Прикарпатська преса про шість днів в терміналі, народженого для війни, сто хвостів щастя та "сюрприз" для пасажирів

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 12 по 19 січня  2017 року.

 

Репортер

Шість днів у терміналі. Другий рік 16 січня, українці вшановують оборонців Донецького аеропорту. 31-річний коломиянин Василь Кузьмин також був в епіцентрі того пекла і вже прощався з життям. Але вижив. І він не любить слова «кіборг»…

 

Після АТО на пенсію в 55. За два з половиною роки війни на Донбасі в українському законодавстві з’явилося чимало документів, які забезпечують соціальні гарантії та пільги для учасників бойових дій. Але й сьогодні частина з них залишаються лише на папері. Як от право на вихід на пенсію в 55 років.

 

Випив – сиди вдома Щороку з настанням холодів до лікувальних закладів надходять пацієнти з обмороженнями. Їх число збільшується одразу в кілька разів у періоди різких похолодань. Так, з початку року до медиків Івано-Франківщини звернулися 94 людини з ознаками обмороження, 65 госпіталізовано, а шість померли. Лікарі кажуть, за останні роки це найбільша кількість постраждалих…

 

Сто хвостів щастя Тамара Дашкевич підбирає котів і собак, яких викинули інші – калік, хворих  і малих. Має їх уже близько сотні. І це в неї не хвороба  - якби всі були настільки здорові душею, краще б жили не лише тварини, а й люди.

 

Економити допоможуть звички Тарифи на газ та електроенергію регулярно зростають. Тож у Франківську, в університеті нафти і газу, провели тренінг з енергоефективності – щоб розібратися з платіжкамии і навчитись економити.

 

Галицький кореспондент

Пунктир забудови На сесії Івано-Франківської міської ради наприкінці минулого року депутати пересварилися через питання порядку денного щодо надання згоди на 16 детальних планів територій (ДПТ) одним рішенням.  У проекті рішення не було вказано жодної конкретики, крім адрес. У зв’язку з цим журналісти вирішили докладніше дізнатися про ці 16 ДТП, які стали каменем спотикання на минулому засіданні.

 

Де заблукала субсидія? Через високу  вартість комунальних послуг значна частина населення звернулася за субсидіями. Лише минулого року на Прикарпатті допомогу від держави отримала більша частина жителів області 60,1%. Відтак не всі структурні підрозділи соцзахисту можуть виконати свою роботу вчасно. Чи не найбільше нарікань на їх діяльність у Долинському районі, де люди скаржаться, що кілька місяців поспіль чекають хоча б якоїсь відповіді.

 

Народжений для війни Вояка-феномен з Івано-Франківська, якого називали богом війни і порівнювали з козаками-характерниками. За два роки жоден із його воїнів не поліг! Днями вшанували першу річницю загибелі легендарного командира ДУК ПС Григорія Семанишина. Якого знали за позивним Семен. Без перебільшення, це значна втрата для всієї України. Втрата, навколо якої й досі витають чутки про дивні обставини. 

 

Західний кур’єр

«Сюрприз» для пасажирів Вартість одного кілометра зросла від 35 до 50 копійок. Ледь закінчилися новорічні свята, як мешканці Прикарпаття зіткнулися із новим «покращенням». Перевізники підняли тариф на проїзд. В автобусах твориться балаган: люди скаржаться водіям, ті відмахуються мовляв, ми тут ні при чому – звертайтесь до керівництва.

 

Музей патронові міста Франкові знайшлося місце у центрі Івано-Франківська. Відшукати Краєзнавчий музей Івана Франка не важко, якщо ви знаєте, де знаходиться Музей Олекси Довбуша. Скромний доробок експонатів вдалося розмістити у невеликому приміщенні  краєзнавчого відділу Центральної бібліотеки на початку вулиці Мазепи.

 

Вікна

Скучили за кіно З нового року у палаці культури «Мінерал» працює кінозал, який відремонтували та обладнали коштом міського бюджету. Упродовж трьох тижнів покази фільмів та мультфільмів збирають аншлаги, а прибутки наразі дозволяють оптимістично планувати відкриття цілого госпрозрахункового відділу. У «Мінералі» обладнали касу, відремонтували кафе та облаштували місце для продажу поп-корну і кави. У планах — налаштування сервісів для онлайн-продажу та бронювання квитків.

 

Політика і фінанси калуського сміття Щодня на головному смітнику міста метушаться мисливці за сміттям. Ці люди, які сортують непотріб, живуть, практично, на смітнику і навіть частково з нього харчуються, — лише найбільш видимі штрихи загальної картини. Бо полігон ТПВ — це ласий шматок для освоєння державних й інвестування приватних коштів. В усьому світі сміття — це добрий заробіток. У Калуші ж поки що — велика екологічна проблема. Хто заробляє нині й зароблятиме завтра на калуському смітті? Вивчаємо політику та рахуємо фінанси міського непотребу.

 

Дітей вбитої торік Юлії Волинець розділили Маленька калушанка Єлизавета Волинець, яка близько року тому втратила маму і потрапила в епіцентр дорослих сварок та інтриг, залишиться з тіткою на Прикарпатті. Днями жінку визнали офіційним опікуном дівчинки. Бабуся ж по батькові із Києва, яка також мала намір взяти її під опіку, поставила єдину умову: бачитися з дитиною якомога частіше і брати участь у її вихованні.

 

Нові документи у справі самоспалення Олекси Гірника Співробітники Івано-Франківського музею визвольних змагань, зокрема його директор Ярослав Коретчук, виявили в обласному архіві нові матеріали, які стосуються політичної діяльності Олекси Гірника в 30-ті роки минулого століття проти окупаційного польського режиму. Польські судові та прокурорські матеріали були згруповані вже радянською прокуратурою в окрему папку під назвою: «Дело по обвинению Мартынца Владимира, Мартынца Михаила, Йосипенко Григория, Атаманчука Петра за принадлежность к ОУН».


19.01.2017 456 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1778
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1785
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1763
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5264 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2072 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1449

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

597

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

699

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

894

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

933
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1664
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3590
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10178
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26051
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10079 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7651
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

834
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1339
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

310
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1193
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

786
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1014