В Долині вимагають в керівництва ПАТ "Укрнафта" припинити політику знищення галузі на Прикарпатті (фото)

 

/data/blog/128445/289babdaf3927a3e9b78be8bbdaf43f9.jpg

 

Працівники нафтогазової галузі вчергове вийшли на мирну акцію протесту "НІ! – розвалу, звільненням, беззаконням в ПАТ "Укрнафта", ТАК! – відродженню українського нафтогазовидобутку!".

 

В Долині вимагають в керівництва ПАТ "Укрнафта" припинити політику знищення галузі на Прикарпатті, не допустити ліквідації Прикарпатського УБР та скорочення працівників.

 

Сьогодні під стінами НГВУ "Долинанафтогаз" такі вимоги озвучили голови первинних профспілкових організацій НГВУ "Долинанафтогаз" Володимир Марилів, Прикарпастького УБР Григорій Третяк, Долинського газопереробного заводу Зиновій Грицай та працівники цих структурних підрозділів і прийняли резолюцію. На підтримку протестуючих до акції долучились і депутат Надвірнянської районної ради від партії "ВОЛЯ" Тетяна Пришляк та помічник народного депутата Юрія Дерев’янка Ольга Ганиш, які вже більш як півроку допомагають захищати інтереси працівників, інформує прес-служба партії "ВОЛЯ".

 

Як відомо, ПАТ "Укрнафта", незважаючи на позицію профспілки та попри відсутність рішення НАК "Нафтогаз України", продовжує вчиняти дії, спрямовані на ліквідацію Прикарпатського УБР – прийнято накази про передачу всіх транспортних засобів Прикарпатського УБР в інші підрозділи та місцевості. При цьому про подальше працевлаштування майже сотні працівників, які працювали на цих транспортних засобах, навіть не згадується.

 

"9 березня 2017 р. в УБР надійшли накази про передачу всіх транспортних засобів в інші підрозділи та місцевості. Причому наказано це зробити "заднім числом" з 1 березня 2017 р.,  повідомив Григорій Третяк.  Інформація про те, що людей, як колись кріпаків, планують передавати разом з транспортом виключно за розсудом столичних "керівників", без їхньої згоди, без попередження, без врахування переважного права на залишення на роботі, без погодження, врешті-решт, з профспілкою, як це передбачено колдоговором, обурила колектив спочатку транспортного цеху, а потім і інших підрозділів УБР".

 

Аби привернути увагу суспільства та можновладців до ситуації, яка склалася через антидержавницькі та антисоціальні дії керівництва ПАТ "Укрнафта", та показати готовність колективу Прикарпатського УБР, таку акцію вже було проведено 14 березня, повторили її і сьогодні.

 

"Основна вимога протестуючих – недопущення ліквідації Прикарпатського УБР, де працює близько 14 000 працівників, та знищення нафтової галузі на Прикарпатті. Якщо буде знищене це управління, така ж доля чекатиме нафтогазовидобувне управління, а дальше і завод", – відзначив Григорій Третяк.

 

"Ми не можем не проводити такі акції, коли правління ПАТ "Укрнафта" виходить за рамки законодавства. Нафтова галузь є надзвичайно прибутковою, якщо правильно її організувати, а така політика призводить до її розвалу", – додав Зиновій Грицай, голова первинної профспілкової організації Долинського газопереробного заводу.

 

Представник Надвірнянщини, депутат районної ради Тетяна Пришляк висловила підтримку протестуючим, адже дії керівництва ПАТ "Укрнафта" несуть загрозу нафтогазовій промисловості в цілій області.

 

"Я виросла в родині нафтовиків, мій батько майже сорок років працював в Надвірнянському УБР. Ліквідація цього УБР була страшною втратою для буровиків та їхніх сімей. Я пригадую, як важко переживав це мій батько, буровик з великим стажем, відзначений державними нагородами, він, як і сотні надвірнянських нафтовиків, вкладали в галузь усі свої вміння та душу, віддавали цій нелегкій професії здоров'я та сили. Тоді закриття Надвірнянського УБР відбулося за мовчазної згоди влади, депутатів. Сьогодні цього допустити не можна. Адже нам добре відомо, які наслідки мають подібні "реорганізації", "реформи" та "оптимізації". На всіх рівнях влада говорить про енергетичну незалежність України, про те, що потрібно боротись з безробіттям, але те, що робить ПАТ "Укрнафта", порушуючи закони, статут підприємства, трудові угоди, свідчить про інше. Ба більше, ніхто не надає економічного обґрунтування потреби такої реорганізації, який з цього буде соціально-економічний ефект і що буде з працівниками", – відзначила Пришляк.

 

За права й інтереси працівників управління вже півроку бореться команда юристів і депутатів від "ВОЛІ" разом з нардепом Юрієм Дерев'янком. Вже було направлено чимало запитів та звернень Юрієм Дерев’янкм, депутатом облради Ольгою Федишиною, депутати від "ВОЛІ" ініціювали їх прийняття у місцевих радах, а нещодавно, 24 березня, Дерев'янко зачитав запит на засіданні Верховної Ради.

 

"На жаль, ми розуміємо, що керівництво ПАТ "Укрнафта" не чує людей і далі вчиняє дії з ліквідації Прикарпатського УБР. Юрій Дерев’янко днями у Верховній раді зачитав запит з вимогою не допустити ліквідації структурних підрозділів ПАТ "Укрнафта", які знаходяться на території Івано-Франківської області, переглянути рішення про реорганізацію підприємства і врахувати позиції місцевих рад, Центральної ради профспілки, первинних профспілкових організацій, народних депутатів, викладені у їхніх зверненнях, а також надати економічне обґрунтування такого скорочення", – зазначила помічник нардепа, юрист Ольга Ганиш.

 

Крім того, Григорій Третяк повідомив, що завтра у Києві має відбутися зустріч представників профспілкових організацій з керівництвом "Укрнафти" та головою НАК "Нафтогаз" Андрієм Коболєвим, де обговорять подальшу долю Прикарпатського УБР.

 

"Хотілось би, щоб ми завтра поставили крапку у цьому питанні і було вирішено залишити Прикарпатське УБР. Це важливо і для нафтового майбутнього України, і для працівників нафтогазової галузі", – зазначив Третяк.

 

/data/blog/128445/1fa5d654324236bab3bb36df3da13671.jpg

 

/data/blog/128445/27dba30c59135ad0184f043f19dae3b3.jpg


29.03.2017 579 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

983
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2400
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2051
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2082
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6328 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2376 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

242

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1064

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1049

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1315
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

187
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

531
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1988
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26424
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

487
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10391 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7932
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

476
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

336
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

482
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

559
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1504