"Воля Прикарпаття" докладає зусиль, щоб зберегти водність унікальних Карпатських рік та їх екологічний стан

 

 

Команда ВОЛІ провела десятки виїздів на місця видобутку піщано-гравійної суміші, домоглась більше десятка порушених кримінальних справ і в результаті – скасування Положення про руслоочисні і руслорегулювальні роботи від 2011 року, та вимагає компенсувати громадам завдані збитки.

 

Днями на форумі людей ВОЛІ Прикарпаття «Один рік в місцевих радах» обговорили один із пріоритетних напрямків роботи депутатів та активістів «ВОЛІ» - боротьбу за збереження Карпатських річок та з незаконним видобутком шутрів, передає прес-служба Волі.

 

Серед запрошених на Форумі були і прихильники партії, письменники та журналісти. Своїми враженням про боротьбу з незаконним видобутком шутрів поділився журналіст Євген Гапич – борець з шутровою мафією, який разом з активістами «ВОЛІ» контролював дії комісії облради, що перевіряє місця здійснення руслоочисних і руслорегулювальних робіт.

 

«В день з місця руслоочисних робіт виїжджає 150-200 машин, проте в документах зазначено лише 10, в результаті на видобутку піщано-гравійної суміші щомісяця заробляють мільйони гривень,– акцентував Гапич. - Коли ми починали цю боротьбу то думали, що треба боротися з «чорними шутристами», але фактично проблема в самій схемі руслоочисних робіт. Велика перемога в тому, що Положення скасовано і відкрито більше 10 кримінальних проваджень, особливо тішить, що кримінальні провадження відкриті і стосовно працівників управління водних ресурсів»

 

«Голів сільських рад зробили крайніми в тих незаконних діяннях на річках, хоча вони покриваються на вищих рівнях. Ми маємо лише повністю знищену дорогу та катастрофу на річці. Сподіваюсь, що правоохоронні органи розберуться і винні будуть покарані» - додав сільський голова села Ганнусівка Тисменицького району Ігор Лукашевич.

 

Волівці зазначили, що перші перемоги – порушені кримінальні справи, скасування Положення є лише початком, попереду ще багато роботи для збереження Карпатських річок у якій спільно мають згуртуватись громади, активісти, екологи.

 

«В нас є ще дуже багато роботи, але я радий, що в нас є коло однодумців з якими під силу впроваджувати зміни. У нашій боротьбі часто опускались руки, бо не відбувалось все так швидко як би хотілося. Проблема в тому, що ніхто не відчуває відповідальності за те як він виконує свою роботу, не відчувають її народні обранці. Так і ми втрачаєм відповідальність за те бережливе ставлення до природних ресурсів. Тому, давайте виховувати в собі почуття відповідальності» - каже координатор Коломийської міської організації партії «ВОЛЯ» Михайло Рогів.

 

Наприкінці Форуму люди ВОЛІ прийняли резолюцію про подальші кроки у боротьбі з шутровою мафією та запевнили, що домагатимуться запровадження механізму компенсації громадам завданих збитків внаслідок законного і незаконного видобутку піщано-гравійної суміші, боротимуться за збереження Карпатських річок, їх русел і водності, вирішення питання очисних споруд, яких в області фактично ніде немає.

 

 


28.01.2017 538 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1194
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2520
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2109
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2164
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6539 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2451 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

334

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1146

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1280

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1398
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

276
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

584
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2059
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26509
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

553
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10463 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8009
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

533
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

401
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

544
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

621
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1583