Прикарпатська преса про витрачені мером 5 мільйонів, весняні загострення, ТОП-5 популярних ринків області та пожежу на меблевій фабриці

 

Огляд прикарпатської преси за період з 23 по 30 березня 2017 року.

 

Репортер

У поліції розберуться, на що мер витратив 5 мільйонів. Журналістське розслідування про витрачені мільйони бюджетних коштів на рекламу викликало великий резонанс. Громадські активісти, політики і пересічні мешканці Івано-Франківська піддали великому сумніву раціональність таких витрат.

Дмитро Нижник «Генплан представимо в листопаді». Інтерв’ю з головним архітектором міста читайте на 4 сторінці "Репортеру".

Злодіям потрібна тиснява. Якщо вам доводилося їздити в набитому транспорті, то, скоріш за все, про кишенькових злодіїв знаєте не з чуток. Витягли гаманець, а з ним і гроші, і водійське посвідчення, і банківські та дисконтні картки – рано чи пізно це може трапитись з кожним.

З весною приходять загострення. Навесні міняється не лише погода, людському організму вона теж приносить зміни. Ті, хто не скаржиться на здоров’я можуть вдосталь насолодитися потеплінням. А от людям з хронічними хворобами цей перехід, зазвичай, дається нелегко.

 

Західний кур’єр

Базарний день: що і де вигідніше придбати. Читайте на 12-ій сторінці ТОП-5 популярних ринків Прикарпаття.

«Згорів» за лічені години. Минулого тижня страшна звістка сколихнула Івано-Франківськ – тут від менінгококової інфекції помер місцевий дев'ятикласник. Через декілька днів стало відомо, що у сусідньому Старому Лисці аналогічна ситуація – пішов з життя старолисецький третьокласник. Чому ця хвороба так нещадно забирає дитячі життя та чи можна якимось чином вберегтися від такої небезпеки?

До Паски «розпишуть» вулиці Дорожню розмітку на вулицях центральної частини Івано-Франківська планують нанести до Великодня, а на інших – до Дня міста.

 

Галицький кореспондент

По місту наосліп. В Івано-Франківську проживає понад 300 незрячих осіб. І багатьом з них щодня доводиться виходити з дому, щоб піти на роботу, в магазин, перукарню, лікарню або, навіть, у театр. Як місто пристосоване до потреб людей з вадами зору читайте на 3 сторінці газети Галицький кореспонт.

«Чому завжди будують там, де спорт, але не для спорту?». В Івано-Франківську у рамках проекту «Житло воїнам АТО» розглядають можливість будівництва багатоповерхівки на території, що належить міському центральному стадіону «РУХ». Представники спорту від цієї ідеї не в захваті.

Лікування творчістю. Часто людині буває важко вербально виразити почуття і емоції, сформулювати переживання, страхи, комплекси, бажання. І тут здатна допомогти арт-терапія: малювання, складання казок, піскова терапія, музикотерапія… Особа, навіть не усвідомлюючи, яким чином, під час таких занять творчістю відчуває, що хаос думок відступає, приходить ясність і гармонія.

Спільнота замість інтернату. На Прикарпатті створюють спільноту для дітей та молодих людей, які мають якусь фізичну інвалідність, але з цілком збереженим інтелектом та свідомістю. Замість інтернату молоді люди з неповноспроможністю житимуть у громаді, будуть більш адаптованими до соціуму, а не «ховатимуться» від людей.

 

Анонси друкованих «Вікон»

У Хотіні згоріли склади «Миро-Марку». Масштабна пожежа завдала величезних збитків меблевій фабриці «Миро-Марк». За попередньою версією, причиною пожежі могло бути те, що працівники фабрики користувалися зварювальним апаратом у приміщенні одного зі складів. Між тим, мешканці, які проживають поблизу меблевої фабрики, кажуть: «з димом» могли піти і їхні будинки. Люди не перший рік оббивають пороги міської влади й різних інспекцій, адже підприємство розташоване впритул до житлових будинків.

У Калуші відновлюють поховання, датовані кінцем ХVІІІ століття. Старе кладовище у Калуші ховає цілий пласт історії. Цікавої, іноді — забутої. Тут похована ціла плеяда визначних людей: композитор Дмитро Коржинський, молода дівчина Надія Відоняк, яка воювала у лавах УПА, лікар-австрієць Маркел Роженковський. Тут також поховані батьки та брат українського прозаїка Михайла Козоріса, родина священика Володимира Тисовського та багато інших непересічних людей. Їхні імена незабаром знову згадають у Калуші, а поховання, ймовірно, стануть туристично привабливими, навіть, для іноземців.

Калуське TORNADO представило на ROBOfirst у Києві додаток, який зчитує інформацію про собаку. Команда калушан з успіхом взяла участь у фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи!» — масштабній міжнародній події у сфері освіти, науки і техніки, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від шести до 16-ти років з усієї України продемонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури.


30.03.2017 810 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1633
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1713
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1702
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5027 40
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2011 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1397

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

371

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

592

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

770

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

882
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3519
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10089
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

726
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25979
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7591
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

782
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

946
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1280
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

239
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1116
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

724
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

960