Важливі нюанси для безвізової мандрівки: картка, страховка, авто

 

 

Безвіз для України у Європу зовсім не означає, що більше ні про що не треба дбати, організовуючи відпочинок чи подорож.

 

Для найкомфортнішої мандрівки країнами Європи потрібно також мати гроші, страховку і транспорт. Тоді ніхто і ніщо не зіпсує вам вояж.

 

Безвіз для України у Європу запрацює вже зовсім скоро. Про що треба знати, щоб підготувати усі документи і картки — у публікації сайту "24".

 

Для початку – кілька загальних правил. По-перше, перед поїздкою варто зателефонувати в банк і попередити, в яку країну і як надовго ви їдете. (Це щоб система автоматично не заблокувала картку через підозри в шахрайстві). І під час дзвінка поцікавтеся, чи є обмеження за картковими операціями (ліміти для зняття грошей). І, звісно, перевірте термін дії картки.

 

Крім того, потрібно обов'язково записати і взяти з собою телефонний номер служби банку, через яку можна заблокувати карту в разі втрати (потрібно буде повідомити номер карти і слово-пароль).

 

При безготівкових розрахунках краще носити з собою паспорт або інший документ з фото – продавець має право перевірити, чи дійсно це ваша картка.

 

Гроші на карту покладіть із запасом – під час операцій кошти блокуються за одним курсом, а під час списання через два-три дні курс може змінитися так, що залишок на рахунку може піти в "мінус".

 

Підключіть СМС-банкінг, так ви краще контролюватимете ваш рахунок (вхідні смс за кордоном не оплачуються).

 

Які банківські карти краще брати за кордон

Картка для розрахунків за кордоном має бути міжнародною, а не для внутрішнього використання. Українські банки рекомендують оформлювати картки среднього (Visa Classic або MasterCard Debit) та елітного класу (Visa/ MasterCard Gold або Visa/MasterCard Platinum).

 

При цьому банківські спеціалісти зауважують: у деяких країнах Європи більшість торговельно-сервісних точок приймають виключно чипові картки, що забезпечують вищий рівень безпеки платежів. Просто поцікавтесь у вашого банку, чи є у них такий вид карток.

 

Безвізові поїздки: яку банківську картку брати з собою
Продавці у Європі мають право перевірити, чи платіжна картка дійсно ваша

 

Банкіри також рекомендують оформити додаткову платіжну картку на випадок втрати основної. Найзручніше мати при собі картки одразу двох платіжних систем, наприклад, MasterCard Gold (як основну) та Visa Classic (як додаткову).

 

А для уникнення додаткових витрат, пов’язаних з конвертацією, краще відкрити рахунок у євро або доларах США в залежності від регіону, який Ви збираєтесь відвідати.

 

Крім того, по картках високого класу предбачено медичне страхування осіб, що виїжджають за кордон.

 

Яке страхування замовляти для безвізових поїздок

Окремі українські банки пропонують свої страхові послуги. А можна звернутись і до страхової компанії. Нестачі таких компаній Україна не має. Звичайно, краще скористатися послугами тих, хто вже давно на ринку і має гарну репутацію.

 

Тож вам потрібна страховка туристична. Досі вона потрібна була для підтверження візи. Але, як відзначили у "Приватбанку", головний нюанс тут в іншому — медична допомога за кордоном може обійтися в дуже кругленьку суму. А якщо у вас є поліс, ви гарантовано отримуєте безкоштовну медичну допомогу в будь-якій точці світу в рамках обраної страхової програми.

 

Зазвичай, страховки можуть включати в себе одне чи кілька зобов'язань: страхування витрат на отримання медичної допомоги; страхування від нещасних випадків під час перебування в подорожі; страхування від ризику виникнення збитків внаслідок анулювання або припинення подорожі. Чим більше послуг пропонує страховик — тим дорожче коштуватиме страховка, але тим менше у вас буде приводів для занепокоєння.

 

В Інтернеті є спеціальні сайти, де можна порівняти ціни на страхові послуги від різних компаній і вибрати оптимальну для себе. Ми скористалися послугами порталу Parasol.ua. Обрали багаторазову страховку в країни Європи, в проміжку 6 місяців тривалістю до 30 днів на 1 особу віком 29 років. Отримали такі результати щодо цін:

 

Від чого залежить вартість страховки
Вартість страховки залежить від віку мандрівника в тому числі

 

Автотуристу в Європі під час безвізу

Якщо маєте намір мандрувати машиною — транспортний засіб також потрібно буде застрахувати, оформивши "Зелену карту". Варто пам'ятати, що страхова сума (ліміт відповідальності) на етапі оформлення цього поліса не встановлюється. При настанні страхового випадку страхова сума встановлюється згідно з законодавством тієї країни, на території якої сталася ДТП.

 

Зауважте — поліси "Зелена карта" можуть видавати тільки повні члени Моторного (транспортного) страхового бюро України.

 

При цьому "Зелена карта", придбана в Україні, покриває лише збитки, які власник поліса заподіяв своїми діями іншим автовласникам. А за розбиту фару в українській машині з вини, наприклад, польського автомобіліста, відповідає не українська страхова компанія, що продала "карту", а той страховик, який оформив "автоцивілку" іноземному громадянину-учаснику ДТП.

 

Яку страховку для авто вибрати для безвізових поїздок
Вартість страховки для авто залежить від типу ТЗ та терміну дії

 

Дуже важливо у випадку ДТП за кордоном дотримуватися правильного порядку дій:

1) викликати дорожню поліцію, простежити за тим, щоб інспектор задокументував страховий випадок; якщо водій не розуміє щось в документі або не згоден із зазначеною в ньому інформацією, він має право написати про це в протоколі на своїй рідній мові;
2) фіксувати все на відео і фото.

 

Якщо в країні перебування діє система спрощеного врегулювання ДТП – "європротокол", і в результаті інциденту пошкоджено тільки "залізо", можна не викликати поліцію. Перша частина полісу "Зелена карта" залишається у застрахованої особи, другу частину потрібно надати потерпілому.

 

Після повернення в Україну автовласник зобов'язаний оперативно заявити в страхову компанію про те, що трапилося ДТП, і надати підтверджуючі документи (поліс, протокол, фотографії з місця ДТП). Але пам'ятайте: поліс не звільняє його власника від кримінальної відповідальності, яка може настати після ДТП. Перед кожною поїздкою на автомобілі за кордон варто ретельно вивчити особливості правил дорожнього руху в конкретній країні, а в дорозі — проявити максимальну обережність.


27.04.2017 489 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

614
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2236
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1985
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2013
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6012 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2291 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

151

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

978

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

980

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1227
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

462
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1917
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3818
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26331
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

413
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10327 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7870
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

421
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

503
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1431
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1024