Івано-Франківська облрада спрямувала 1 млн грн на ремонт будівель, якими мала б опікуватись держава (документ)

 

 

На останній сесії обласна рада спрямувала по 500 тис грн на ремонтно-реставраційні роботи будівлі по вул. Грюнвальдській, 11, де розташований Апеляційний суд та Сахарова, 15 – приміщення поліції та СБУ.

 

Втім, фінансування ремонтних робіт цих будівель не лежить на плечах обласного бюджету, адже їх балансоутримувачами є державні структури.

 

Це засвідчують Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міськради та Управління культури, релігій та національностей ОДА у відповідях на звернення депутата обласної ради від партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» Ольги Федишин.

 

Нагадаємо, на останній сесії обласної ради очільниця фракції «ВОЛЯ», член Ради партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» Ольга Галабала підняла питання доцільності виділення цих коштів та запропонувала вилучити цей пункт з проекту рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік».

 

«Я не розумію,  на яких підставах ми з обласного бюджету виділяємо 1 млн грн на ремонтно-реставраційні роботи суду, прокуратури, СБУ та міліції, в той час, коли у нас є проблема із заробітною платою,  і зі школами ,  і з іншою соціальною інфраструктурою. Може це просто намагання дружити з цими органами?», - заявляла Галабала.

 

Тоді, депутат обласної ради від БПП, голова комісії з питань соціально-економічного розвитку Остап Дзеса відповів, що це споруди історичні, надбання нашої області і їх потрібно підтримувати в належному стані.

 

«Сьогодні там суд,  завтра можуть бути інші структури ,  але приміщення наші. Ніяка установа державна, яка там розміщена,  на жаль ,  сьогодні проводити такі масштабні ремонтні роботи не може. Я вважаю, абсолютно доцільно виділяти не такі вже й значні кошти на ці споруди», - запевняв Дзеса.

 

В свою чергу, депутат обласної ради Ольга Федишина направила депутатські звернення в Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міськради та Управління культури, релігій та національностей облдержадмінстрації з проханням надати інформацію про балансоутримувачів цих будівель.

 

З відповідей з’ясувалось, що балансоутримувачем приміщення на вул. Грюнвальдській, 11 є Апеляційний Суд Івано-Франківської області. Між цим органом та відділом охорони культурної спадщини і музейної роботи управління культури ОДА був укладений охоронний договір, згідно з яким Апеляційний Суд бере приміщення на балансоутримування і відповідно до п.12 договору «зобов’язується своєчасно проводити поточний та капітальний ремонт пам’ятки та роботи з упорядження території пам’ятки».

 

Що стосується приміщення по вул. Сахарова, 15, Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міськради повідомив, що ця будівля і приміщення не належать до комунальної власності територіальної громади міста. Згідно з даними «Реєстру прав власності на нерухоме майно» вказана будівля та приміщення належать до державної власності (власником є держава в особі Кабміну).

 

«Прикро, що такі великі суми область виділяє на будівлі, якими користуються органи державної влади, які б і мали опікуватись їх ремонтом чи реставрацією. І це у той час, як в області є більш важливі проблеми, на які в обласному бюджеті завжди не вистачає коштів. До прикладу, у Надвірнянському районі роками тягнеться проблема добудови школи у селі Чорний Потік, дитячого садочка в Білих Ославах, або спортзалу в селі Заріччя. Там, навіть мова не йде про ремонт чи реставрацію - там для дітей взагалі відсутні умови для навчання. Це ті проблеми, на які ми в першу чергу повинні спрямовувати кошти», - переконана Ольга Федишин.

 



17.08.2017 496 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1967
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1867
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1861
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5519 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2156 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1514

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

748

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

802

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1004

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1007
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1774
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3686
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10261
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26152
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10190 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7718
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

905
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

213
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

267
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

386
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1282
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

887