В Отинії масово хворіють діти, гине риба і бджоли: місцеві пов’язують це із діяльністю сільськогосподарського підприємства

 

 

В Отинії громада б’є на сполох: діти і дорослі масово хворіють, скаржаться на погане самопочуття, у водоймах вимирає риба, у вуликах - бджоли.

 

Місцеві пов’язують це із тим, що сільськогосподарське підприємство «Оскар» на території селищної ради обробляє поля невідомими, на їх думку отруйними препаратами.

 

Як повідомив селищний голова Володимир Кінащук, ПСП «Оскар» кілька років тому були надані в оренду земельні паї за межами населених пунктів Отинійського куща для ведення товарного сільськогосподарського виробництва – вирощують ріпаки та зернові культури.

 

Договори оренди укладені з власниками паїв. Селищний голова стверджує, що орендну плату підприємець своєчасно виплачує в грошовому або товарному еквіваленті.

 

Мешканці ж заявляють, що про обприскування полів їх ніхто не повідомляє, чим саме обробляють землю їм не відомо, більше того - кроплять навіть вдень, коли світить сонце і препарати випаровуються.

 

З цим пов’язують те, що масово хворіють діти, в основному на захворювання верхніх дихальних шляхів – лорингіт, фарингіт, бронхіт, мають розлади шлунково-кишкового тракту. Були й випадки гострого інфекційного отруєння, днями, кажуть місцеві, в Коломийській лікарні заледве врятували дитину. Така «епідемія» почалась після того, як 1 квітня підприємство стало обприскувати поля.

 

«Вже третього квітня в лікарні не було де стати, за один день прийшло близько 200 хворих дітей зі скаргами на високу температуру, сльозивість очей, першіння в горлі, кашель. При тому, що всю осінь-зиму діти взагалі не хворіли, імунітет добрий мали, а зараз і антибіотики не помагають», - каже місцева жителька Світлана Гуляк.

 

«Мало того, що діти хворі, дорослі теж погано почуваються. Дружина каже, що ноги і руки їй крутить, запаморочення в голові, слабість. Це повторюється вже другу весну і триває до середини літа» - додав Михайло Балита.

 

Володимир Янішак, лікар УЗД і за сумісництвом педіатр денного стаціонару Отинійської лікарні каже, що справді кількість хворих за останній час зросла, особливо багато звертається людей, які живуть у будинках прилеглих до полів. Ріст захворюваності може бути пов’язаний із перепадами температури повітря, авітамінозом, причиною може бути і оприскування полів, однак аби бути впевненим у цьому необхідно провести відповідні хімічні дослідження.

 

В той час, завідувач дитячого відділення поліклініки Любов Соботник стверджує, що така кількість хворих у весняний період є нормою, а бронхіт, лорингіт чи ангіна викликаються вірусами, а не отруєнням.

 

«Для того, щоб поставити діагноз отруєння пестицидами, якими користується фермер, має бути мінімум два випадки тяжких госпіталізованих вдень, про які змушена повідомити в санстанцію. На сьогодні не було ні одного такого випадку. Ні одна мама на прийомі не сказала, що дитина отруїлася», - заявила Соботник.

 

Особливо на діяльність підприємства скаржаться ті, хто живе за 20-30 метрів від полів, в селі Глибока. Там окрім постійних захворювань жителів, вимерли бджоли. Побоюються, що і вода може бути отруєна, адже неоднарозово знаходили у водоймах мертву рибу.

 

«Після того як обробили поле стояв страшний сморід, а через деякий час всі бджоли в вуликах просто вимерли. І так ще у декількох сусідів. У мене було 16 сімей бджіл, я за ними дивлюсь вже 47 років, і за ці роки жодного разу такого не було» - каже жителька села Марія.

 

Місцеві жителі обурені бездіяльністю місцевої влади, самотужки зібрали підписи, звернулись до Держспоживчстандарту з проханням перевірити грунт та препарати, якими обробляють землю.

 

«Минулого року ми звертались у селищну раду, отримували лише відписки, жодні міри не приймались, орендарі на сесії не з’являлись. Пройшов рік і ми знов попали на ті самі граблі. Просимо нашу адміністрацію вирішити цю проблему. Якщо нас не почують, ми будемо вдаватись до більш кардинальних дій – будемо перекривати дорогу, блокувати трактори, викликати правоохоронні органи», - запевнив місцевий активіст Валерій Шовгенюк.


12.05.2017 1246 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

671
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2273
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2001
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2024
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6075 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2308 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

183

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

995

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

995

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1253
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

33
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

476
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1937
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26366
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

427
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10340 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7885
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

435
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

278
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

442
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

514
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1448