Справа Жовніра: свідок розповів, як і коли в нього вимагали хабар (фото, оновлено)

 


Сьогодні, 2 лютого, в Івано-Франківському міському суді продовжився розгляд  у справі начальника регіонального відділення Фонду держмайна України в Івано-Франківській області Зіновія Жовніра, якого минулого року затримали на отриманні хабара. 

 

Нагадаємо, як повідомляла Фіртка, раніше у суд надійшло клопотання від адвоката Зіновія Жовніра про зміну запобіжного заходу. Крім того, прокуратура змінила кваліфікацію злочину зі статті 368 (вимагання неправомірної вигоди (хабара) на 369-2 (зловживання впливом).

 

Варто наголосити, що санкція цієї статті передбачає набагато м’якше покарання і не передбачає тримання під вартою, як міру запобіжного заходу.

 

Сьогодні суд заслуховує свідка у справі. 


Свідок Олег Болотський, директор ТОВ "ІАЦ" розповів, що наприкінці серпня приїхав в місто для обговорення можливості придбання майнового комплексу.

 

"Мені повідомили, що є можливість придбання фабрики шляхом участі на аукціоні, але за умови, що я зустрінусь з Зіновієм Жовніром для обговорення деталей. Ціна цього комплексу на той момент становила 13 мільйонів" - зазначив свідок.

 

За його словами коли відбулась зустріч у парку з Жовніром він підтвердив ціну у 13 мільйонів, та сказав що її можливо знизити. "Зустрівшись з ним він мені повідомив, що для цього йому потрібно буде неофіційний платіж у 4 мільйони гривень", - каже свідок.

 

Після цього, каже свідок, він вирішив проконсультуватися з юристами.

 

"Через місяць зв'язок у нас був через Володимира (посередник. - ред). Також Зіновій дав мені свій номер телефону, щоб спілкуватись з технічних питань. А з Володимиром, я так зрозумів, з фінансових", - каже свідок.

 

При наступній зустрічі у парку, за словами свідка, Зіновій Жовнір сказав, що необхідно буде 20 тисяч доларів віддати керівництву у Києві, тому наступна зустріч відбудеться у столиці.

 

"Через деякий час він сказав, що необхідно привезти цю суму в Івано-Франківськ. Приїхавши на початку жовтня мене запросили в СБУ, де гроші сформували як хабар, помітивши їх. За домовленістю, Зіновій Жовнір мав мені зателефонувати, але не зателефонував. І в цей день ці гроші я повернув працівникам СБУ", - каже свідок.

 

За словами свідка був підготовлений лист у якому йшлося про те, що Зіновій Жовнір звертався до керівництва щодо можливості зниження ціни на об'єкт ним самим.

 

"Він мені повідомив, що є офіційний платіж і неофіційний. Мені юристи порадили звернутись у військову прокуратуру. Там я писав заяву про злочин",  - каже свідок.

 

Також зазначає, що їздив на об'єкт та побачив, що він у дуже занедбаному стані.

 

Після того як свідок повернув кошти в СБУ він поїхав з міста. 

 

"З Володимиром потім у мене була розмова про те, що Зіновій Григорович просить уже не 20 тисяч доларів, а 50. За його словами це підтверджує серйозність його намірів", - каже свідок.

 

За словами свідка заяву у військову прокуратуру він писав в Івано-Франківську. Втім, захист Жовніра стверджує, що є протокол в якому вказано, що слідчий Сулейманов отримав усну заяву від свідка у місті Львові.
 
 
На це свідок відповів, що у Львові не був, та ще раз зазначив, що заяву писав в Івано-Франківську. Сам Жовнір заявив, що дивлячись на свідка, не пригадує його. Тому запитав скільки разів вони зустрічалися. Свідок відповів, що тричі.
 
 
"Де ви зі мною ще зустрічалися?", - питає Жовнір. "В кафе", - відповів свідок.
 
 
"Перший раз ви зі мною зустрілись на зупинці",- каже Жовнір.
 
 
 
Тоді Жовнір додав, що цю людину не знає. Свідок зазначив, що в Івано-Франківську погано орієнтується та не пригадує чи була там автобусна зупинка. Після перерви суд перейшов до дослідження письмових документів.
 
 
Прокурор просив про перерву у справі з метою перегляду обсягу доказів. "У зв`язку із показами свідка я би просив зробити перерву, бо є три томи справи",  - сказав прокурор.
 
 
Відтак суд оголосив перерву до 8 лютого 13.30.
 
 
Цікаво, що під час засідання робили технічну перерву через те, що під підсудним та його адвокатами зламалася лавка.



 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У суді обвинувачуваний у рекордному хабарі Жовнір розкаявся у злочині

Усе майно "Коломийської паперової фабрики" виставлено на продаж (фото)


02.02.2017 1409 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1950
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5466 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1503

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

999
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10250
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

190
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

257
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1270
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

876