В ІФНМУ провели українсько-польську академію з медсестринства та реабілітології (фото)

 

 

Нещодавно в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась ІІ українсько-польська академія з медсестринства та реабілітології.

 

Вже другий рік поспіль студенти медичного коледжу ІФНМУ та Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе (Польща) збираються разом, щоб представити один одному свої дослідження та обмінятися досвідом у навчанні й науковій роботі, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФНМУ.

 

«Робота медсестри не менш важлива за роботу лікаря, і наш навчальний заклад зорієнтований на підготовку фахівців саме цієї галузі, — говорить проректор Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе Магдалена Голаховська. — Якщо лікар лікує, то медсестринський персонал доглядає за пацієнтами, що є не менш важливим. У Польщі зараз відбувають невеликі зміни, і медсестри отримують більше повноважень та обов’язків. Тепер вони застосовують медпрепарати, проводять деякі інвазивні процедури, вакцинації тощо. Щодо цієї конференції, то наш досвід співпраці з івано-франківським медуніверситетом вже є доволі тривалим, ми побачили тут дуже високий рівень викладання, навчання та матеріального забезпечення, тому ця співпраця є доволі легкою та дуже корисною».

 

Співпраця українського та польського вишів є взаємною. Нещодавно в Ополе відбулась подібна конференція, і в ній брали участь студенти з Івано-Франківська.

 

«Студенти представляють дослідження в різних напрямках медсестринства та реабілітології, — розповідає проректор з наукової роботи ІФНМУ, професор Ігор Вакалюк. — Студенти обмінюються знаннями, по-новому дивляться на проблеми, які підіймаються на конференції. Звісно, вони знайомляться між собою, обмінюються підходами до вивчення та освоєння навчальних методик, ознайомлюються з навчальною базою. Це гарний міжнародний досвід, який дає можливість нашим студентам розвиватися і розширювати свій кругозір».

 

«Наша сьогоднішня академія присвячена реабілітації та профілактичній роботі, а до цього долучається і медсестринська ланка медичних працівників, — говорить науковий керівник Ради Студентського наукового товариства ІФНМУ (СНТ), завідувач кафедри фізіології, професор Наталія Воронич-Семченко. — Кожен з учасників конференції представив своє цікаве дослідження. Відрадно, що майбутні медичні сестри займаються такою роботою. На медсестрах лежить дуже велика праця. Вони мають більш тривалий час спілкування з пацієнтом і догляду за ним. Власне реабілітація суттєвою мірою залежить від їхньої роботи. Сьогодні я можу з честю і гідністю сказати, що в медичному коледжі нашого університету наука живе, і студенти коледжу нічим не гірші за студентів університету. Попри те, що вони трішки молодші, але дуже фахово підходять до наукових досліджень і доповідей. Я щиро вірю що ми матимемо ще не одну таку конференцію не лише з медичною школою Ополе, а й з іншими навчальними закладами».

 

«Ми дуже вдячні за можливість взяти участь у цій конференції, — говорить студентка Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе Олександра Бомерсбах. — Доповіді наших українських друзів були дуже цікавими. Про деякі речі, які сьогодні звучали, я до цього не чула. Для нас дуже добре співпрацювати з вашим медичним коледжем, і сподіваюся така співпраця триватиме й надалі».

 

 

 

 

 


28.05.2017 405 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1921
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1838
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1838
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5405 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

990
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1745
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10228
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26108
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10159 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

127
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

230
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1257
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

856