Прикарпатська преса про ціну життя, тест на безвіз, сплутані карти та АТОвця без даху над головою

 

 

Огляд прикарпатської преси з 8 по 15 червня.

 

Галицький кореспондент

Ціна життя В останні роки лікування за кордоном набуває все більшої популярності, а термін «медичний туризм» став доволі вживаним. Це данина, єдиний можливий вихід чи недовіра до української медицини? На фоні збільшення попиту зростає і позиція посередників, проте далеко не всі з них працюють чесно. Часто це обертається захмарними рахунками, а найголовніше – втратою дорогоцінного часу для пацієнта.

Як на пороховій бочці Нещодавно на Долинщині трапився витік нафти, який ліквідовують і досі. Однак найстрашніше те, що людські городи та будинки розташовані на старезних трубах, з яких в будь-який момент може знову витекти нафта або й статися вибух.

Непідйомна труба Мешканці села Глибоке на Богородчанщині виступають проти заміни металевих газових труб на пластикові. Кажуть, що підрядник виставив надто високі ціни і не хоче розписати детально кошторис. А таких грошей на заміну труб у людей просто немає.

Без даху над головою Днями голова спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв звернувся до депутатів обласної ради з проханням виділити для бійця, який  вже три роки перебуває на фронті на Сході України, 60 тис. гривень на ремонт його будинку. Проте кошти для таких потреб у бюджеті не передбачені…

 

Репортер

Тест на безвіз В ніч на 11 червня почав діяти безвізовий режим із країнами ЄС для українців, які подорожують із біометричними паспортами. «Репортер» вирішив особисто протестувати всі переваги перетину кордону за новими правилами.

Карпати живуть гостями Туризм на Прикарпатті особливо активно почав  розвиватися з початку двохтисячних. Темпи росту – два кроки вперед, один назад (бо ж бувають зими без снігу). Та в будь-якому разі, наприклад, минулого року туристи привезли лише офіційно, тобто обласному бюджету понад 32 мільйони гривень. Звісно, насправді там трохи інші гроші, бо ж не все обліковується, але від того всім добре – і туристам, і готелям, і гірським садибам, і владі трохи.

Тато дитини не боїться Поява дитини в сім’ї – це не лише свято, а й купа обов’язків. В Україні, як і в більшості пострадянських країн, вдома з малям залишається мама, тато ж береться за утримання сім’ї.  «Репортер» поспілкувався з двома татусями, які всупереч стереотипам взяли на себе виховання дитини, а дружин відпустили працювати.

 

Західний кур’єр

Спутали карти Івано-Франківська міська рада вирішила взяти участь в аукціоні з продажу пакету акцій місцевого локомотиворемонтного заводу.

Михайло Вишиванюк «Все в Божих руках, повернуся – дамся знати»  18 червня, минає рік з часу, як відійшов у вічність Михайло Васильович Вишиванюк. Тепер  - він повертається… У спогадах  рідних, знайомих, друзів, які незабаром вийдуть книгою, він – живий.

«Дракони» змінили профіль Івано-франківський «Ураган» у чемпіонаті України з пляжного футболу (вища ліга) представлений молодими гравцями.

 

Вікна

Олександр Тутов: «Ісландія — це країна, де або кип’яток з-під землі, або — крижаний холод від льодовика»

Калушанин Олександр Тутов об’їздив 32 країни на чотирьох континентах. Мандрує майже десяток років і не уявляє свого життя без подорожей. Основна мета під час мандрівки — максимально «прокачати» країну, затративши мінімум коштів. Для цього обирає автостоп. Одна із останніх країн, де побував Олександр Тутов, — це Ісландія: країна льодовиків, китів та вулканів. Тут мешканці платять копійки за комуналку, бо максимально використовують природній ресурс. І переймаються не політикою, а природними «настроями», хвилюються виверженнями вулканів та будують теплиці «на камінні». Як за 250 доларів на двох 16 днів мандрувати Ісландією, Олександр Тутов ділився із калушанами.

У Калуші відродили турнір срібного призера Олімпіади-1972 Євгена Аржанова

Перший олімпієць і перша олімпійська нагорода для Калуша. Таким калушани запам’ятали свого відомого земляка Євгена Аржанова — срібного призера Олімпійських ігор 1972 року в Мюнхені, а віднедавна — почесного громадянина Калуша. Після більш ніж 20-річної перерви тренер з легкої атлетики управління освіти Калуської міської ради Микола Шевчук зміг відродити легкоатлетичний турнір серед спортсменів Західноукраїнського регіону, який присвячений гордості Калуша Євгену Аржанову.

БК “Калуш” на чемпіонаті Європи в Іспанії переміг “Старі гармати” з Німеччини, а калуські фанати — вразили глядачів

БК «Калуш» зіграв дві гри в іспанському Сантандері на чемпіонаті Європи серед ветеранів у віковій категорії 50+. За результатами калушани будуть боротися за вихід до півфіналу цих престижних змагань.

Фірма, дотична до Насалика, вперше за сім років поступилася на тендері із постачання ліків у Калуську ЦРЛ

Цього року відбулися торги за постачання медикаментів до Калуської ЦРЛ. Вони мали дві суттєві відмінності порівняно із попередніми роками: по-перше, закупівлю проводили не цілісним лотом, а — кількома дрібнішими. По-друге, вперше за сім років фірма, пов’язана із міністром енергетики Ігорем Насаликом, не стала «монополістом» у постачанні ліків до головного медичного стаціонару Калуша.


15.06.2017 756 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2030
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1887
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1884
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5604 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2179 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1537

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

783

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

850

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1064

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1027
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1800
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3707
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10303
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26196
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10219 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7747
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

925
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

276
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

310
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

410
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1310
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

915