ІФНМУ провело перемовини про студентські обміни та спільні наукові проекти з університетом Праги (фото)

 

 

7-9 березня делегація ІФНМУ побувала з офіційним візитом у Карловому університеті (Прага, Чехія). Це вже другий візит представників ректорату до цього відомого у Європі навчального закладу. Результат поїздки - підписання угоди про співпрацю.

 

Перший проректор Ганна Ерстенюк, проректор з наукової роботи Ігор Вакалюк та декан медичного факультету Роман Яцишин зустрілися з керівництвом чеського вишу та обговорили майбутню співпрацю, спільні наукові проекти. Зокрема, у розмові із заступником декана медичного факультету по роботі з іноземними студентами, професором Оттомаром Кіттнаром та координатором проекту Erasmus+ Лєнкою Медовою домовилися про обмін студентами та викладачами в рамках проекту Erasmus+.

 

Побували представники ІФНМУ в Інституті фізіології Карлового університету, який очолює той же професор Оттомар Кіттнар. До слова, свого часу цей заклад очолював всесвітньо відомий фізіолог Ян Пуркіньє. За словами наших візитерів, особливу їхню увагу привернув навчально-практичний центр фізіології. Кажуть, там ведеться цікава робота...

 

«Ми ознайомилися з їхніми навчальними планами університету з реабілітації, — зазначає проректор з наукової роботи ІФНМУ Ігор Вакалюк. — Глибше будемо вивчати цей досвід трохи згодом, а найближча перспектива — все-таки обмін студентами». До слова, щоби потрапити на таке навчання студенти ІФНМУ повинні добре знати англійську або чеську мову. Що цікаво, студентам зі знанням чеської у цьому виші обіцяють безкоштовне навчання. Погодьтеся, стимул неабиякий!

 

Також не обійшлося без екскурсії науковими лабораторіями закладу та Інститутом медичної біохімії та лабораторної медицини, яку провів професор Станіслав Стіпек. За словами проректора Вакалюка, чимало напрямків роботи цього інституту співпадають з напрямками роботи Центру біоелеметології ІФНМУ, що однозначно дає шанс на планування спільних наукових розробок.

 

І насамкінець, гордість і зворушення у франківських науковців викликало те, наскільки гідно вшановують у Чехії відомого українського вченого, професора Івана Горбачевського. Погруддя видатного українця стоїть на чільному місці у вестибюлі університету. Напис про його діяльність — українською мовою. Саме Горбачевський був засновником школи медичної хімії у Карловому університеті. Також у центральному корпусі вишу є музей його пам’яті.

 

 

 

 


17.03.2017 461 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1280
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2573
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26548
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

429
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

575
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646