Україна безкоштовно отримає новітній протитуберкульозний препарат

 

 

Україна безкоштовно отримає новий препарат "Бедаквілін" для лікування найважчих форм туберкульозу, в рамках проекту USAID «Challenge TB», що здійснюється в Україні міжнародною організацією PATH.

 

Дотаційна програма USAID започаткувала програму безоплатних поставок у країни з найвищим рівнем захворюваності на мультирезистентний туберкульоз. За даними ВООЗ, в Україні на мультирезистентну форму хворіє кожна 4-а особа з туберкульозом, інформує  Фіртка з посиланням на Урядовий портал.

 

«Ми вдячні нашим партнерам, міжнародним організаціям, які надали ці ліки. Це дійсно надія для 1,5 тисячі пацієнтів, у яких дуже тяжка форма туберкульозу», – зазначила Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції.

 

Проект здійснює міжнародна організація РАТН, спільно з Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Яновського. «Ми плануємо завезти його в кінці квітня цього року, цей процес майже на фінальній стадії», – розповіла Катерина Гамазіна, голова представництва PATH в Україні.

 

"Бедаквілін" зараз вважають найефективнішим препаратом проти мультирезистентного туберкульозу. Це принципово новий протитуберкульозний препарат, винайдений за останніх 40 років.

 

«Цей новий препарат відновлює надію на одужання пацієнтів із мультирезистентною формою туберкульозу», – зазначив Джордж Кент, заступник Голови дипломатичної місії США в Україні.

 

Станом на 2016 рік його застосовували вже у 70 країнах. За кордоном вартість одного курсу лікування коштує близько 2 тисяч доларів.

 

Першими почнуть лікування 200 пацієнтів на базі клініки Інституту фтизіатрії та пульмонології. Це пацієнти, хворі на важкі форми туберкульозу з розширеною резистентністю до основних протитуберкульозних препаратів. Режим лікування розробили провідні фахівці проекту USAID «Challenge TB», на основі міжнародних рекомендацій ВООЗ.

 

"Бедаквілін" завжди застосовують у комплексі з іншими 5–7 препаратами. «Лікування для дуже важких хворих триватиме понад 20 місяців, але "Бедаквілін" використовують протягом перших шести: він добре накопичується і надовго затримується в організмі, тому терапевтичний ефект триватиме. Ці перші 6 місяців пацієнти лікуватимуться у клініці інституту, потім вони будуть виписуватися у регіони, де проживають», – розповіла Катерина Гамазіна. – Взагалі лікування має бути амбулаторним, якщо є така можливість. Але у нашому випадку ми говоримо про дуже важких хворих і про те, що препарат буде використовуватися у країні вперше. Дуже важливо лікувати хворих у спеціальних умовах, під щоденним наглядом, щоб лікування не переривалося і щоб не розвинулася стійкість збудника туберкульозу і до цього препарату», – пояснила вона.

 

За словами Наталії Нізової, генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ, зараз основні завдання – створити умови для швидкої реєстрації новітніх препаратів та оптимізувати національні протоколи лікування. «Ми вважаємо, що протягом наступної Національної програми із 2017 по 2021 рік у нас є реальна можливість забезпечити таким лікуванням усіх пацієнтів із мультирезистентним туберкульозом», – заявила Наталія Нізова.

 

Василь Мельник, заступник директора Інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського повідомив, що у 2016 році захворюваність на туберкульоз знизилася, проте на тлі загального спаду в 13 областях відбулося зростання. Основні виклики – забезпечити ефективність і безперервність лікування та вчасно виявляти захворювання.

 

Туберкульоз на глобальному рівні входить до першої десятки причин смерті. Протягом минулого року в світі захворіли близько 10 мільйонів, майже 2 мільйони померли. У Європейському регіоні рівень захворюваності знижується щорічно приблизно на 4,3% – це найшвидше зниження серед усіх регіонів. Проте мультирезистентний туберкульоз залишається серйозним викликом – лише 51% пацієнтів виліковуються, розповів доктор Масуд Дара, координатор напрямку інфекційних захворювань і програмний менеджер об’єднаної програми боротьби з туберкульозом, ВІЛ та вірусними гепатитами Європейського регіонального бюро ВООЗ.

 

«Серед пострадянських країн деякі, наприклад, Латвія і Естонія, вже суттєво знизили рівень захворюваності не лише в абсолютних числах, але й у відсотках. Тож старання винагороджуються результатом, але необхідно проробити багато роботи, стабільне фінансування, пацієнторієнтоване лікування і доступ до якісної медичної допомоги», – зазначив Масуд Дара, координатор напрямку інфекційних захворювань і програмний менеджер об’єднаної програми боротьби з туберкульозом, ВІЛ та вірусними гепатитами Європейського регіонального бюро ВООЗ.


27.03.2017 444 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

664
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1919 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

552
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1072

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1114

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

26
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

280
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

747
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
29.03.2024

Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

1
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

318
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662