У Франківську презентували книжку про сучасний театр з сюжетом про Богдана Ступку

 

 

У франківському драмтеатрі у четвер, 22 грудня, відбулася презентація книги «Українська драма. Епізоди» Олега Вергеліса. Вона присвячена 75-річчю з дня народження українського актора Богдана Ступки.
 

Театральний критик, залужений журналіст України, мистецький оглядач газети «Дзеркало Тижня. Україна» Олег Вергеліс у своїй книжці аналізує сучасне покоління української театральної режисури. Зокрема, у книзі йдеться про режисерські пошуки Андрія Жолдака, Дмитра Богомазова, Владислава Троїцького, Ростислава Держипільського, Андрія Білоуса, Раду Поклітару, пише Репортер.

 

Окрему увагу приділили сюжету про Богдана Ступку, якому й присвячена книжка.

 

«Ступки немає на світі вже чотири роки, – говорить Вергеліс. – Ми вирішили зібрати у цій книжці важливі речі, щоб читач розумів, що цей період не випадковий у історії театру».

 

Автор каже, тиражувати біографію актора не хотілося, тому в книжці зібрали дані про театр епохи Ступки, бо саме він, за словами Вергеліса, відчував різку зміну в театральній епосі і готував нове підґрунтя сучасного театру.

 

Під обкладинкою – історії митців сучасного театру. До книжки увійшли нотатки про образи Ступки, про покоління, яке безпосередньо пов’язане з ним, так і натхненне ним.

 

«Ми повинні відзначити відірваність нових театральних режисерів від шаблонів і кліше, – додає Вергеліс. – Над ними не тяжіють системи Станіславського і Брехта. Вони роблять театр тут і зараз».

 

Одним із лідерів такого театру є Дмитро Богомазов, говорить Вергеліс. Есей, присвячений йому називається «Фізика і хімія». Ще одна принципова постать книжки – Андрій Жолдак.

 

«Без Жолдака говорити про сучасний театр не можна, – пояснює Олег Вергеліс.Він, як і нині це робить Ірма Вітовська, намагався поєднати комерційний та авангардний театр».

 

«Не можу не згадати Андрія Білоуса, художнього керівника Нового театру, – каже Вергеліс. – Він за чотири роки відкрив двері багатьом режисерам. Його режисерський стиль – щирий український театр з драматургією чуттєвості. У нього завжди перемагають почуття».

 

Згадав театральний критик і Ростислава Дежипільського, як режисера, «що чує те, чого інші не чують».

 

«Ростислав будує свій театр через сигнали з космосу, – цілком серйозно зазначає Вергеліс. – У нього йде пошук сценічного світу через імпульсивний, навіяний, інколи ірраціональний процес. Специфіка його режисури в тому, що він відчуває, як дрижить рідна земля, чим живе. У Ростислава театральний патріотизм переходить в естетику. Він шукає національне через щире, духовне, сучасне».


23.12.2016 481 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

954
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2388
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2048
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2078
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6312 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2372 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

237

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1061

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1043

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1310
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

174
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

527
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1984
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26420
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

479
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10389 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7930
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

473
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

333
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

479
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

555
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1501