Антикорупціонери закликають правоохоронців розслідувати скандальну діяльність керівництва івано-франківської ГО «ВО Голос»

 

0auqqeqrkes 730x437

 

 

Діяльність громадської організації «ВО Голос» на чолі з Ростиславом Гудзинським і Віталієм Чорненьким містить ознаки кримінальних злочинів, скоєних по ст. 110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і злочинів, пов’язаних з діяльністю злочинних організацій (ст.ст. 255-257, 258³, 260 КК).


Про це йдеться в офіційному зверненні громадської організації «Громадський спротив корупції» на адресу керівництва СБУ, МВС, Зовнішньої розвідки і депутатів Верховної Ради, пише "Франик".


«Так протягом 2015-2016 рр. групою псевдоактивістів, представників громадської організації «ВО Голос» Ростиславом Гудзинським і Віталієм Чорненьким в Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Чернівцях, Вінниці, Ужгороді та Рівному, Луцьку та в Києві відбувалося просування «плану реституції» українських земель і майна українців. Ці акції проходили на підтримку і популяризацію ідей польської націоналістичної організації «Реституція КРЕС», створення і діяльність якої пов’язують з «русскім міром» і ФСБ РФ », – наголошується в тексті звернення.


Зокрема, як наголошується в листі, «в жовтні 2015 року ця «організація» зібрала 600 пакетів документів для звернення до суду з метою повернути майно, яке виявилося після Другої світової війни на території України, і було, на її думку, незаконно захоплено».


Як нагадують антикорупціонери, в Україні немає закону про реституцію, а цей прецедент «може бути додатковим дестабілізуючим фактором в Україні в умовах війни на сході».
«На жаль, це – не єдиний приклад матеріальних претензій з боку інших держав в Україні. Потенційними об’єктами реституції може вважатися все, що колись належало іноземним громадянам на території сучасної України, і може бути підтверджено документально», – побоюються в «Громадському опорі корупції».


Організація вказує на те, що окремим пунктом слід розглянути російські претензії, які вилилися в силове захоплення українських територій в Криму, Донецьку і Луганську, а невиконання Росією Будапештського меморандуму на тлі неефективної реакції «західних партнерів, які гарантували безпеку», створює додаткові ризики для України.


У зверненні нагадується, що у Львові вже виник гучний скандал через «приєднання» до Польщі, коли організатори акції «Пробіг Незалежності» розмістили карту з «польським» Львовом.


«У плани організації («ВО Голос». – Ред.) входить сприяння поверненню полякам майна, розташованого на нашій території (в Україні. – Ред.), або отримання компенсацій за залишену тут нерухомість. За наявною інформацією, під вимогами – повернення понад 130 тис. га землі. Претензії «Реституції КРЕС» до України, за мінімальними підрахунками, сягають 5 млрд доларів », – сказано в документі.


Громадські працівники наголошують, що таким чином ідентифікація себе з іншою державою, на сході чи на заході України несе небезпеку поширення на українських теренах українофобії та сепаратизму.


«Такі «заходи», закамуфльовані під «круглі столи», мають зацікавити компетентні органи. Правоохоронним органам потрібно відстежувати діяльність таких організацій, як ВО «Голос» і «Реституція КРЕС». Можливо, їх «активісти» Гудзинський і Чорненький виведуть їх на «велику рибу», на кшталт Чеботарьова, Захарченко або їх кремлівських покровителів», – закликають проукраїнські активісти.


У зверненні до силовиків також нагадується, що члени «ВО Голос» Р.Гудзинський і В.Чорненький проводили цілеспрямовану інформаційну кампанію з висвітлення «звільнення з полону « ДНР » Ольги Сворак (також члена цієї організації) і надання їй статусу, аналогічного тому, який було дано заручниці Надії Савченко. «Про це вони багато писали в соцмережах, інтернет-ЗМІ і проводили прес-конференції. Діяльність Сворак вони пов’язували з «виконанням завдань» СБУ на окупованих територіях. Радник голови СБУ Юрій Тандит особисто спростував цю фальшивку », – нагадують представники « Громадського спротиву корупції ».


«Помилкову інформацію про перебування члена ГО « ВО Голос » Ольги Сворак в ЛДНР викрили відомі блогери в соцмережах, які надрукували її фото, разом з членом терористичної організації ЛДНР, відпочинку в окупованому Криму. Таким чином, вони цілеспрямовано вводили в оману українське суспільство з метою сприяння діяльності злочинних організацій ЛДНР на території України», – йдеться у зверненні.


«З огляду на зазначене, просимо перевірити діяльність громадської організації « ВО Голос » на чолі з Р.Гудзинським і В.Чорненьким, яка, на нашу думку, містить ознаки кримінальних злочинів, скоєних по ст. 110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і злочинів, пов’язаних з діяльністю злочинних організацій (ст.ст. 255-257, 258³, 260 КК) », – резюмується в тексті запиту.

 

Джерело: Незалежні Медіа Прикарпаття


26.01.2017 623 2
Коментарі (2)

Радіон Тернопільський 2017.01.28, 00:55
Хто такі франківські активісти ВО «Голос»? http://gip.org.ua/2017/01/28/%D1%85%D1%82%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%96-%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D0%B3%D0%BE/
Радіон Тернопільський 2017.01.28, 00:57
Віталій Чорненький – народився в 1976 році в Угорниках. Закінчив угорницьку середню школу, згодом закінчив івано-франківське училище міліції. 1996-2001 роки працював слідчим в івано-франківському УМВС. В 2001 році звільнився з органів міліції за власним бажанням. З 2002 року займається підприємницькою діяльністю. Замісник голови громадського об’єднаня «Голос». Ростислав Гудзінський – дві вищі освіти (юрист та економіст). Працював в правоохоронних органах на посадах старшого начальницького складу, займав посаду начальника служби дільничник інспекторів івано-франківської області. У відставку пішов з посади начальника Тисменицької міліції. Голова громадського об’єднаня «Голос». Спільно з групою однодумців Ростислав Гудзінський, Віталій Чорненький та Андрій Плахта в 2012 році створили Всеукраїнське об’єднання «Голос». ВЧ: В лютому 2012 року, в зв’язку з тим, що тоді в країні розцвітав, ріс і пах режим Януковича, режим донецьких, права людей досить сильно порушувались, ми (юристи за освітою) вирішили створити громадське об’єднанння «Голос». Для того, щоб озвучити свою думку ми зверталися до різноманітних ЗМІ, але, оскільки, це не мало вагомого ефекту, ми на раді всеукраїнського об’єднання «Голос» прийняли рішення про заснування власного ЗМІ – газети «Голос народу Івано-Фрвнківщини» (квітень 2012 року). І от ті два міліціянта створили організацію для боротьби із режимом Януковича???? І відстоювання інтересів громадян ???СЄПАРИ!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2558
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2128
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6588 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2470 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1171

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1301

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1432
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

297
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

158
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

63
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

57
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

80
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635