Кутський держлісгосп цьогоріч посадить 45 тисяч дерев на Косівщині (фото)

 

 

Працівники ДП «Кутське лісове господарство» проводять акції з посадки притаманних Косівській гірській місцевості дерев –модрини, ялиці, бука, дубів, сосни.

 

Разом з учнями шкільного лісництва Пістинської школи, небайдужими жителями, активістами впродовж тижня вже засадили 11 гектарів лісу у Березівському, Косівському та Яблунівському лісництвах. Загалом цієї весни планується посадити 45 тисяч дерев, інформує прес-служба партії "Воля".


Акції під гаслом «Майбутнє лісу у твоїх руках» організовують головний інженер ДП «Кутське лісове господарство» Андрій Ониськів та лісничий Петро Пліхтяк, активну участь беруть працівники - інженер по лісовідновленню Михайло Негрич, лісничий Яблунівського лісництва Роман Галатенюк, помічник лісничого Березівського лісництва Степан Мілевський, працівники кантори лісгоспу Мирослава Вінтонюк, Анастасія Цегельнікова, Оксана Курищук, майстри лісу Василь Мочернюк, Степан Ільницький, Василь Коломийчук, Володимир Драгомирецький, Ігор Боднар.


Цьогоріч відновлювати лісові насадження Косівщини розпочали у Міжнародний день збереження лісів 21 березня, на території Косівського лісництва у селі Микитинці посадили близько 2000 ялиць білих і 300 дубів звичайних – загалом на площі у півгектара. Впродовж тижня ще півгектара засадили у Яблунівському лісництві, а в Березівському 10 гектарів - тут у селі Люча посадили два тризуби з ялиці і з сосни чорної.


До проведення акцій готувались сумлінно - організатори виготовили десять мечей Колесова – знаряддя для посадки лісу, назване в честь винахідника. Кажуть, це старий і простий спосіб садити дерева. А учні Пістинської школи виготовили близько 20 шпаківень, які завісили на території Криївки-музею у Пістині.


Андрій Ониськів каже, такі акції гуртують людей різного віку навколо проблеми винищення лісів та спонукають примножувати Карпатські ліси.


«Це покликання лісівників не лише рубати ліс, але його висаджувати. Треба навчитись ходити в ліс з мечем Колесова і садити нові дерева» - зазначив Ониськів.


Лісничий Петро Пліхтяк наголосив на необхідності своєчасно засаджувати такі корінні деревостани, щоб на їх місці не виросли берези та трепети. За його словами ліс – це не просто середовище дерев, тут є мірко- і макрофауна, різні організми, і коли порушується лісове середовище втрачається не просто ліс, а цілі еко-системи.


«Це дуже благородні акції. Ліс не може вічно рости, але важливо своєчасно проводити такі заходи і фахово підходити до посадки лісу – засаджувати корінні типи деревостанів, щоб ліс не засіявся березою та трепетою» - пояснив Пліхтяк.
Самі саджанці дерев взяли з власних розсадників Кутського лісгоспу.


«У нас в кожному лісництві є розсадники, які націлені на вирощування посадкового матеріалу корінних типів деревостанів – бук, ялиця, дуб. Ми збираємо насіння, висіваємо його у розсадниках і за 3-4 роки отримуємо вже посадковий матеріал, за цей час він вже пристосований до світла і тому найкраще приживлюється. Тепер треба забезпечити належний догляд за лісом» - розповів лісничий.


Чи не найактивнішу участь у посадці дерев беруть підопічні шкільного лісництва, яке вже 16 років функціонує на базі. Там діти вчать особливості деревостанів, їх посадки та догляду за ними. Кажуть, в майбутньому, хотіли б пов’язати свою професію з лісом.


«У нас в школі є ділянка лісу засаджена калинами, модринами, та іншими деревами, за якими ми доглядаємо – поливаємо їх, прополюємо. Ми їздимо на різні змагання в області, навіть, отримували перше місце, також пишемо наукові роботи» - каже учениця Наталя Стефанюк.


До акцій долучились і гості з Надвірнянщини Тетяна Пришляк та Коломийщини Євген Гапич, депутати Косівської районної ради. Петро Іванишин наголосив на необхідності не лише боротись з незаконними рубками, але й самому долучатись до відновлення лісу.


«Ми всі знаємо проблему як санітарних, так і суцільних і незаконних рубок. Треба не лише критикувати і боротись з вирубкою лісу, але й брати участь у його відновленні. Особливо приємно дивитись коли до цього долучається молоде покоління, адже цей ліс садиться саме для них» - зазначив Іванишин.


Організатори акцій наголошують на необхідності проводити такі заходи з відновлення лісів, адже це та добра справа, яка подарує нащадкам зелені Карпати та чисте повітря, і закликають всіх небайдужих долучатись.

 

 

 


29.03.2017 808 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

558
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1738 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6867 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11321 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

234
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

809
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

665
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

631
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4405
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

253
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734