Марія Рудик: Реформування освіти в Україні має сприяти покращенню якості надання освітніх послуг

 

 

Реформування системи освіти в Україні повинно бути спрямоване на покращення якості надання освітніх послуг, оновлення і модернізацію закладів освіти.

 

Таку позицію, коментуючи новий проект закону «Про освіту» висловила освітянин, депутат обласної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Марія Рудик.

 

Марія Рудик наголосила на необхідності проводити моніторингове вивчення якості засвоєння матеріалу учнями. Це і має бути основним орієнтиром в роботу вчителя. Саме моніторинг якості знань учнів повинен показувати кваліфікаційний рівень педагогів, які надають освітні послуги учням.

 

«Якщо проаналізувати результати ЗНО, то бачимо, що багато абітурієнтів отримують високі результати, проте бувають такі випадки, коли медалісти не підтверджують своїх знань. Після закінчення школи молоді хлопці і дівчата повинні бути готовими до дорослого життя, мати базові знання про суспільство» - зазначила Рудик.

 

За словами депутата, у Європи є позитивний досвід в цьому сенсі. Для прикладу, в Німеччині і Польщі вчителі не проходять атестацію, там рівень кваліфікації вчителя визначається за аналізом якості знань учнів.

 

За словами депутата, у новому законі «Про освіту» нівелюється такий контролюючий орган як Відділ освіти, натомість будуть створені інші структурні підрозділи, які вивчатимуть роботу педагогів і вчителів, надаватимуть їм компетентну допомогу. Втім, у законі не визначено, яким чином та за якими критеріями формуватимуться ці підрозділи.

 

«В законі також не передбачено як формуватиметься склад тієї чи іншої комісії, яка займатиметься контролем, можливо, просто зміниться назва установи, а працівники залишаться. Тоді, піддається сумніву покращення ефективності роботи таких структур. Крім того, в проекті закону передбачений вільний вибір вчителем місця проходження підвищення кваліфікації, але для цього відповідний заклад повинен мати сертифікат на надання таких послуг. Як саме це відбуватиметься, в законі не передбачено», - вважає Рудик.

 

Важливим, та не до кінця опрацьованим у проекті закону питанням, на думку депутата, є призначення керівників закладів освіти.

 

«Згідно з проектом закону, директором школи одна людина може бути не більше 2 разів. Призначається директор за погодженням комісій, в які знову ж входитимуть представники адміністрацій, що вже нівелює демократичний підхід до обрання та призначення директора.  Тому до процесу призначення директора мають бути залучені як вчителі, так учні та батьки, а також експерти з освітнього напрямку, громадські організації, які займають освітніми питаннями та представники депутатського корпусу, що входять у відповідну комісію, - пояснила депутат. - Менеджер, організатор, господарник,  фахівець, людина, яка має лідерські якості – саме таким повинен бути директор школи, адже  він  бере на себе відповідальність за учнів, батьків, вчителів, займається питанням розвитку школи».


20.07.2017 633 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1270
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2563
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2194
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6592 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2474 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1179

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1304

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1438
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

165
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

67
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10483 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

65
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

98
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637