Які продукти подорожчають на Великдень

 

/data/blog/128224/c739ac42ddf436f1cc72dc1104defeb4.jpg

 

Вже зовсім скоро, 16 квітня, православні українці святкуватимуть Великдень. Як відреагують на свято ціни на основні продукти і яких "підступів" чекати від магазинів?

 

М'ЯСО І КО.

Продовольчі експерти у своєму прогнозі цін розійшлися. Так, директор української торговельної асоціації Ігор Кишко вважає, що Великдень ніяк не вплине на вартість продуктів у торговельних мережах і великих магазинах. Він вважає, що, плануючи свій бюджет на 16 квітня, українці сміливо можуть орієнтуватися на нинішні ціни.

 

"Єдине виключення — ринки і базари. Там буде збільшення, але в яких масштабах, зараз сказати складно", — додав Кишко.

 

Однак економіст Олександр Охріменко каже, що без подорожчання, наприклад м'яса, не обійтися. "Ближче до свята підніметься в ціні свинина — залежно від її якості на 5-20 грн і коштуватиме 85-140 грн за кілограм. М'ясо птиці залишиться на нинішньому рівні — зростання цін йде в основному через підвищений попит, а, наприклад, курятину українці до свята купують не так активно", — говорить експерт.

 

Відзначимо, що ціна на свинину в магазинах сьогодні коливається в межах 80-120 грн за кілограм, а на курку — від 40 до 75 грн.

 

У свою чергу директор української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що не зміниться ціна і на яловичину, вартість якої зараз у великих магазинах становить 85-170 грн за кг. Він підкреслює: "Сьогодні на цей вид м'яса ціна і так досягла свого максимуму, і при її підвищенні попит впаде зовсім. Нарешті, Дорошенко вважає, що не подорожчають і ковбаси з салом.

 

БОРОШНО І ЯЙЦЯ.

Дорошенко додає, що в найближчі тижні не варто чекати зростання цін на борошно — воно, за його словами, стабільне у всі періоди.

 

"Якщо говорити про яйця, то тут основним двигуном буде саме попит на внутрішньому ринку. Ціна на них буде до середини квітня стабільно збільшуватися, і сьогодні можна говорити про зростання на 10%. Але знову ж, це Великдень, і можна очікувати будь-яких сюрпризів", — говорить аналітик Української аграрної асоціації Дмитро Дейна. Охріменко в свою чергу не виключає подорожчання і на 20%. Таким чином, десяток яєць, який сьогодні коштує близько 14 грн, на Великдень обійдеться в 16-17 грн.

 

ОВОЧІ І ВИНО.

Найбільш суперечлива ситуація склалася з овочами. Дорошенко наголошує, що їх вартість до свята не має відношення і залежить більше від сезонності. "Ближче до літа запаси овочів на складах закінчуються, і це позначиться на вартості. Картопля і морква можуть трохи зрости — на 5-10%. А ось тепличні овочі будуть падати в ціні через потепління. Все почнеться з цибулі, потім з'явиться нормальна ціна на редиску, огірки і помідори. В цілому вони подешевшають на 10-15%", — прогнозує Охріменко.

 

Тобто якщо сьогодні кілограм картоплі обійдеться в 6,5 грн, то до Великодня ця цифра підніметься до 7 грн. Ближче до свята буде вигідно купити помідори (вони сьогодні коштують близько 43 грн, а подешевшають до 39) і огірки, ціна на які впаде з 50 грн до 44-45. "Якщо говорити, що до свята ще може подорожчати, — в магазинах з'явиться більше кагору, і ціна на нього зросте. А от на інші вина зараз велика пропозиція, багато імпортного продукту, і ціна на нього навряд чи зміниться", — резюмує Дорошенко.

 

При цьому експерти зійшлися на думці, що ціна на кагор навряд чи підвищиться більше ніж на 1-2 грн, і коштуватиме до 67 грн за пляшку.

 

Перевірка яєць і акції з підступом

Антимонопольний комітет України напередодні Великодня почав дослідження ринку яєць. За словами представника АМКУ Ігоря Кустовського, вже зараз зрозуміло, що у формуванні святкової ціни на цей товар є монопольні ознаки, і його відомство надалі буде перевіряти ціноутворення на справедливість.

 

У свою чергу голова всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" Максим Несмеянов розповів нам про можливі "підступи", до яких можуть вдатися великі магазини в переддень свята. Так, він нагадав про класичну схему, коли супермаркети підвищують ціну на популярні в свята продукти, а за день-два до самого торжества влаштовують "акції".

 

"Покупець все одно відчуває себе обдуреним, тому що навіть ці акційні ціни вище звичайних. Крім того, оскільки товар перед великими святами продається не особливо активно — люди бережуть гроші до Великодня, — він залишається лежати на прилавках. Викинути його — зазнати втрати. І тому нечисті на руку магазини намагаються притримати товар до великих свят, а потім акуратно його розподілити серед свіжих продуктів", — відзначає він.

 

Сегодня


24.03.2017 446 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1281
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2574
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6623 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

376

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646