Нардеп від Прикарпаття назвав головні здобутки і "провали" п’ятої сесії парламенту

 

Дерев’янко назвав головні здобутки і "провали" п’ятої сесії парламенту

 

Верховна Рада під час п’ятої сесії восьмого скликання ухвалила історично важливий закон про електронне декларування, однак не виконала всі свої обіцянки перед об’єднаними територіальними громадами.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко в ефірі телеканалу "РАДА" 20 січня.

 

"Безумовним здобутком 5-ї сесії, якщо ми говоримо про історичні, тектонічні зрушення, стало введення електронного декларування. І те, що велика кількість, депутатів об"єдналась, щоб не допустити його перенесення. Це є потужний крок у боротьбі з корупцією, і наслідки такого кроку ми будемо мати впродовж найближчих років", — переконаний нардеп.

 

Також безперечним досягненням парламенту Дерев"янко вважає ухвалення законів, які дали змогу об"єднатися територіальним громадам та запрацювати."Та частина ОТГ, яка з величезним боєм об'єдналась і почала працювати, демонструють позитивний ефект. І вдалось за останній рік не звернути цю реформу назад, а її підтримати", — сказав депутат.

 

Серед мінусів роботи Верховної Ради Дерев'янко назвав те, що депутати не виконали всі свої зобов"язання перед ОТГ, які мали б виконати. 

 

"Я маю на увазі питання, які стосуються земель поза межами населених пунктів, можливість об'єднувати громади, які знаходяться в різних районах", — пояснив представник "ВОЛІ".Також, за його словами недоліком роботи ВРУ стало те, що не вдалось розблокувати позицію ЦВК щодо виборів в деяких ОТГ та взагалі перезавантажити ЦВК.

 

"Це є страшенна ганьба. Саме цей Центрвиборчком блокує сьогодні більше 27 громад, які уже об"єднались, але їм не дають можливість піти на вибори", — обурився Дерев"янко.


Також депутат вважає, що парламент не врегулював питання оплати праці в органах місцевого самоврядування.

 

"Якщо державним службовцям підняли зарплати, то щодо органів місцевого самоврядування цей закон не прийняли", — пояснив депутат.

 

"З одного боку, дали можливість тим, хто в першу хвилю потрапив, почати працювати, з іншого боку — палиці в колеса вставляються скрізь. І не вистачає політичної волі дуже динамічно рухатись вперед в цій реформі", — підсумував Дерев'янко.

 

Депутат переконаний, що в 2017 році Верховна Рада повинна зробити наступні кроки:

 

1. Рухатись у напрямку викорінення найбільшої проблеми, яка сильно гальмує Україну — корупції. Для цього, на переконання депутата, необхідно ухвалити закон про формування антикорупційного суду.

 

2. Домогтися ухвалення поряду перевірки електронних декларацій. "Ми повинні добитися, щоб припинився пінг-понг між Мінюстом і НАЗК стосовно порядку проведення перевірки е-декларацій. Електронні декларації повинні перевірятися. Нема сенсу їх здавати, якщо їх ніхто не перевіряє і якщо немає наслідків такої перевірки", — підкреслив нардеп.

 

3. Почати податкову реформу, щоб на її основі формувати бюджет уже на 2018 рік. "Партія "ВОЛЯ" пропонувала неодноразово повернутися до формату і до розміру податків, які будуть стимулювати ріст економіки: 20% — ЄСВ, 10% — ПДФО, 15% — ПДВ, і 15% — податок на розподілений прибуток", — нагадав нардеп.

 

4. Вдосконалити позицію по мораторію на вивіз лісу-кругляка."35% земель в Європі покрито лісом, а в Україні таких земель — близько 11-15%. І при цьому європейці вимагають від нас скасування мораторію", — обурився нардеп.

 

5. Підтримати законопроект 5567 щодо врегулювання проблеми тимчасового ввезення автомобілів на іноземній реєстрації.

 

Нагадаємо, 20 січня спікер Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про закриття 5 сесії восьмого скликання парламенту. Шоста сесія розпочнеться 7 лютого 2017 року.


21.01.2017 364 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1121
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2479
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2087
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2136
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6455 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2420 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

292

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1117

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1142

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1358
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

240
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

562
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2027
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26478
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

525
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10428 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7970
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

507
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

371
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

521
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

594
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1544