Калушанка презентувала на “Книжковому Арсеналі” роман-трилер “Світи і лабіринти”

 

 

 

«Видавництво 21» представило читачам на "Книжковому Арсеналі" роман письменниці з Калуша Ірини Червінської «Світи і лабіринти». Після повернення з Києва калушанка поділилася враженнями.

 

У презентації власних гостросюжетних творів разом із Іриною Червінською взяли участь Сашко Завара, Поліна Кулакова та Симор Гласенко. Модераторкою виступила Вікторія Гранецька, інформують "Вікна".

 

Калушанка поділилася у соцмережі враженнями від презентації. Так, Симор Гласенко представив загалу кримінальну драму "Нуар по-українськи" ("Видавництво 21") і зазначив, що з попитом на такий жанр літератури проблем нема.

 

Поліна Кулакова презентувала роман про серійного вбивцю із назвою "Корсо" ("Дискурсус"). Причому цей роман не позбавлений містичного забарвлення. Як висловилась сама авторка, цим текстом вона хотіла показати читачам, що жанрова література може порушувати складні онтологічні питання, а не писатися лише для розваги. Як каже сама авторка, у романі Корсо порушується тема релігії, думаю, навіть релігійного фанатизму.

 

Вікторія Гранецька, до речі, зазначила, що Поліні добре вдався психологічний портрет маніяка. особисто я знайома з попереднім романом Поліни Я пам'ятатиму твоє обличчя, і можу сказати, що тексти у неї доволі динамічні і досить легко читаються.

 

Свого "Песиголовця" Сашко Завара ("Видавництво Жупанського") презентував так:

 

"Я хотів написати чистий хоррор, без домішок, без еклектики... Вважаю, що кожен письменник має написати текст про письменника. Оскільки я пишу огляди книжок, то в "Песиголовці", окрім хоррору, вміщую певні роздуми про літературу та літературну кухню".

 

А Ірина Червінська так каже про свій роман-трилер "Світи і лабіринти" ("Видавництво 21"):

 

"Особисто я кваліфікую цей текст, як трилер з елементами сюрреалізму та фантастики, хоча це, мабуть, все-таки еклектична річ, оскільки там змальовується антиутопічне суспільство, ще й матріархатне. є й елементи детективу, бо ведеться розслідування злочину. Є й елементи постмодернізму, оскільки я даю читачеві шанс зіграти гру і самому вирішити, де реальність, а де — вигадка. Є і психоделічність. але... цей роман точно не все те, про що йшлося вище. І антиутопія — це лише декорація, а от декорація до чого — це вже читач зрозуміє тоді, коли перегорне останню сторінку".

 

Звісно, наразі жанри фантастики, фентезі, хоррору, готики, детективу, кримінальних романів не є настільки популярними в нас, як, скажімо, у західному світі, каже Ірина Червінська. Закордонних авторів, які творять такі жанри, можна називати довго і нудно, на відміну від українських.

 

Можливо, це частково пов'язано з літературною традицією, яка більше тяжіє до реалізму, аніж до віртуальних/вигаданих сюжетів/сутностей. Проте в процесі дискусії всі автори погодилися, що ця ніша поступово заповнюється новими авторами/текстами. Просто на вироблення певного корпусу справді якісних текстів потрібен час, в принципі, як і на все у цьому світі.

 


20.05.2017 572 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1029
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2421
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2062
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2097
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6374 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2389 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

262

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1080

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1119

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1329
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

204
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

541
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2000
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26442
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

498
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10401 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7942
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

486
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

346
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

501
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

571
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1514