Студенти Прикарпатського університету стали переможцями Всеукраїнської олімпіади з робототехніки (фото)

 

 


Днями на базі Інституту комп'ютерних систем Одеського національного політехнічного університету відбувся другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з робототехніки.
 
 
Цьогоріч в олімпіаді взяли участь 19 команд із 12-ти вищих навчальних закладів Одеси, Львова, Івано-Франківська, Харкова, Сум, Черкас, а також були представлені команди із міст Брест і Мінськ (Республіка Білорусь).
 

Програма олімпіади включала два етапи. На першому, теоретичному, етапі кожний учасник відповідав на тестові завдання з робототехніки, електроніки, програмування, а також розв’язував задачі з навігації мобільних роботів, розрахунку параметрів систем керування та створення алгоритмів поведінки робота.

 

На другому, практичному, етапі команди виконували завдання з побудови діючої моделі автономного робота-автомобіля (self-driving car) у масштабі 1:10-1:18, який повинен без втручання водія автоматично знайти правильну траєкторію руху за допомогою сенсорів та відеокамер, що дозволяють розпізнавати дорожню обстановку, перешкоди і знаки та якнайшвидше доїхати до фінішу.

 

Одне коло траси змагань було завдовжки 50 метрів і містило прямі ділянки, повороти, підйоми та спуски. Переможець визначався у змаганні роботів між собою за регламентом Roborace асоціації робототехніки в Україні за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає встановлену кількість кіл – той і переміг. Цього разу кількість кіл становила 10, а кращому роботу знадобилось близько чотирьох хвилин для подолання півкілометрової дистанції.

 

До участі у практичному турі допускалися роботи, що пройшли кваліфікаційні випробування, у результаті яких 14 команд були допущені до півфінальних заїздів, де було відібрано 8 фіналістів. За підсумками олімпіади у важкій боротьбі перемогу вибороли студенти Прикарпатського національного університету. З врахуванням результатів теоретичного туру студент групи ПІ-21 спеціальності «Програмна інженерія» Тимур Фараджев нагороджений дипломом першого ступеня, а студент цієї ж групи Максим Кур дипломом третього ступеня.

 

Призерами олімпіади також стали студенти Національного університету «Львівська політехніка», Одеського національного політехнічного університету та Харківського політехнічного інституту. Кращі студенти були нагороджені спеціальними призами, наданими компанією «Київстар», яка активно підтримує талановиту молодь.

 

«Найскладнішим було протистояння з технічними університетами, де практична робототехніка професійно викладається протягом багатьох років. Ми вдячні компанії «Київстар» за призи, які отримала команда, адже вони допоможуть нашим студентам вдосконалювати навички програмування мобільних роботів»,- зазначив керівник команди-переможця, доцент кафедри інформаційних технологій факультету математики та інформатики Микола Козленко.

 

Крім студентських змагань мало місце і «з’ясування стосунків» між професійними командами. Наша команда, яка вже декілька років успішно представляє Івано-Франківськ на різноманітних всеукраїнських та міжнародних робототехнічних конкурсах, виборола перше місце у професійному рейтингу. Склад команди: програміст Микола Козленко, інженер з електроніки Мар’ян Федірко та студентка коледжу електронних приладів Юлія Чічак, яка нагороджена дипломом за участь в олімпіаді. Другу та третю позиції посіли команди з Республіки Білорусь.

 

 

 

Читайте також:

У науковому містечку «Нова Енергія» дітей навчать програмувати роботів (фото)


12.06.2017 673 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1972
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1870
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1864
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5534 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1009

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1777
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26157
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10194 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

908
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

222
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

271
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

391
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1289
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892