Бетон та скандинавський мох: франківчанка виготовляє оригінальні горщики

 

 

Хенд-мейд, здається, завжди був і буде у тренді. Однак деякі види ручної роботи, все ж, втрачають актуальність, а натомість – з’являються нові.

 

Зараз стають все більш популярними бетонні горщики для квітів, які можуть стати як цікавою частиною інтер’єру, так і незвичним подарунком, пише Фіртка з посиланням на ОГО.

 

Засновниця майстерні «Green shop», франківка Юлія Валігура поділилася з читачами Огого!, як створює оригінальні бетонні горщики зі скандинавським мохом.

 

Дівчина розповідає, що займається виготовленням горщиків відносно недавно, напористо – близько двох місяців. Сама ідея сподобалася спонтанно: натрапила в Інтернеті.

 

“Сподобалася ідея, і захотілося її втілити в життя. Це те, чого ще не було у Франківську, що дуже популярне зараз у стилі лофт і взагалі у дизайні інтер’єру, декорі”, – зауважує франківка. Півроку тому Юлія була з хлопцем у Польщі. Розповідає, що там підгледіла цікаві речі, ідеї. “Нотку якусь вичепила у Польщі, а там зовсім інший дизайн, інакше декорують”, – розповідає майстриня.

 

Горщики – результат фантазії Юлії. Каже, шукала форми, створювала щось нове, щось схоже. Однак, зізнається, спочатку виникали проблеми – з бетоном.

 

“Були проблеми, тому що бетон потрібно його виготовляти так, аби він не тріскав, на ньому не залишалися плями. Тому довелося шукати найкращий вид цементу для себе”, – розповідає Юлія.

 

До цементу додаються різні консистенції: для водостійкості, проти тріщин тощо. Отриману суміш заливають у попередньо підготовлені форми. Впродовж 24 годин майбутні горщики застигають, після чого їх необхідно витягнути із форм, обробити спеціальним розчином та відшліфувати.

 

Починала Юлія зі звичайних форм: круглих, квадратних, а тепер виготовляє горщики-кристали, трикутники, п’ятигранники. Розмір, форма горщика залежить від побажань клієнта.

 

Зараз дівчина ще експериментує із фактурою, наприклад, додає до звичайого цементу – білий. Оскільки виготовлення горщиків – важкий процес, майстрині допомагає хлопець.

 

“Також мені як художниці-дизайнерці за професією, звичайно, любо втілити щось нове на горщиках: якісь смужки, “няшні” малюнки”, – розповідає Юлія.

 

Розмальовує горщики майстиня звичайними акриловими водостійкими фарбами.

 

Щодо скандинавського моху, який майстриня використовує у роботі, його присилають з-за кордону. Мох живиться вологістю повітря, живе від 7 до 10 років та є різних кольорів.

 

“З ним можна робити будь-що: декорувати стіни, вивіски робити тощо. Його не треба поливати, підживлювати, головне, що йому потрібно – більш притемнене місце і непряме сонячне проміння”, – каже Юлія Валігура.


27.05.2017 1433 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

668
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2267
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1999
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2023
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6067 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2307 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

182

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

994

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

994

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1249
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

475
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1936
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3833
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26359
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

426
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10339 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7883
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

434
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

275
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

431
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

513
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1446