У Франківську алергологи висадили дуби, щоб привернути увагу до боротьби з бронхіальною астмою (фото)

 
 
 
4 травня працівники алергологічного відділення обласної клінічної лікарні долучились до загальноукраїнської акції під назвою «Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою», який за медичним календарем відзначається 30 травня.
 
 
У цей день алергологи висадили 8 дубів на території медичного закладу, інформує прес-служба ІФ ОДА.
 

Такий вибір щодо виду дерева став невипадковим, адже за словами лікарів, саме дуб вважається найменш шкідливим для пацієнтів з бронхіальною астмою.

 

«Цим заходом ми хочемо привернути увагу громадськості до проблем з екологією та її вплив на здоров’я жителів, - говорить позаштатний алерголог департаменту охорони здоров’я ОДА Маріанна Деркач. – А також вкотре наголосити на проблемі алергічних захворювань, а саме бронхіальній астмі». Як повідомила фахівець, згідно статистики, більше 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії, кожна третя людина хвора на алергічний риніт. У світі близько 300 мільйонів людей страждають на бронхіальну астму. Поширеність захворювання у дітей різних країн коливається від 10% до 15%. В Україні діагноз «бронхіальна астма» має кожна сота людина. В Івано-Франківській області поширеність цієї патології – 465,1 на 100 тисяч населення. На сьогодні цей показник склав 5115 осіб серед дорослого населення.

 

Існує ряд факторів ризику, які сприяють виникненню і розвитку бронхіальної астми. Серед них обласний алерголог називає спадковість, професійні, екологічні фактори, харчування та алергени (домашній пил, шерсть та лупа тварин, забруднене повітря, квітковий пил, тютюновий дим, хімічні подразники, лікарські препарати тощо).

 

«З огляду на той факт, що алергією найбільше страждає молоде, працездатного віку населення, алергічні недуги приводять до великих працевтрат, соціально-економічних збитків, значного зниження рівня здоров’я мешканців як області, так і нації в цілому», - додає Маріанна Деркач.

 

Лікар повідомляє, що існуючий показник захворюваності в дійсності набагато вищий, адже хворі часто займаються самолікування та не звертаються за допомогою до спеціалістів. В Україні існує державна програма «Доступні ліки» для безкоштовного базового лікування бронхіальної астми тих пацієнтів, які знаходяться під диспансерним наглядом.

 

Для більш детальної інформації про дану програму мешканці області можуть звертатися до свого сімейного лікаря, центри первинної медико-санітарної допомоги та міські поліклініки. При потребі для отримання високоспеціалізованої консультативної допомоги такі пацієнти можуть скеровуватись до алерголога в профкабінет обласної клінічної лікарні.

 

Слід зазначити, що в області діє спеціальний проект «Астма Школа». Дана освітня програма розроблена для осіб та їх родичів, які страждають на бронхіальну астму. Вона покликана для того, щоб в доступній формі надати інформацію пацієнту про захворювання, допомогти опанувати необхідні навички самоконтролю при недузі та інформує про багато інших важливих аспектів захворювання. 

 

 


06.05.2017 530 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2570
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644