У Калуші пропонують створити вулицю ХХ століття та відтворити тюремну камеру

 

 

У Калуші відбувся круглий стіл щодо можливої участі міста у програмі ЄС «Культура та креативність». На ньому багато говорили про креативність, але мало про культуру.

 

Проведення круглого столу ініціював головний спеціаліст з розвитку туризму в управлінні економіки міськради Віктор Павлів, пише КалушФМ.


«Культура та креативність» - програма ЄС, яка покликана забезпечити підтримку культурних і креативних процесів в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні.

Програма «Культура і креативність» оголосила конкурс на відбір пілотних міст для участі в ініціативі «Креативні міста та регіони» для малих та середніх міст (до 250 тисяч населення). У підсумку організатори відберуть по одному місту з кожної з шести країн. Фахівці програми допоможуть провести облік та аналіз місцевих культурних і креативних ресурсів, а також скласти аналітичні схеми співпраці з ключовими зацікавленими сторонами місцевого рівня та розробити план дій щодо розвитку потенціалу культурних й креативних індустрій в регіоні.


Також, як йдеться на сайті «Культура та креативність», участь міста в програмі допоможе увійти в мережу креативних міст для обміну передовими практиками та досвідом, обміну спеціалістами й реалізації спільних проектів як в межах одного регіону, так і в інших регіонах Європейського Союзу.


Обговорення можливої заявки від Калуша почалась із музею «Калуська в'язниця». Цю тему підняв старший науковий співробітник музею Богдан Яневич.


Активіст Василь Фіцак запропонував за прикладом схожого музею в Литві відтворити в музеї кімнату, де були б умови в'язничної камери. У Прибалтиці, за словами Василя, люди платять гроші за те, щоб, наприклад, на добу відчути себе в'язнем часів СРСР. Туристові дають тюремний одяг, годують приблизно тим, чим годували в'язнів радянської доби, на дверях стоїть конвоїр, можуть навіть виводити на допити. При цьому у камері є тривожна кнопка на випадок, якщо людині стане погано.


Мирослав Грибінник запропонував з колишньої вулиці Шахтарської (сьогодні Чорновола) зробити вулицю «20-го століття», де представлені три імперії – радянська, польська та австро-угорська. Теперішній ПК «Мінерал» - характеризував би радянську добу, старі шахтарські будинки – польську, а ратуша колишнього «калійного» - австро-угорську.


Також на круглому столі обговорювали перспективи «Свята пива» в Калуші. Мирослав Грибінник вважає, що туристи їдуть туди, де будуть в чомусь задіяні – зможуть зробити щось своїми руками і треба шукати можливості в Калуші для такого "туризму задіяності".


Богдан Яневич, окрім ідей, пов'язаних з калуською в'язницею, ще планує якось продемонструвати, як у Калуші вживались українці, поляки та євреї.


Заявку на проект «Культура та креативність» можна подати до 31-го січня, тож усі розійшлися працювати над своїми ідеями, які є креативними, але швидше туристичними, аніж культурними.


26.01.2017 435 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1936
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1846
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5443 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1498

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

722

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

978

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1755
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26125
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7699
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

167
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

241
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

369
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

865