Пісок, пальми, сонячні панелі і музика різних культур на Porto Franko 2017

 

 

Олександр Балтушев - музичний продюсер масштабного фестивалю «Porto Franko» поділився цікавими подробицями про особливих виконавців фестивалю.

 

 

Цього року на всіх локаціях звучатиме найрізноманітніша музика. Кожен знайде щось собі до душі.

 

Головна музична сцена фестивалю «Porto Franko»

 

Потяги з гостями в холі вокзалу грою на роялі зустрічатиме Антоній Баришевський - відомий музикант України та Європи, неоднократний лауреат Міжнародних конкурсів, соліст Національної філармонії України. Олександр Балтушев розкрив одну з родзинок музичної частини фестивалю - виконавець на корі (бамбуковий орган, квадратурою 20 м), представник древньої сенегальскої музичної династії Кеба Ціссохо привезе до нас мелодії та ритми західного африканського узбережжя Атлантичного океану.    Особливим гостем фестивалю буде вождь племені Мозамбіка. Він виконає етнічні пісні на специфічному секретному інструменті.

 

Фестиваль відкриватимуть гурти «Familia Perkalaba» та харизмат “МОХ”, український рок від «Kozak System», і вечір феєрично завершать «Брати Гадюкіни».

 

Відомий хіп-хоп гурт з Румунії «Subcarpati» буде вперше грати в Україні. Найбільше у формат «Porto Franko» вливається електронна музика гуртів «Cepasa» та «The Maneken». В суботу буде цікавий гурт з Ізраїлю «Boom Pam» - скарб для поціновувачів панкової музики. 16 червня гості почують українську, козацьку та гуцульську музику. «Бумбокс» потішить слухачів своїми хітами.

 

Палац Потоцького - найбільша цілодобово діюча локація

 

Сцена (звук, світло та led екрани) буде живитись енергією сонця( сонячні панелі накопичать енергію).

 

Організатори створять максимально відповідну до музики - легку та морську атмосферу. Біля сцени буде імпровізований пляж з справжнім піском та пальмами. В палаці працюватиме багато лаунж - зон з найрізноманітнішими світловими ілюмінаціями та інсталяціями. Можна буде розташуватись на пуфах, гамаках, розмальованих палетах та квадратних сіновалах. Відпочинок чекає всіх бажаючих у великій дрінк -зона з напоями та морозивом. За їжею -у зону фудкорту. Їжа задовільнить будь-який смак - від ковбасок на грилю,шашликів, ірландського плову, до китайської їжі та традиційної чайної церемонії. Для любителів здорового харчування - еко-майданчик (урбан-сад) з вегетаріанською їжею. На фестивалі продаватимуть найрізноманітнішу атрибутику -  футболки,светри, похідні горнятка, сумки, ручки, блокноти.

 

Найгарячіша музика буде саме на сцені палацу Потоцьких, де запальні іспанські та кубинські діджеї до пізньої ночі крутитимуть хіти в стилі тропікал. Починатиметься все з легкої музики і доходитиме до глибокого техно-хаусу у тропічному стилі. На сцені Потоцьких «Koktebel Jazz Festival» відбиратиме гурти, а ввечері гратимуть українські діджеї.

 

У палаці Потоцьких працювати відкритий кінотеатр, бардовська та камерна театральні сцени під відкритим небом. В окремому великому будинку створять арт-галерею, у кімнатах якої розташують роботи художників різних країн світу - Грузії, Польщі, Нідерландів, України, Росії, Німеччини.

 

Весело провести час на локації зможуть не лише дорослі, фестиваль передбачає потужну дитячу програму : 2 великих майданчика, де з наймолодшими займатимуться аніматори. Діти дивитимуться мультики, будуть розфарбовувати щити для малювання, братимуть участь в майстер-класах.

 

Вхід на локацію Потоцьких  коштуватиме 1 $, (оплата в гривнях). Охорона забезпечить порядок та комфортне перебування.

 

Перспектива проведення «Porto Franko» у майбутньому

 

В цьому році організатори зіштовхнулись з банальною проблемою браку часу, бо запізно почали працювати над фестивалем.

 

Організатори зізнаються, цього року підготовка до фестивалю почалася дещо пізніше, ніж минулоріч. Однак, зараз підготовчий процес активно триває. «Ми амбітні і хочемо, щоб це був один з найкращих фестивалів не тільки в Україні, але і в Європі», - зазначив Балтушев.

 

По закінченню цього фестивалю, уже в липні  у планах організаторів зібрати нараду і почати працювати над «Porto Franko 2018», щоб  заздалегідь - за рік часу запрошувати найкращі гурти.

 

В подальшому, хочуть привезти американських чи британських виконавців.

 

«Можна очікувати щось дуже потужне, але формат залишиться напевне таким же. Основним у фестивалі є музика - вічна тема, яка відіграватиме головну роль. Але організаторам цікаво поєднувати різні напрямки - театр, літературу, кіно - привозити режисерів, які проводитимуть майстер-класи, навчатимуть чогось», - ділиться музичний продюсер і додає: «Минулого року це була успішна колаборація з «Gogol Fest». «Ми втілюємо ідею співпраці. Тому цьогорічний фестиваль матиме партнерство з «Koktebel Jazz Festival» , кінофестиваль 86,  іспанським фестивалем «Tropic Fest», до яких «Porto Franko» приїде з найколоритнішою частинкою своєї програми».

 

Організатори переконані, формат «фестиваль у фестивалі» є цікавим і неординарним поєднанням, адже  кожен фест  має свою унікальність, самобутність і неповторність,  і на цьому підґрунті відбувається процес обміну культурами.


18.05.2017 1130 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1877
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1816
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1812
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5348 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1474

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

680

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

737

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

928

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

965
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1714
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3630
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10211
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26083
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10137 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7674
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

857
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1359
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

344
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1232
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

829
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1037