Утилізувати ТПВ прикарпатцям готові допомагати представники уряду Нідерландів

 

 

Сьогодні у Калуші відбулось виїзне сесійне засідання Івано-Франківської обласної ради.

 

Депутати облради заслухали представника уряду Нідерландів Ріка Клейянса, котрий повідомив, що цього тижня на території області працювала делегація з Нідерландів, яка вивчала ситуацію поводження з ТПВ у регіоні, пише Фіртка.

 

За словами Клейянса делегація відвідала 7 полігонів.

 

"Щоб цей документ не став черговим, який покладуть десь на полицю, ми вирішили застосовувати підхід "знизу догори". Це було причиною відвідування полігонів області. Приємна новина - там, де ми були - було неймовірно чисто. Усе мене вразило. Але погана новина - після відвідин ваших полігонів ситуація там викликає стурбованість. Очевидно, що деякі з них мають бути закритими, згідно зі стандартами ЄС. Але більшість з цих полігонів можна рекультивувати. Їх можна було б привести до ладу за 10-15 років. Разом з вами ми складатимемо Стратегію погодження з ТПВ, яка міститиме декілька частин", - зазначив Рік Клейянс.

 

Зокрема, у стратегії сформують завдання та план реальних дій, коли, як, хто та з яким фінансуванням виконуватиме певні задачі.

 

"Методика, до якої ми прагнемо - це нульові відходи. Це дуже амбіційний план. Але він здійсненний, якщо ми думатимемо в комплексі та розглядаттимемо питання переробки відходів, адже це нагальна потреба. Цей план буде розроблений та написаний якнайшвидше. Ми тут для того, щоб допомогти", - зазначив представник делегації Нідерландів.

 

За його словами стратегію створюватимуть так, аби вона виглядала привабливою та позитивною для інвесторів.

 

"Все починається з малого і я думаю, що нам варто починати ще зі шкільного рівня - як правильно поводитися зі сміттям", - додав Рік Клейянс.

 

Депутат Василь Попович відмітив, що необхідна законодавча база, мовляв, великі корпорації не закладають у ціну своїх товарів кошти на утилізацію. За словами депутата, ці підприємства на законодавчому рівні повинні були би оплачувати це.

 

"Ми не знаємо кількості тон сміття. Ми знаємо те, що потрапляє до нас на полігон. Нам потрібно знати від чого ми відштовхуємося. Ми до тепер не знаємо, скільки макулатури, скла, скільки ми маємо сировини, яка може бути вторсировиною. Тема сміття та нашої культури поводження з ТПВ. Тому я закликаю - нам треба міняти в голові думки, не викидати за своє обійстя, за паркан. Відповідні органи повинні це контролювати", - зазначив депутат В.Попович.


12.05.2017 448 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1257
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2552
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

145
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

50
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

59
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634