнути людей саме в місто, бо ж турист – це завжди гроші. І що для цього робиться?

Настя Станко: «Кожен має отримати по заслугах» Журналістка Анастасія Станко не потребує гучних представлень. Про неї більше говорять її матеріали. «Репортеру» вдалося зустрітися з журналісткою в рідному Франківську та поговорити про журналістику в час війни, поїздки на Схід та пошук справедливості.

Місто сканують іноземці З 12 по 20 серпня в Івано-Франківську триває фестиваль «Сеанс міського сканування». Яким побачили місто, над якими проблемами працюватимуть та чого очікують від фестивалю, розповіли закордонні куратори проекту.

У школи повзе реформа Про реформування системи освіти останні роки велося чимало розмов і дискусій. Однак якогось реального рішення покращення ніхто так і не побачив. Не варто чекати радикальних змін і в новому навчальному році. Адже реформа в школи йти не поспішає.

 

Галицький кореспондент

І сміх, і гріх В Івано-Франківську встановлять Хрест Тверезості. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків переконаний, що він може допомогти залежним і приваблюватиме туристів. Однак не всі франківці підтримують таку ідею.

Лети, Прапоре! Пекло трьох воєн вистояв, а «на гражданці» не вижив – убили. Трагедія трапилась в першу річницю народження сина – дикий символізм. Він був інвалідом після Іловайська, пластина в руці, а дружина лише рік, як народила. Морпіх, у якого за плечима три війни: у Придністров’ї, Африці та Україні в складі батальйону «Донбас», а після демобілізації був господарем того дому в карпатських горах, де бійці можуть лікувати душу і тіло , - реабілітаційного центру «Творча Криївка». Смерть 44-річного Валентина Гонтара сколихнула півкраїни.

Пасічнянська МІСТика Вже понад рік франківці бурхливо обговорюють новий міст на Пасічну. Як запевняють можновладці, конструкція за 206 мільйонів гривень вирішить проблему із заторами, що регулярно виникають на Галицькій в районі існуючого моста. Проте чи дійсно це так?

Суди без суддів На Прикарпатті склалася критична ситуація з нестачею суддів, багато з яких пішли у відставку або втратили повноваження…

 

Західний кур’єр

ТОП-5 навчальних закладів Івано-Франківська На порозі новий навчальний рік, але традиційно влітку освітяни та громадськість підбивають підсумки попереднього. Таблиці, цифри, графіки, проблеми. Ремонти. Це все є і завжди буде…

«Ураган» прагне боротися за найвищі місця В очікуванні старту нового сезону головний тренер «Урагану» Максим Павленко розповів, як проходить підготовчий процес для його підопічних, поділився думками про новий сезон екстра-ліги і прокоментував завершення власної ігрової кар’єри. ..

 

Анонси друкованих «Вікон»

Калуські роми не реєструють шлюби Міністерство юстиції в останні роки активно запроваджує низку новацій у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Втім, якщо про «шлюб за добу» або можливість отримати свідоцтво про народження дитини прямо у пологовому будинку чули, мабуть, усі, то про можливості деяких інших сервісів інформації значно менше. Між тим, у Калуші можна через Інтернет подати заявку на реєстрацію шлюбу або ж замовити послугу апостилювання документів. Віднедавна у місті взялися ще і  за «паспортизацію» ромів.

MiniBoss з Калуша Ліза Полицька — 11-річна калушанка, якій випала нагода долучити до заходу міжнародного рівня. Вона брала участь у чемпіонаті світу з підприємництва серед молоді SAGE WorldCup 2017 та представляла проект у складі команди Worldofcreativity молодшої ліги «MiniBoss» (6-14 років).

Єврейський Калуш Упродовж шести сторіч історії Калуша світ побачив саме шість книжок про це місто, включно з трьома цьогорічними. Найбільшим за обсягом та кількістю авторів є англомовне видання «The life and Destruction of the Community (Kalush, Ukraine), Tel -Aviv: Kalusz Society, 1980». Власне, майже все, що ви хотіли дізнатись про життя та зникнення єврейської громади в Калуші (друга половина 17 сторіччя – 1942 рік), є в цій книзі на вісім сотень сторінок. За одним мінусом – автори викладають не об’єктивний, а саме єврейський погляд на історію Калуша.

«Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть…» Ідея обрамлення, як і виконання цієї ідеї, належить парафіянину собору. Роман Ємець запропонував художньо оздобити і тим же завершити іконостас. І після світлих днів Великодня, заручившись благословенням настоятеля собору митрофорного протоієрея Григорія Мороза та допомогою архітектора собору Світлани Дзенглюк, почали робити ескізи.


17.08.2017 417 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1106
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2083
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2130
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6443 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2415 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

290

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1115

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1139

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1356
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

559
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2024
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26469
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

521
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10425 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7966
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

505
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

368
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

518
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

592
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1538