Калуш отримає 847 тисяч гривень на виконання урядової програми «Доступні ліки»

 

 

Урядова програма "Доступні ліки", що забезпечить надання ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою, стартує уже з квітня.

 

Калуш отримає на виконання цієї програми 847 тис. 500 грн. Ліки за цією програмою мешканці міста зможуть почати отримувати приблизно з 6-7 квітня, пишуть Вікна.

 

Про це сьогодні повідомив головний лікар Калуського міського центру надання первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин:

 

Ця вся програма передбачена для амбулаторного лікування. Для того, щоб отримати ці ліки, пацієнт має звернутися до лікаря. Той, у свою чергу, здійснивши відповідний запис у амбулаторній картці, призначить той чи інший препарат. З рецептом пацієнт піде до аптечного закладу, що бере участь у програмі "Доступні ліки", та отримає відповідні ліки. Без рецепту отримати їх буде неможливо.

 

"Доступні ліки" — це програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами. Програма надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання; бронхіальна астма; діабет 2 типу. Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі, можна буде знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я.

 

Перелік аптек, що беруть участь у програмі, також будуть оприлюднювати на сайтах органів місцевої влади. Перелік регулярно оновлюватиметься, обіцяють у МОЗ. Наразі цим переліком не можуть бути задоволені ані медики, ані пацієнти, каже Михайло Гаврилишин: Перелік цей не є досконалим і сучасним. Скажімо, «Сальбутамол», внесений до цього списку як засіб для лікування бронхіальної астми. Але насправді зараз є чимало інших ліків. До прикладу, серед 280 калушан, які живуть із цією недугою, лише 36 користується «Сальбутамолом». Тобто, лише 10-15% «астматиків» зможуть скористатися наразі цією програмою. Схожа ситуація і щодо діабетиків. Цукровим діабетом другого типу хворіє близько 2200 калушан. Який відсоток із них зможе отримувати ліки, підрахувати важко, бо деякі цукрознижуючі препарати і так виділяються безкоштовно. Але добре те, що держава вже хоч щось дає, а список, імовірно, ще будуть корегувати і доповнювати.

 

Очевидно, найбільше програмою «Доступні ліки» зможуть скористатися люди із серцево-судинними захворюваннями. Їх у Калуші близько 14-15 тисяч. У затвердженому переліку — 16 препаратів для цієї категорії хворих.

 

Ризиків, що коштів, виділених на Калуш, буде замало майже немає. Немає і обмежень щодо того, скільки разів чи на яку суму зможе скористатися одна людина цією програмою. Наразі лише потрібно підписати відповідні угоди між поліклінікою та аптеками. Тому адміністрація цього лікувального закладу просить власників чи керівників аптек, які готові брати участь у цій програмі, звернутися для оформлення документів.

 

Договори будуть підписані з усіма аптеками, які побажають співпрацювати, додає Михайло Гаврилишин, за словами якого, відшкодування за відповідними реєстрами обіцяють проводити двічі на місяць.

 

До початку відповідної роботи у Калуші готові: "Центр надання первинної медико-санітарної допомоги готовий до прийняття людей. Рецепти в нас надруковані і підготовлені, кожен лікар має заведений окремий реєстр під цю програму. Тому, якщо фінансування буде оперативно проведено, то запрацюємо орієнтовно 6-7 квітня".


30.03.2017 440 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1274
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2199
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6600 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

371

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1308

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

307
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

174
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

603
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

75
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26535
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

77
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

107
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

642