Герой Небесної сотні Сергій Дідич: Знати і пройти шлях — не одне і те ж

 

/data/blog/126038/531d81b2e0fe2ea35549c994e79b3751.jpg

 

Сьогодні, 18  лютого, виповнюється 3 роки від дня загибелі Героя Небесної сотні з Прикарпаття Сергія Дідича.

 

В цей день  Сергій  Дідич  вів  свою Івано-­Франківську  сотню  на  мирну акцію  під  Верховну  Раду.  За  останні кілька місяців він робив це не вперше і  навіть  не  брав  з  собою  дерев’яного щита.

 

Уже за кілька годин його знайдуть з  численними  переломами  черепа  в Будинку  офіцерів.  Що  саме  відбулось того дня з Сергієм Дідичем, достеменно не знають ані родичі, ані друзі.

 

Відомо лише, що тоді мітингувальники  стримували  атаку  "Беркута"  на Кріпосному. В якусь мить виникла загроза опинитися в оточенні силовиків.

 

Тоді  Сергій  скомандував:  «Два  кроки назад!» — і хлопці почали відступати. «Сергій ішов останнім. Не міг інакше, бо ж там була його сотня», — розповідає дружина героя Небесної сотні Галина.

 

Вони з чоловіком приїхали на Майдан ще 7 грудня і з того часу разом там жили.  Сергій  піклувався  про  побут людей у «Палаці Свободи» (так називали «Жовтневий» свободівці, які там жили) і керував іншими сотниками.

 

Ані  муштри,  ані  переохолодження, ані  перевтоми  сотник  Дідич  не  допускав, як і зверхності, підвищених тонів і сварок. Та це й не потрібно було — у Сергія була якась внутрішня харизма, яка заспокоювала новачків і підбадьорювала  розчарованих. Зброя  сотника Дідича  —  слово  і  безмежна  любов  до людей.

 

«Я  знав  Сергія  лише  тиждень, а відчуття таке, ніби ми були знайомі кілька місяців чи кілька років», — каже Петро Линдюк з Косівщини.

 

Якось  під  час  ходи  сотник  вручив гучномовець  молодому  17 ­річному хлопцю. «Веди людей, вчися командувати», — посміхаючись сказав Сергій. Йому самому влада була не потрібна, тож  легко  делегував  повноваження тому, хто міг з ними справитися.

 

Львів’янин  Андрій  у  коментарі  на Facebook  описує,  як  вперше  побачив Сергія біля «Палацу свободи».

 

«Я якраз тоді стояв охоронцем на вході. Він пролетів  біля  мене  наче  вітер. Поспішав до новоприбулих хлопців із його країв.  Проводив  їм інструктаж.  Багато  із них були в Києві вперше. Їхня розгуб­леність і невпевненість випаровувалася після кожної хвилини інструктажу Сергія. Слів не було чути. Відстань була в межах шести метрів. Він багато жестикулював  і  на  його  серйозному обличчі  час від часу з’являлася усмішка, неначе проблиск сонця у хмарну погоду. Всі його уважно слухали не перебиваючи. Діти  ставали  вояками.  Сергій строєм заводив новий десяток...».

 

Ще  один  побратим  героя  Небесної cотні по "Жовтневому" Петро Зіняк пригадує,  що  Сергій  запрошував  усю сотню на сплав по Дністру: «Ми мали зустрітися у нього на Городенківщині. Але не склалося...».

 

З горами у Дідича був окремий довгий "роман". Він їх любив ще з далеких шкільних  літ.  Чоловік  знав  гори,  як своє подвір’я. Вісім років тому взявся популяризувати Дністровський каньйон, і сім’я розпочала власний бізнес з організації сплавів річками Західної України. Все робили разом, як завжди ще зі шкільних років.

 

Роботи було багато — Сергій брався за будь-­яку проблему, яку міг вирішити або хоча б спробувати. Чи то сланцевий газ, чи вибоїни на дорогах, чи халатність місцевої птахофабрики...

 

«Знати і пройти шлях — не одне і те ж», — цитує Галина фразу, записану у чоловіковому щоденнику.

 

Свій шлях він порівнював з водою: "Беркут" і "ВВ" — стіна, а ми як вода. Стіна — на перший  погляд міцна і непорушна. Але вода проникає крізь стіну через  маленькі  тріщинки,  руйнує  ту байдужу непорушність. Так само і ми маємо  знайти  їхні  слабкі місця  і  розвалити цю стіну зсередини. Навіть ціною власного життя».

 

 


18.02.2017 406 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

744
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2311
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2028
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2044
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6185 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2332 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

203

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1026

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1013

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1273
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

122
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

501
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1962
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26386
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

448
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10367 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7902
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

455
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

303
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

457
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

533
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1468