Прикарпатська преса про народженого під градом, смак Криму, оздоровницю, що хиріє та картку іванофранківця

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 28 липня по 3 серпня. 

 

Репортер

Храм і досі там На сьогодні у боротьбі між франківською мерією і православною Церквою, яка юридично завзято відхрещується від Москви, за територію на вулиці Чорновола, крапку поставив суд. Та насправді доречнішим був би знак питання, бо проблема значно глибша…

Картка бідним допоможе Про створення картки франків ця вперше заговорили ще в лютому цього року. Це була ініціатива міського голови Руслана Марцінківа, який у такий спосіб вирішив допомогти місцевим пенсіонерам. У мерії запевняють – аналогів такої картки в Україні немає. А що ж вона дає?

Смак Криму Понад два роки дружня кримська родина – мама і восьмеро дітей – мешкає в Івано-Франківську. Тут їм добре, комфортно, хіба що скучають за морем і мріють про власне житло.

Підвали ратуші стануть музеєм Днями у Франківську знову заговорили про музей у ратуші. Цього разу міський голова Руслан Марцінків скликав архітекторів, краєзнавців, активістів, пресу. Обіцяв усіх почути, а старі підвали відновити якісно та швидко. На початок робіт у бюджеті уже знайшли 2 мільйони.

 

Галицький кореспондент

Громада перековує сільраду У селі Драгомирчани, що неподалік Івано-Франківська, депутати сільської ради таємно розділили між собою та правоохоронцями ділянку, де мала б бути нова школа та стадіон. Втім обурені мешканці зуміли показати, хто в домі господар. Чотири дні вони блокували трасу Львів-Мукачево, вимагаючи від депутатів скасувати скандальне рішення. Зрештою, громада святкувала перемогу.

Народжений під градом Ірак, Косово, АТО… Від командира взводу до командира батальйону. Єдиний воїн з Прикарпаття із званням Героя України. Почесну відзнаку коломиянин Тарас Сенюк мав отримати ще за життя  - за блискавично проведену бойову операцію в зоні АТО, в якій зумів врятувати аж два підрозділи солдатів. Але за життя йому не встигли вручити нагороду – вшанували посмертно.

Оздоровниця, що хиріє Бальнеогрязевий санаторій «Черче» функціонує на Рогатинщині майже 90 років. Колись  тут лікувався та навіть жив Богдан Лепкий. Однак зараз відомий коридор, здається, доживає віку. Його відвідувачі скаржаться на невчасно надані та неякісні послуги, харчування, занедбану територію, грибок у приміщеннях тощо. Дирекція ж впевнена, що люди їхали до них, так і будуть їхати.

 

Західний кур’єр

Чим нас годують? Як держава контролюватиме безпечність харчів. Початок літа в Україні видався багатим на випадки масових отруєнь у закладах громадського харчування. Такі епізоди свідчать про недосконалість державного контролю за якістю та безпекою продуктів…

Перемоги звідусіль Тиждень, що минув, видався доволі успішним для прикарпатських спортсменів, які змагалися не тільки на континентальних першостях, а й навіть на Дефлімпійських іграх. Як підсумок – заслужені нагороди у футболі, баскетболі та вільній боротьбі.

 

Вікна

Комунальна спека Надворі — спека. Калушани «тікають» у відпустки та насолоджуються літом. У дворах їхніх будинків тим часом парує гарячий асфальт, а з десяток людей шуфлями та іншим ручним інструментом прокладають доріжки. Дорожникам — не до відпочинку. Станом на початок серпня вони виконали роботи у масштабах, які були заплановані на рік. Крім того, у місті брукують тротуари, встановлюють вуличне освітлення та замінюють світлофори.

«Африканський тиждень спеки» в Калуші Літо впродовж двох місяців наче й не давалося чути, проте серпень не змусив чекати. Палюче сонце, гаряче повітря, словом – спека. Цього тижня в усіх областях України температура повітря підніматиметься вище 30 градусів. Надалі, кажуть синоптики, спека може бути ще лютішою. Нічна температура впродовж тижня +20+26 градусів. Про цей період літа вже гудить вся Україна, він навіть отримав неофіційну назву «африканська спека».

Криївка Черемоша УПА в Підгірках – нова туристична родзинка Калуша Калуські дослідники ще з минулого року доклали багато зусильдля того, щоб знайти місцезнаходження цієї криївки. Кілька тижнів тому вони розкопали одне місце, проте спроба виявилася невдалою. Завдяки допомозі Ігоря Петріва, сина зв’язкової Анни Боцян, яка носила бійцям УПА їжу та переправляла документи, краєзнавці все ж змогли знайти історичне місце. Чоловік пригадав, що батьки свого часу показували йому сховок. Чарівна ковбаса і справжні галушки Готувати влітку, з одного боку, просто: вибір продуктів різноманітніший, відпустка дозволяє трохи більше часу приділити кулінарній творчості, та й загалом буяння природи надихає. З іншого — спекотно, нема бажання довго стояти біля плити, хочеться до річки, в ліс чи на море. А як бути з тим, що літній день рік годує? Я також шукала відповідь і знайшла її майстрині-кулінарки з Калуша Люби Біріної.


04.08.2017 962 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1881
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1819
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1816
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5359 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1479

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

684

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

741

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

933

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

970
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1720
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3633
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10213
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26088
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10139 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7678
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

861
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1362
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

348
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1237
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

833
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1041