Загадка кришталевих черепів

 

 

Загадковий кришталевий череп

 

У світі існує величезна кількість загадок, таємниць, які не вписуються в наявну наукову теорію. Щорічно по всьому світу знаходять артефакти, яких просто неповинно існувати, адже людство не здатне було виготовляти такі складні механізми, чудові прикраси або дивні речі побутового призначення в далекій давнині. Однак археологія, как не дивно, наука точна і ґрунтується виключно на фактах.

 

Кришталевий череп існує це факт, значить, його хтось виготовив, але що це були за люди? Чи могло людство на зорі свого розвитку домогтися такого значного технологічного ривка, щоб зробити подібну річ? Виникає питання, якщо не людина виготовляв цей предмет, то хто? Відповідей у ​​сучасної науки з даного приводу немає.

Однією з нерозгаданих таємниць археології є знахідка кришталевого черепа. Артефакт сам по собі дивний, його призначення та спосіб його виготовлення невідомі, час походження можна встановити досить умовно. Але ще більшу таємничість цій справі додають не поодинокі випадки виявлення таких предметів. Такі предмети знаходять не тільки в Південній Америці, але і по всьому світу. Але не варто забігати наперед, давайте розберемося у всьому по порядку.

Знахідка кришталевого черепа

Перший череп був знайдений в 1927 році під час розкопок руїн стародавнього міста Лубаантума. Під час дослідження одного з численних вівтарів міста, дочка археолога Альберта Мітчелл-Хеджеса, виявила череп, виготовлений з цілісного шматка гірського кришталю. Артефакт був виявлений під величезною кількістю уламків. Вражаюче, але незважаючи на час, на ньому не було ніяких подряпин або пошкоджень. Спочатку він був виявлений без нижньої щелепи, яку згодом знайшли недалеко від місця виявлення першої частини артефакту. Вона кріпилася до черепу на підвішених рухомих шарнірах і при найменшому торканні приходила в рух. Вага всієї конструкції становив 5 кілограм. Однак, найбільше захоплення викликали порожні очниці черепа, невідомим майстрам вдалося створити дивовижну річ, кожен хто заглянув в провали цих очниць, наче занурювався в легкий транс і застигав перед ним занурившись в містичні мрії.

Скоро знахідка придбала досить темну славу, адже через деякий час після того, як був знайдений артефакт, в таборі почали відбуватися різні нещасні випадки. Першою це помітила, дочка містера Мітчелл-Хеджеса, яка і виявила містичну дію артефакту на людину. Одного разу вона поставила його біля свого ліжка і всю ніч їй снилися реалістичні сни, де вона бачила життя індіанців, їх війни і криваві ритуали. Аналогічні сни повторилися і на наступну ніч, тільки після того, як череп був прибраний з кімнати дівчини, бачення припинилися.

Таємниця кришталевого черепа

Кілька десятиліть артефакт зберігався в родині Альберта Мітчелл-Хеджеса, але в 1943 році він з’явився на аукціоні в Сотбіс. Найцікавіше полягає в тому, що його купив Альберт Мітчелл-Хеджес за 400 фунтів. Виникає питання, навіщо це було зроблено? Сам археолог пояснює це таким чином. Він взяв в позики у свого друга Берні 200 фунтів, череп виступав в якості застави і після того, як він не зміг віддати борг своєчасно, Берні виставив його на аукціон, де його купив власник. Питання полягає в наступному, якщо у містера Мітчелл-Хеджеса не було грошей віддати борг, звідки у нього з’явилися гроші, щоб викупити артефакт? Виникає відчуття, що археолог хотів позбутися від черепа, але щось йому завадило, і він передумав його продавати.

Дослідження артефакту

У період з 1964 по 1970 роки над вивченням цього артефакту трудився відомий мистецтвознавець Френк Дорланд. Ним було встановлено, що череп виготовлений з одного шматка гірського кришталю, який відрізняється своєю твердістю. Артефакт має чудовий баланс, врівноважений до центру тяжкості предмета. При незначному дотику або просто подиху вітру нижня щелепа починає тут же рухатися. У самому черепі встановлені різні лінзи, призми і пророблені канали, значення яких дослідник не зміг визначити.

Одного разу Френк працював з артефактом біля каміна, повернувши до вогню артефакт, він мало не зомлів, виявляється лінзи, були встановлені таким чином, щоб збирати світло і передавати його до очних ям артефакту. Виникає відчуття, що в них палахкотить зловісний вогонь.

Дослідження поверхні предмета повалили містера Дорланда в стан легкого здивування, адже на ній не виявилася не єдиного сліду від інструментів для полірування поверхні. Вражаюче, але, навіть при розгляді під мікроскопом вся поверхня була ідеально рівною. Тому дослідник вирішив звернутися за допомогою в компанію «Хьюлетт-Пакард», що займається виробництвом кварцових генераторів.

Таємничий артефакт

Проведена експертиза встановила, що черепу більше 12 000 років. Згадаймо історію, цивілізація майя виникла лише в 2 400 році до нашої ери. Як висловився один з експертів, який займався вивченням артефакту: «дана штука не повинна існувати». Але виникає інше питання, хто створив цю річ? Невже первісна людина могла працювати з настільки твердими гірськими породами і мала такі ідеальні інструменти? Відповіді немає! Вчені підрахували, що на його виготовлення, знадобиться понад 7 000 000 годин роботи, якщо працювати цілодобово, то це близько 800 років, а якщо працювати по 12 годин на день, то знадобиться 1 600 років. При цьому твердість предмета така, що обробляти його можна тільки за допомогою алмаза. Залишається загадкою, як або яким чином був виготовлений цей артефакт?

У пошуках разгадки

Кришталевий череп став справжньою сенсацією всього вченого світу, цим артефактом зацікавилися не лише археологи, а й етнографи, які почали шукати хоч якісь згадки про цей загадковий предмет. Незабаром було виявлено, що в легендах індіанців збереглася згадка про 13 черепів, які богиня смерті передала людству. В процесі пошуку інформації щодо цих предметів, відкрилося, що до черепів смерті активний інтерес проявляло «Ананербе», загадковий підрозділ в структурі Третього Рейху. Так в 1943 році була проведена спроба пограбування приватного колекціонера, агентами цієї служби. Предметом їх інтересу був якраз такий же кришталевий череп. Під час серйозних боїв на східному фронті, коли німецькі війська несуть колосальні втрати, група агентів шукає старі артефакти, які не представляють ніякої військової цінності. Маразм, чи не так? Або ж німецькі фанатики знали, щось, що могло виправдати всі їхні витрати? І знову відповідей немає.

Теоріі виникнення

Існує кілька теорій щодо походження даного дивного артефакту. Розглянемо кожну з них:

  1. Артефакт був створений невідомою цивілізацією, яка перестала існувати з якихось причин. Деякі активісти пропонують думку, що це була Атлантида, але підтверджень цьому немає. Те ж думку висловили затримані в 1943 році в Бразилії німецькі резиденти, які полювали за ним. У Біблії розповідається про подію, визначеного даним Великим Потопом, що якщо це описана техногенна катастрофа якийсь раси? Тоді стає зрозуміло, що була розвинена раса, яка виявилася знищена. Тому по всій планеті знаходять свідоцтва про колишню велич цієї цівілізаціі.
  2. Череп дали людям інопланетяни, потім щоб наші предки його використовували для чогось. Але виникає питання, навіщо прибульцям це? На сьогоднішній день не існує технології, яка б дозволила відтворити такий метод шліфування. До речі, Френк Дорланд є одним з тих, хто підтримує цю теорію.
  3. Предки індіанців майя були настільки фанатичні, що протягом 1500 – 2000 років полірували шматок гірського кришталю. Заради задоволення своїх релігійних почуттів, іншого використання даного черепа, як тільки в релігійних обрядах, напевно, не існує.
  4. Череп виконує бажання. У 1991 році Шапіро Джошуа опублікував статтю, посилаючись на розповідь якогось старого індіанця, він писав, що череп володіє магічними здібностями виконувати бажання людей.

Через з кришталю

Роблячи підсумок, можна сказати, що на даний момент не існує логічного пояснення щодо цього кришталевого черепа. Цей артефакт викликає безліч питань, відповісти на які на даний момент неможливо.

 

zagadkova-planeta.pp.ua


26.12.2016 5029 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1165
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2496
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2094
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2148
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6488 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2433 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

318

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1126

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1161

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1375
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

255
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

571
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2044
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26491
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

536
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10441 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7990
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

518
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

379
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

529
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

603
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1555