Верховинці ініціюють обласну нараду зі створення високогірного госпітального округу

 

/data/blog/126521/8221871226cc5af9be1edf4fc972e9a6.b648364d139ae7a9357c0956b60e2ffd

 

Нараду за участю депутатів місцевих рад Косова та Верховини, Івано-Франківської обласної ради та ОДА, Департаменту охорони здоров’я та представників Міністерства охорони здоров’я присвятять функціонуванню потенційного госпітального округу з центром у Косові.

 

На сесії Верховинської районної ради прийняли рішення звернутись з цього приводу до обласної влади. На нараді хочуть обговорити створення госпітального округу з врахуванням особливості надання медичної допомоги у  гірській місцевості, за що активно борються депутати облради від партії «ВОЛЯ» Олег Атаманюк та Ольга Федишина.

 

Присутня за сесії райради очільниця фракції «ВОЛЯ» Ольга Галабала зазначила, що проект про створення госпітальних округів на Івано-Франківщині повернули на доопрацювання.

 

Він передбачав крім трьох, запропованих Кабміном госпітальних округів – у Франківську, Калуші та Коломиї, ще два у гірських районах області – з центрами у Надвірній та Косові.

 

«Зараз порядок функціонування цих госпітальних округів спочатку напрацьовується Департаментом охорони здоров’я ОДА і передається на затвердження в МОЗ і Мінрегіонбуд, та виноситься на засідання Кабміну. Планують запровадити спеціальний режим функціонування гірських госпітальних округів та їх фінансування», - зазначила Галабала.

 

Створення високогірних госпітальних округів, виходячи зі специфіки області, - є принциповим питанням для «ВОЛІ». Воно ж виявилося каменем спотикання для обласних і міністерських чиновників. Чиновники в Києві бажають максимального укрупнення і наполягають на створенні лише трьох госпітальних округів на Прикарпатті. Як зазначає депутат Ольга Федишина, Київ без урахування думки місцевих жителів нав’язує їм ту схему округів, яку вважає за потрібне.

 

«Ця реформа проходить без інформування людей. Більшість навіть не знають, що таке госпітальний округ і для чого він планується, які медичні послуги пацієнти зможуть отримати і де саме. Не беруть до уваги думку жителів гірських районів, не враховують особливості місцевої інфраструктури та відсутність нормальних доріг. Такий підхід може призвести до зростання рівня смертності через неможливість вчасно доставити хворого в лікарню. Тому мають проводитись громадські обговорення, розширені наради на рівні району та області за участі фахівців медичної галузі. А зараз виходить так, що згори диктують області, скільки округів має бути, і крапка», - зазначає Федишина.

 

Голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк нагадав, що згідно з законодавством, до госпітального округу пацієнта треба доставити в межах однієї години. З віддалених сіл Верховинщини дістатися за цей час до Косова проблематично, що вже казати про Калуш чи Коломию.

 

«Особливо загострюється проблема в зимовий період, бо нас розділяє перевал. В негоду іноді його взагалі неможливо подолати, бо дороги не встигають чистити. Потрібно, щоби у Верховині були збережені дільничні лікарні, система невідкладної меддопомоги. Ми зараз готуємо пропозиції», - зазначив Шкіндюк.

 

Депутат обласної ради, лікар-хірург Олег Атаманюк власне і виступив з ініціативою створити високогірний госпітальний округ, який би об’єднував Косівщину і Верховинщину з центром у Косові. Цей зручно хворим, аргументує він. До прикладу, пацієнти з хронічною нирковою недостатністю тричі на тиждень приїздять у Косів на діаліз.

 

«Госпітальний округ об’єднуватиме в собі цілу низку лікувальних установ, які будуть перепрофільовані і продовжуватимуть працювати. Так, добратись з віддалених сіл Верховинщини до Косова займатиме понад годину, тому варто було би організувати роботу округу наступним чином. Лікарню інтенсивного лікування першого рівня залишити у Верховині – там надаватиметься невідкладна допомога. А на Косівщині доречна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. Перед Кабміном стоятиме завдання дофінансувати ці лікарні і забезпечити їх всім необхідним», - пояснює Атаманюк.

 

На сесії депутати, громадськість та медики об'єдналися, щоби напрацювати пропозиції. Зійшлися на тому, щоби провести виїзну нараду, де їх можна буде обговорити. Адже життя мешканців району безпосередньо залежить від того, де буде створений госпітальний округ. Сесія прийняла рішення підготувати відповідне звернення до керівних органів влади.

 

Нагадаємо, початково, Кабмін запропонував створити три госпітальні округи на Прикарпатті з центрами в Івано-Франківську, Коломиї та Калуші, де будуть розташовані належно оснащені лікарні, що надаватимуть медичні послуги вторинного рівня.

 

В результаті спільної роботи народного депутата Юрія Дерев’янка, депутатів обласної ради Ольги Федишиної та Олега Атаманюка до МОЗу подали проект з розрахунку на 5 госпітальних округів, в тому числі з Надвірнянським та Косівським. Депутати піднімали це питання і на рівні області, відстоюють на державному.


26.02.2017 291 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2008
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1879
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1878
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5573 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2170 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1532

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

771

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

835

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1044

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1022
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1794
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3701
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10287
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26175
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10211 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7739
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

256
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

284
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

403
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1305
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

903