Прикарпатець, якого підозрюють у жорстокому вбивстві пенсіонерки, може бути причетний до ще одного зґвалтування

 

 

В переддень другого Святого Вечора на Верховинщині трапилося жорстоке вбивство. Його обставини шокували місцевих жителів, адже 22-річний вбивця і його 81-річна жертва були односельчанами.
 

Під час розслідування обставин трагедії і затримання підозрюваного прикарпатця почали виходити на гору цікаві деталі. Рік тому про зґвалтування у цьому ж селищі до поліції заявляла місцева пенсіонерка, але через те, що жінка відмовилася від експертиз, бо не хотіла розголосу, ґвалтівника так і не затримали, пише 0342.

 

Думки односельців

Лише тепер селом поповзли чутки, що минулорічний ґвалтівник літньої жительки Криворівні найімовірніше затриманий правоохоронцями молодик, якого підозрюють у вбивстві 81-річної бабусі. Власне на брифінгу, яке правоохоронці проводили для журналістів, щоб розповісти всі обставини вбивства і затримання підозрюваного говорилося, що, ймовірно, перед даним вбивством був акт зґвалтування. Факт покажуть експертизи, які наразі тривають.

 

За поясненнями ми звернулися до начальника Верховинського відділу поліції Сокола Богдана Васильовича.

 

Правоохоронець пояснює, що відкритих кримінальних проваджень щодо підозрюваного до моменту вбивства не було. Чи є заяви на нього, каже, що потрібно перевіряти. Про існування минулорічної заяви, в якій літня жінка повідомляла про зґвалтування, не заперечує. «Було таке, але селом пішов розголос, після чого жінка не захотіла, аби то розслідувалося. Це справа приватного обвинувачення, якщо немає заяви, то діло закривають за письмовою згодою потерпілої сторони».

 

Тоді пенсіонерка казала, що свого нападника не бачила, бо було темно. Це лише тепер жінка наче почала зізнаватися, що впізнала ґвалтівника, але не хотіла видавати його, бо вони були сусідами.

 

Начальник Верховинської поліції каже, що підозрюваного знав особисто. «У тверезому стані він був цілком адекватним, а от коли випивав, то ставав агресивним. Знаєте, тепер люди починають говорити, що бачили, як він за кимось по селу з ножем ганявся, з поліном. Але чутки вимагають доводів» — резюмує правоохоронець.

 

Сільський голова Криворівні Сліпенчук Василь Дмитрович в описі підозрюваного не дуже красномовний. Каже, що хлопця такого знав, але бачив його кілька разів. Тоді неадекватності чи агресивності в ньому не помітив.

 

Більше про хлопця і його сім’ю розповідає місцевий священнослужитель отець Іван.

 

«Дитинство у цій сім’ї було непросте. Мати виховувала шістьох дітей сама. Її добре знаю, бо жінка щонеділі ходила до церкви, її доньки також, коли приїздили до села, то не пропускали богослужінь. А ось хлопців до храму ніяк запросити не міг. Вже й матері їхній казав, аби просила синів до церкви, їх на вулиці зустрічав, та марно. Хоча про хлопця цього поганого не скажу: він був працьовитим, звичайним, якоїсь надмірної агресії чи чорноти я в ньому не помічав. І від цього мені дуже прикро. По сьогодні себе і Бога запитую: що я міг зробити, аби цього не трапилося?», — говорить священник.

 

Загалом Отець каже, що людину формує сім поколінь. «Прізвище у хлопця не гуцульське, хто знає, якими були його діди-прадіди. Інколи людина не винна в тому, що з неї пре ця агресія», — пояснює духовний наставник. І додає, щоб цього не трапилося потрібно вимолювати померлих і бути близьким до Бога.

 

Погугливши і трохи погортавши соціальні сторінки ми знайшли профіль хлопця. Загалом у соцмережах юнак був не надто активним.

 

 

На його особистій контакт-сторінці є інформація про те, що він має дівчину і в 2013-2014-му роках проходив службу у внутрішніх військах. Ймовірніше за все, він міг бути присутній і на Майдані у складі силових структур. У пункті ставлення до алкоголю хлопець відзначив його, як негативне.

 

Нагадаємо, що судово-медична експертиза, яка має встановити, чи був хлопець психічно здоровим, наразі триває. Поки не відбувся суд, хлопець — у статусі підозрюваного. Попри те, що деякі односельні не вірять у те, що цей юнак міг скоїти такий жорстокий злочин, правоохоронці стверджують, що на місці вбивства знайшли його відбитки, а  у його оселі — речі зі слідами крові, що належали потерпілій.


29.01.2017 544 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

736
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2305
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2025
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2042
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6165 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2328 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

199

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1021

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1010

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1271
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

118
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

499
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1958
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26384
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

445
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10360 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

452
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

300
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

455
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

530
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1463