Ветерани АТО Яремчанщини: «Повернувшись з війни, ми зіштовхнулися з проблемами, які нівелюються всіма державними інституціями»

 

/data/blog/122561/b52d4d514973125def4bab9e732c0df3.jpg

 

Спілка ветеранів АТО Яремчанщини звернулась до громади, депутатів, представників влади та держустанов міста із закликом не ототожнювати їх з псевдоатовцями і надавати обіцяну підтримку, а владу - виконувати обов’язки, покладені на неї громадою.
 
 
Відповідне звернення сьогодні під час сесії Яремчанської міськради виголосив член ГО «Яремчанська регіональна спілка ветеранів АТО» Володимир Мандина.
 
 
«У важкий для України час ми брали участь в Революції Гідності, ми змогли протистояти ворогу на сході. Але, повернувшись з війни, ми зіштовхнулися з величезними проблемами, які нівелюються всіма державними інституціями», - зазначив Мандина.
 
 
Перш за все, атовці звернулись з проханням не ототожнювати їх з іншими людьми в камуфляжній формі – псевдовоєнними організаціями, які видають себе за учасників бойових дій, ходять по місту та збирають гроші, та не ображати їхню честь і гідність.
 
 
«Ми ні в кого не вибиваємо кошти на АТО і не дозволимо псевдопатріотам цього робити - запевнив атовець. - Майдан не закінчився три роки тому, він живе весь час в наших серцях. І ми не дозволимо щоб нам говорили деякі особи як до наших побратимів афганців «ми вас туди не посилали! Ці атовці нас вже задовбали!».
 
 
«Окремі люди кажуть, що ми є недобиті бандерівці. Я вважаю, що ми недобиті бандерівці, які встали з колін!», - додав учасник АТО, секретар міської ради Володимир Губарчук.
 
 
Одне з найболючіших для учасників АТО питанням є земельне. Мандина наголосив, що в Яремчанську міську раду подали заяви 58 атошників. Майже за три роки земельні ділянки отримали всього шість хлопців. Ще вісім мають тільки перші рішення сесії.
 
 
 
«Коли ми воювали на сході, деякі з вас тут жили спокійно, наживали майно, деякі ухилялись від мобілізації і спокійно спали в теплі. Зараз нам пропонують землі біля міського кладовища. Знаєте, ми вже надивилися багато смертей, дякуєм, більше не хочем».
 
 
Проблема виділення земельних ділянок є по всій Яремчанщині. До прикладу в Поляниці – найбагатшому селі України, маючи лише одного захисника, сільська рада виділа йому земельну ділянку, яка знаходиться поза межами села на території Ворохтянського держлісгоспу.
 
 
Окрім того, атовці звернули увагу на те, що державні структури не роблять нічого, аби повернути хлопців до нормального життя, допомогти їм з роботою, підтримати їхні сім’ї.
 
 
«Ми не бачимо чітких дій державних структур міста в інтеграції атовців в мирне життя, допомоги в працевлаштуванні, створенні приватної справи, реабілітаційному лікуванні, забезпеченні можливістю заробити на кусок хліба, а не ходити до держустанов за нищівною подачкою від міської ради. Ми хочем самі працювати і заробляти», - кажуть учасники АТО.
 
 
Підняли і проблему створення Громадської ради при міській раді, розв'язання якої вже тривалий час гальмується міськвиконкомом.
 
 
«Ми звертаємось з вимогою виконувати обов’язки, покладені на кожного з вас громадою», - звернулись атовці до влади.
 
 
Володимир Губарчук наголосив, що зараз всі хлопці у відчаї, бо на сході йде загострення ситуації, знову гинуть хлопці, в той же час тут немає розуміння і підтримки для учасників АТО, і вони хочуть бути почутими.


23.12.2016 780 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1572
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1679
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1670
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4945 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1969 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

213

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

557

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

721

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

854
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3483
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10038
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

703
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25928
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7560
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

753
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

935
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1259
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1078
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

697
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

931
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

808