Прикарпатська преса про ліки для Соломії, біг з перешкодами, історію, що лежить у склепах та тих, хто перемогли рак

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 19 по 25 травня.

 

Галицький кореспондент

Біг з перешкодами В Івано-Франківську розпочалися роботи з облаштування території навколо міського озера. Там заплановані бігові, велосипедні, пішохідні доріжки та пляжні зони. Втім це викликало у мешканців неоднозначні відгуки, адже в ході робіт комунальники зрізують усі дерева довкола дамби.

Мототрек: шум чи користь? Мешканці Галича вимагають від міської влади скасувати дозвіл на виділення земельної ділянки  для мототреку. Він облаштований на горі, за якихось 150-200 метрів від будинків, і люди скаржаться на шум. Натомість мотоциклісти та влада запевняють, іншого місця для треку немає, а місту від цього – тільки користь.

Ліки для Соломії Коли дитині ставлять страшний діагноз, для батьків руйнується світ. Маленькій Соломії Хемій скоро п’ять років, хворіє дівчинка майже з народження. Це постійні обстеження, лікарняні палати, дороге лікування й нестача грошей. Від постійного хвилювання за маленьку донечку у її мами розвинувся цукровий діабет. Наразі родина збирає кошти на лікування в Ізраїлі.

Дикий гуцул Блакитні очі та горда вдача. Молодий і нестримний артилерист із Городенки все життя шукав себе і не міг знайти, а на війні нарешті йому це вдалося. Однак у нього виявилося надто мало часу, аби цілковито реалізувати свій талант військового. У фатальному місті Щастя боєць батальйону «Айдар» усього три тижні не дожив до свого 22-ліття.

 

Репортер

Ті, хто переміг Попри значний розвиток онкології, у свідомості більшості слова «онко» і «рак» звучать безальтернативно – як вирок. Але для двох молодих франківчанок Вікторії Суп та Анастасії Боднар -  це вже сторінка з минулого. Дівчата розповіли «Репортеру», як побороли рак і як живуть тепер.

Історія лежить у склепах Олександр коваль і Василь Фіцак роблять усе, аби допомогти Калушу з розвитком туризму. Зараз чоловіки розчищають старий цвинтар, шукають поховання відомих людей, аби робити екскурсії не гірші, ніж на Личакові у Львові. А на осінь готують у Калуші пивний фестиваль.

Крила над Дністром Цими вихідними в Одаєві Тлумацького району організували свято дельта- та парапланеризму. І хоча тут є одразу два унікальні дельтадроми – в селах Одаїв та Ісаків – таке дійство провели вперше за останні роки.

 

Західний кур’єр

Теорія ймовірності Інтерв’ю з потенційним в.о міського голови Івано-Франківська. До Оксани Савчук, секретаря Івано-Франківської міської ради, як до потенційного в.о міського голови, місцеві політики та бізнесові структури почали приглядатися фактично відразу, як тільки почала просліджуватися тенденція до наполегливого переслідування міського голови правоохоронними органами з врученням підозри про корупцію  і його таке ж наполегливе уникнення зустрічі з обвинуваченням у суді.

Поділяй і керуй В Івано-Франківську знову розділять посади головного архітектора і директора профільного департаменту. Така ідея, в принципі, не нова.

Франківський проспект підкорює Литву Не так давно вихованець івано-франківського баскетболу, 16-річний Володимир Марковецький підписав свій перший контракт із «Жальгірісом»,  а згодом почалися виступи прикарпатського велетня за дублюючий склад одного з найтитулованіших клубів Європи, дебют у молодіжній Євролізі, підвищена увага з боку тренерів збірних команд і агентів.

 

Вікна

Старий Калуш

«Кочове» відливання дзвонів та давнє кладовище на території міського парку У Калуші відновлюють туристичний маршрут старою частиною міста. Його вдосконалили і вдвічі розширили, включивши багато історичних цікавинок. У такий спосіб планують зацікавити калушан історією рідного міста, а туристам — показати його родзинку. У перспективі — оновлення екскурсії «Калуш промисловий».

 

Воду на вході в “Акваторію” очищують за допомогою двох потужних фільтрів з кварцовим піском

Щопонеділка-вівторка у басейні спортивно-оздоровчого комплексу «Акваторія» проводиться очистка води. Відвідувачі, які приходять сюди поплавати у ранкові години, мають змогу поспостерігати за цією процедурою. Дно великої чаші басейну очищують за допомогою підводного пилососа – пристрою, яким збирають осілі часточки бруду та сторонніх предметів.

 

Небуденна Уляна Паньо

Погодьтеся, створення арт-простору на базі музею невеличкого містечка, популяризація тут європейського тренду – промислового туризму, реалізація проектів неформальної освіти із залученням мистецьких методик – це небуденна річ. Вся ця діяльність належить особистості, яка не сприймає себе цікавою чи яскравою, проте, коли б всі були такими неяскравими, ми б жили у дуже барвистому й гуманному світі. Ця особистість – Уляна Паньо, активна громадська діячка й до нещодавна директор музейно-виставкового центру Калуша.


25.05.2017 904 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1832
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5386 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

700

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

754

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

948

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1733
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

17
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1053