Головний спеціаліст із паліативної допомоги Прикарпаття проконсультувала лікарів у МОЗ, як оцінювати та лікувати хронічний больовий синдром

 

 

У Міністерстві охорони здоров’я відбулася нарада щодо забезпечення хронічно хворих пацієнтів необхідним знеболенням, до якої долучилося понад 50 лікарів первинної ланки, зокрема сімейні лікарі та терапевти, а також начальники та заступники районних управлінь охорони здоров'я Києва.

 

За останні роки в Україні зробили певні кроки до побудови системи паліативної допомоги. Затвердили Постанову Кабінету Міністрів України від 13 травня 2013 року № 333, внесли зміни до наказів МОЗ відповідно до Постанови КМУ, розробили методичні рекомендації, які мали б допомогти лікарю оцінювати больовий синдром у важкохворого пацієнта та належно забезпечувати адекватне знеболення, інформує Урядовий портал.

 

Ці нормативні документи значно спростили роботу медичних працівників, адже вони:

 

- скасували комісії з призначення наркотичних і психотропних лікарських препаратів, – їх може та повинен призначати лікар одноосібно;

- скасували необхідність подачі прикладів підписів лікарів до аптек, які «мають право» призначати знеболювальні засоби сильної дії, оскільки кожен лікар має право призначати ці знеболювальні та виписувати рецепт форми №3 (ф-3);

- скасували територіальну приналежність, де саме пацієнт може придбати знеболювальні засоби сильної дії за власний кошт, – таким чином закріпили право пацієнта придбати такі препарати в аптеках по всій країні;

- збільшився термін дії рецепта форми №3 (ф-3) до 10 днів;

- дозвіл виконувати призначення лікаря самостійно без медичного працівника отримав пацієнт або ж його доглядальник (родич, сусід);

- лікарські засоби можна виписати на одному рецептурному бланку для хронічно хворого пацієнта із запасом на період від 10 до 15 днів, зокрема й ін’єкційні форми знеболювальних засобів.

- скасували знищення порожніх ампул з-під ін’єкційної форми морфіну.

 

«За умови існування чинних норм законодавства, доступних лікарських засобів, зокрема таблетованого морфіну, проблем із доступом до знеболення у пацієнтів не повинно було б бути. Але скарги пацієнтів по всій Україні, зокрема й з Києва, продовжують надходити», – зазначив заступник в.о. Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

 

Скарги щодо порушення прав пацієнтів на доступ до знеболення надходять як від пацієнтів, так і від правозахисних організацій. Одну зі скарг озвучили під час наради від мешканки Солом’янського району Києва, чий родич протягом 4-х днів не мав змоги отримати адекватне знеболення у Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Києва.

 

Під час наради провели лекційні заняття щодо нормативно-правової бази з обігу наркотичних речовин й забезпечення знеболенням хронічно хворих пацієнтів. Консультант МФ «Відродження» Олена Коваль прокоментувала запитання від лікарів щодо забезпечення рецептурними ланками форми №3 (ф-3).

 

Головний позаштатний спеціаліст із паліативної допомоги Івано-Франківської області, завідувачка виїзним консультативним відділенням Центру паліативної допомоги Людмила Андріїшин, яка має понад 20 років клінічного досвіду супроводу важкохворих пацієнтів, проконсультувала лікарів, як правильно оцінювати та лікувати хронічний больовий синдром у дорослих та дітей.

 

МОЗ України надалі впроваджуватиме заходи щодо поліпшення доступу до знеболення хронічно хворих пацієнтів, зокрема з удосконалення нормативно-правових документів й методологічного супроводу лікарів, захисту прав важкохворих пацієнтів.


08.03.2017 662 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1900
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1830
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1827
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5383 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1486

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

698

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

751

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

945

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

981
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1730
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3647
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10219
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26098
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10149 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7685
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

870
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1371
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

354
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1250
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

847
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1051