«Івано-Франківськгаз» показав, куди йдуть кошти споживачів від оплати за обслуговування мереж та доставку газу (відео)

 

«Івано-Франківськгаз» показав куди йдуть кошти споживачів, від оплати за обслуговування мереж та доставку газу

 

Для забезпечення газом у цілодобовому режимі понад 400 тис. прикарпатцям, фахівці «Івано-Франківськгазу» щоденно виконують комплекс робіт по обслуговуванню газотранспортної системи.

 

А це понад 15 тис. км газопроводів, які потребують регулярного обстеження на наявність витоків газу та їх ліквідації. І це лише невелика частка першочергових робіт, від яких залежить безпека газопостачання, і на які направляються кошти, що надходять від споживачів.

 

«Івано-Франківськгаз» показав куди йдуть кошти споживачів, від оплати за обслуговування мереж та доставку газу ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз".
 

Сьогодні в рахунку за газ, які оплачують споживачі, майже 90% коштів припадає на вартість блакитного палива, як товару і лише 10% - це послуги із обслуговування мереж та доставки газу.

 

З 1 квітня  2017 р. було заплановано відокремити вартість послуг за газ, як товар та послуги з обслуговування газових мереж і доставки газу. Рішення вивести в окремий рахунок плату за транспортування та розподіл газу прийняв державний регулятор НКРЕКП, щоб забезпечити для споживачів безаварійну доставку газу та прозорість розрахунків.

 

Щомісячна плата за обслуговування газових мереж повинна бути сталою та не залежатиме від обсягу споживання природного газу.

 

Це пов’язано з тим, що газотранспортна система потребує постійного обслуговування, навіть тоді, коли споживач не користується блакитним паливом. Адже, газорозподільна компанія забезпечує для нього такі ж умови доставки газу, як для інших споживачів.

 

Зокрема, фахівці проводять регулярне обстеження газопроводів та споруд на ньому, ліквідовують витоки та реагують на аварійні ситуації, забезпечують належний тиск в мережі. Тобто, незалежно від того скільки газу використала людина, і яка періодичність його використання,  газотранспортна система, якою надходить паливо до споживача потребує постійного обслуговування.

 

Загалом в Івано-Франківській області протяжність газових мереж сягає понад 15 тис. кілометрів, з яких 10% вже зношені та потребують повної заміни. Щоб виявити можливі витоки газу фахівці компанії двічі на місяць здійснюють їх повний обхід та перевірку всіх мереж. Залежно від їх рівня зношеності, газовики проводять точковий чи капітальний ремонт, або повну заміну труби.

 

«Завдяки відділенню плати за потужність від загальної вартості газу та надходженню від споживачів рівномірних платежів впродовж року, компанія зможе ефективніше виконувати роботи з ремонту та модернізації газових мереж. Адже раніше, через сезонність надходження коштів, не було можливості виконувати влітку більшість робіт для підготовки до зими, від яких залежить безпека експлуатації мереж. Тепер, ми можемо уникнути відключень в осінньо-зимовий період для проведення планових робіт», – розповідає технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

 

Окрім того, щомісяця фахівці компанії обходять понад 3,5 тис. газорегуляторних та шафових пунктів (на яких регулюється тиск газу при його подачі до помешкання споживача), щоб повністю перевірити роботу обладнання, герметичність системи, величину тиску перед регулятором та після нього і навіть температуру в приміщенні газорозподільного пункту тощо.

 

Щоденно, 24 години на добу, для локалізації та ліквідації аварій у споживачів, в області працює аварійна служба ПАТ «Івано-Франківськгаз», яка складається із 116 бригад. В рік вони опрацьовують понад 35 тисяч заявок від споживачів. Уже в першому кварталі цього року екстрена служба «104» виїхала майже на 10 тис. викликів.

 


08.04.2017 463 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1106
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2083
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2129
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6443 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2415 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

290

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1115

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1139

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1356
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

559
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2024
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26469
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

521
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10425 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7966
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

505
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

368
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

518
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

592
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1538