У Калуші перевізники пропонують збільшити тариф на перевезення до п’яти гривень

 

 

Сьогодні у Калуші відбулось громадське обговорення зростання вартості проїзду у громадському транспорті. На обговорення, яке відбулося у робочий час, прийшли лише перевізники, журналісти та представники міської влади.

 

Згідно із проектом рішення виконкому, вартість проїзду у Калуші має зрости до чотирьох гривень. Перевізники наполягають, щоб підняти тариф до п’яти гривень, проте — поетапно.

 

Сьогодні у залі засідань виконавчого комітету Калуської міської ради відбулося громадське обговорення проекту рішення виконкому щодо здорожчання вартості проїзду у громадському транспорті міста, пишуть ”Вікна”.

 

Так, 26 жовтня 2016 року на офіційному сайті Калуської міської ради було розміщено проект рішення виконавчого комітету міської ради із аналізом регуляторного впливу щодо здорожчання вартості проїзду у громадському транспорті міста. 28 жовтня 2016 року відповідне оголошення було надруковано у комунальній газеті. 23 грудня 2016 року у комунальній газеті було опубліковано оголошення про проведення громадського обговорення.

 

Сьогодні на обговорення проекту рішення щодо здорожчання вартості проїзду прийшли перевізники, журналісти та представники міської влади. Захід відбувся у робочий час, об 11.00. ТзОВ «Автотранспортна асоціація» подало до міської ради пропозиції і розрахунки щодо встановлення тарифу на проїзд у розмірі 5,6 гривні за одну поїдку. ВАТ «Калуське АТП» порахувало вартість тарифу у розмірі 6,1 гривні. У проекті рішення виконавчого комітету міської ради йдеться про зростання тарифу до 4-х гривень. Востаннє тариф переглядали понад два роки тому. Зараз у Калуші діє тариф у розмірі 3 гривні за одну поїздку.

 

За словами завідувача сектору транспорту і зв’язку відділу розвитку підприємництва управління економіки Калуської міської ради Василя Скурчанського, причиною зростання вартості проїзду є подорожчання багатьох складових тарифу. Зокрема, вартість дизпалива з моменту останнього підняття тарифу виросла майже наполовину, мінімальна заробітна плата — на 163%. Попри це, перевізники, згідно із укладеними угодами, перевозять без обмежень сім пільгових категорій громадян.

 

 

 

— Коли робився розрахунок вартості тарифу, дизпаливо коштувало 18,5 гривні за 1 літр. Зараз — понад 21 гривні. Крім того, у червні минулого року міська рада підняла ставки на нерухоме майно. Із врахування зростання мінімальної заробітної плати, за нерухоме майно ми тепер маємо сплачувати у сім разів більше. Велике навантаження для підприємства — і орендна плата за землю: за 4,5 га землі ми платимо 60 тис. гривень на місяць, або — 0,7 млн гривень на рік, — наполягав заступник директора ВАТ «Калуське АТП» Олег Ковтун.

 

Він навів приклад Калуського району. Так, там розробили проект програми пільгових перевезень, за якою пільговикам шести категорій видаватимуть квитки на дві безкоштовні поїздки на місяць. Ці квитки пільговики віддаватимуть водіям, а ті — повертатимуть в управління соцзахисту. У такий спосіб у районі вираховуватимуть потребу коштів для відшкодування пільгових перевезень. — І ніхто нікого не буде обманювати. У Калуші теж можна ввести таку талонну систему, — запропонував Олег Ковтун.

 

За словами голови ТзОВ «Автотранспортна асоціація» Юрія Мутовіна, перевізники подавали свої розрахунки вартості тарифу, керуючись бюджетним законодавством 2016 року. Між тим, бюджетний кодекс 2017 року містить багато нововведень. — Зросли витрати на пальне, бо зараз при оптовій закупівлі одразу сплачується акцизний збір. Тож, оптова вартість пального зрівнялася із роздрібною, — зазначив Юрій Мутовін. — У нас взагалі не буде можливості оновлювати автопарк при тарифі 4 гривні.

 

— Зараз проблема — утримати на роботі водіїв. Наших з десяток водіїв уже поїхали на роботу до Польщі, — зазначив Олег Ковтун. Юрій Мутовін озвучив пропозицію від перевізників: встановити тариф на рівні 5 гривень за одну поїздку. Проте впроваджувати його — поступово.

 

— Перевізники возитимуть за 4 гривні, поки не буде збалансовано економіку Калуша, — туманно пояснив Юрій Мутовін. Між тим, Василь Скурчанський зазначив: є проект рішення виконкому про зростання вартості проїзду до 4 гривень. Це — регуляторний акт, який має пройти відповідну процедуру. Однак, перевізники можуть хоч завтра подавати свої пропозиції щодо наступного здорожчання проїзду. Нові пропозиції від перевізників все одно мають пройти процедуру регуляторного акту.

 

— Ми у жовтні минулого року подали пропозиції і розрахунки. А лише, може, з лютого цього року подорожчає проїзд, — відзначили перевізники тривалість процедури.

 

— Рішення про подорожчання проїзду навмисне «затягували», — пояснив Василь Скурчанський. — Щоб люди отримали «нову» мінімальну заробітну плату. Рішення про встановлення тарифу на проїзд має прийняти виконавчий комітет Калуської міської ради.


10.01.2017 498 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1223
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2536
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2119
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2173
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6561 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2458 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

341

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1153

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1288

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1407
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

284
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

589
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2069
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26520
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

558
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10471 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8018
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

544
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

409
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

551
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

627
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1588