Невигадані історії патрульної поліції Івано-Франківська

 

 

Ніхто не стане заперечувати, що, мабуть, єдиною вдалою реформою в Україні є створення патрульної поліції. В минуле відійшли часи, коли поліція годинами їхала на термінові виклики, а працівників поліції важко було зустріти на вулицях міста. І що би не говорили про відсутність досвіду роботи у молодих патрульних –патрульна поліція діє.

 

Як і все нове, патрульні у гарних формах, на новеньких машинах, спочатку викликали значний інтерес у городян – хотіли з ними сфотографуватися. Згодом, особливо коли прийшлося платити штрафи за порушення правил дорожнього руху, з’явилися перші незадоволені. Ще б пак! Дотепер паркувалися де хотіли, а тут якісь «діти» вимагають дотримуватись правил, попереджують і штрафують! Тому викликає захоплення витримка патрульних під час їх спілкування із порушниками.

За рік роботи івано-франківської патрульної поліції надійшло понад 70 тисяч викликів. Зараз на лінію 102 щодень надходить до 900-1000 викликів, які фіксуються і на кожен потрібно реагувати. Деякі питання можна з’ясувати по телефону, але на більшість викликів має виїхати екіпаж патрульної поліції.


 ...Надавали першу   долікарську допомогу
Якщо спочатку, бувало, люди телефонували у поліцію з цікавості, то тепер кількість таких випадків зменшилася. Можна вважати, що за рік роботи довіра до патрульних зросла. Працівники патрульної поліції вдячні городянам за важливі повідомлення про п’яних водіїв, підозрілих осіб, у яких згодом вилучають викрутки, відмички, наркотичні речовини.
У патрульну поліцію можна телефонувати й тоді, коли на вулиці лежить невідома особа, незалежно від того хвора вона чи в нетверезому стані. Адже до п’яних «швидка допомога» приїздить неохоче. Але коли виклик зробили патрульні, має приїхати обов’язково. Крім того, патрульні самі можуть надати першу допомогу. Прес-секретар патрульної поліції  Івано-Франківська згадує випадок, який стався цієї зими. На вул. Матейки мужчина впав, ударився до бордюру, розсік брову й не міг підвестися. Патрульні зателефонували на 103, але так як вільних бригад швидка допомога не мала, то довелося самим обробити рану, заклеїти пластирем брову, знайти ноші і віднести постраждалого у пункт обігріву у міській лікарні.


…Відновлювали справедливість
Бувають неправдиві виклики, коли за допомогою поліції не зовсім чесні громадяни прагнуть вирішити свої проблеми. Наприклад, одна громадянка, скориставшись послугою таксі, коли довелося платити за проїзд, заявила водію, що  при собі не має грошей та принесе їх з дому. А для гарантії віддала водію свій мобільний телефон. Проте платити жінка не хотіла, вирішила схитрити. Вона зателефонувала у поліцію і повідомила, що таксист її пограбував і відібрав у неї телефон. Патрульні поспілкувалися з водієм, зрозуміли ситуацію і склали на хитру пані протокол за завідомо неправдивий виклик патрульної поліції.


…Знають своїх «симпатиків»
Є такі мешканці міста, голос яких впізнають у черговій частині поліції – настільки часто вони телефонують. Наприклад, на вул. Короля Данила живе «активіст», який часто телефонує на 102, щоб повідомити, наприклад, що по телевізору показують повій чи просить передати в СБУ інформацію про воєнні дії, які побачив у телепередачах. Але притягнути до відповідальності його не так легко, адже на зворотній дзвінок він не відповідає і дверей помешкання не відчиняє.
Телефонують люди, які страждають психічними розладами. Так, наприклад, телефонувала старша самотня жінка, яка має підтверджені психічні розлади, просила термінової допомоги. Коли екіпаж приїхав, то жінка попросила патрульних вигнати змій, які начебто знаходяться в її квартирі. Довелося йти на хитрість. Патрульні переконали хвору, що мають спеціальний лазер, який винищує гадюк. Старенька повірила і заспокоїлася.
Їдучи на такі виклики, патрульні можуть не встигнути до тих, хто справді потребує допомоги!


Про водіїв-гумористів
Часто буває, що, підвипивши, водій забуває, де залишив автомобіль, і вважає, що його вкрали. Але найбільше веселять патрульних п’яні водії, які стараються всіляко уникнути відповідальності – вдають приступи епілепсії, придумують найрізноманітніші історії. Один водій, щоб його не покарали,  повідомив, що мчить до жінки в пологовий будинок. Коли ж поліція у той самий день через три години знову зупинила цього водія, то він повідомив вже іншу новину – помирає теща.
Інколи водії, натякаючи на свої «високі» знайомства, погрожують патрульним, що звільнять їх з роботи. Такі заяви сприймаються з усмішкою, адже за рік роботи патрульної поліції стало зрозуміло, що «рішати питання» не вийде, відповідальності уникнути неможливо. Жодне «круте» посвідчення на патрульних не подіє.


Небезпечні випадки
Але більшість викликів – серйозні, інколи – небезпечні. Наприклад, зателефонував мешканець  і повідомив про конфлікт із сином. Приїхали патрульні. Проте син заявника, перебуваючи в нетверезому стані, пригрозив: якщо патрульні переступлять поріг кімнати, то він бритвою поріже собі вени. Коли патрульні спробували зайти в кімнату, хлопець таки почав наносити порізи бритвою по вені на руці. Викликали швидку допомогу, але хлопець не підпускав до себе лікарів. Кожен наступний поріз міг стати для юнака фатальним. В якийсь момент хлопець спробував викинутися з відкритого вікна – квартира знаходилася на третьому поверсі. В останню мить патрульним вдалося схопити хлопця за ноги…
Бували випадки, коли порушники з ножем кидалися на патрульних. В небезпечній ситуації опинилися патрульні, коли на вул. Січових стрільців юнак агресивно зреагував на слушне зауваження працівника поліції, витягнув розкладний ножик і спробував ним поранити патрульного. Зловмисника вдалося знешкодити. Як виявилося, він вже неодноразово вчиняв хуліганські дії в стані алкогольного сп’яніння.
Проблема злочинності, на думку Миколи Гурака, полягає в алкогольній чи наркотичній залежності окремих людей. Часто злочинці, які здійснюють грабежі і розбої, таким чином шукають гроші на наркотичні речовини.
Наше місто не є кримінальним чи небезпечним, але обережним треба бути завжди. А патрульні завжди готові навіть ціною свого життя рятувати громадян.

 

Найоригінальніші дзвінки на «102», або Як патрульні знешкоджували секту невидимок

Виклики, часом, бувають дуже дивні. Прес-секретар патрульної поліції Івано-Франківська  Микола Гурак навіть зібрав колекцію таких телефонних дзвінків:
— Заявниця повідомляє, що сьогодні о 16.12 вона відправила листа до Києва і, на її думку, працівники пошти її листа не відправили. Заявниця хоче, щоб працівники поліції проконтролювали даний факт. Час отримання завдання – 02 год. 56 хвилин ночі.
— Скарга: адміністратор туалету не видає чеки.
— Заявниця повідомляє, що вона є агентом Кремля.
— Повідомлено, що біля приміщення пошти ходить особа без постійного місця проживання.
— Заявник повідомив, що в газеті «Галичина» (випуск №20) надруковано оголошення із обманним мотивом. Там написано, що зателефонувавши за номером 0800500****, можна гарантовано отримати приз. Заявник подзвонив, а приз не отримав.
— Заявниця повідомила про те, що свого кота, який захворів, відвезла до ветлікаря. Після прийому у ветлікаря здоров'я кота погіршилося.
— Заявниця повідомляє, що в небі літає невідомий об'єкт (дрон).
— Заявник скаржиться на умови праці, в яких працює як водій тролейбуса.
— Надійшло повідомлення від працівниці бібліотеки про те, що до них в туалет зайшов невідомий громадянин та не хоче звідти виходити.
— Невідомий автомобіль включає у бік будинку заявниці світло, яке випалює очі та обпікає тіло. Заявниця не може заснути.
— Заявник просить, щоб працівники поліції час від часу перевіряли новий навісний замок до підвалу.
— У соцмережі невідомі особи зламали сторінку дочки заявниці. Просить приїзду екіпажу поліції для написання заяви.
— Секта невидимок захопила квартиру заявника і проводить там релігійний ритуал.
— На вулиці Коновальця персонал кафе передчасно забрав чашку зі стола заявника.
— Повідомлення: суддя міського суду викрала 44 аркуші досудових матеріалів.
— Невідомі особи пошкодили замок до підвального приміщення заявника та щось викрали.
— Повідомляють про те, що у магазин зайшла невідома жінка, від якої неприємно пахне й вона укладається спати.
— Заявниця повідомляє, що у Південно-Африканській Республіці в її знайомого (громадянина Америки) у таксі вкрали телефон, документи та гроші. Також громадянин США у ПАР потребує допомоги лікаря.
— Заявниця просить приїзду екіпажу поліції для надання доказів (мух невідомого походження), яких постійно залишають невідомі особи. З метою запобігання витоку інформації, детальніше  заявниця розповість після прибуття поліції.
— Заявник повідомляє, що у 2013 році його отруїла ФСБ і просить відправити  його на лікування до Ізраїлю.
І це лише частина викликів. І на всі треба реагувати, толерантно та ввічливо…
Отже, якщо патрульних звинувачують, що їх немає, коли вони потрібні, то знайте, що копи в цей час можуть шукати секту невидимок, – підсумовує Микола Гурак.

 

Наталя ХРАБАТИН, ЗК


19.05.2017 Наталя ХРАБАТИН 2215 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1877
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1816
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1812
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5346 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1474

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

679

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

737

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

928

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

964
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1714
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3630
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10211
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26083
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10137 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7674
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

857
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1359
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

344
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1232
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

829
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1037