В Івано-Франківській облраді повторно готують звернення щодо антиукраїнських настроїв у Польщі

 

 

Сьогодні, 14 грудня, на комісії облради з євроінтеграції обговорили проект рішення звернення обласної ради щодо інспірування антиукраїнських настроїв у частині польського суспільства.

 

Начальник управління туризму ІФ ОДА Дмитро Романюк зауважив, що перед прийняттям таких рішень, з точки зору стану, в якому зараз перебуває країна, варто зважити та передбачити всі можливі алгоритми та підходити до викладу звернення максимально детально і зважено, передає Фіртка.

 

За його словами, питання необхідно піднімати, але таким чином, щоб це призвело до ефективного результату для нас. Щоб в цих складних умовах, ми змогли ефективно використати інструментарій, який нам дають, бо Польща лобіює наші українські інтереси у Європі.

 

«Варто враховувати й те, що провокації  можуть здійснюватись країною-агресором», - додав Романюк.

 

Нагадаємо, 9 грудня, на сесії обласної ради була пропозиція звернутися до правоохоронних органів щодо покарання тих осіб, які вчинили цей факт на території Польщі. Втім, депутати не підтримали попередню редакцію звернення, закликавши доопрацювати її та не політизувати питання.

 

«На сьогодні є нездорові тенденції. Ми можемо припускати, що тут є «рука Кремля», але починаючи від неправильного рішення польського Сейму все якраз і закрутилося. І після цього почалися речі спалення нашого прапору, знищення могил», - відмітив сьогодні на засіданні комісії депутат облради Михайло Королик.

 

Також відмітив, що не було реакції з боку влади Польщі 10 грудня в Перемишлі під час “Маршу орлят”. Коли колона проходила повз Український народний дім, один з учасників закричав польською мовою: “Смерть українцям”. Цей інцидент висвітлили всеукраїнські ЗМІ.

 

За словами депутата ці факти є у вільному доступі в Ютубі. Як відмітив М. Королик, суспільство та ЗМІ реагує швидше, ніж влада. Відтак, депутат назвав доопрацьовану заяву «легкою і ніжною».

 

«Вона спрямована на те, щоб і наша, і польська влада зробили все можливе, щоб такі речі у майбутньому не повторювалися, а винні були покарані», - зазначив депутат.

 

Також запрошений на засідання представник об’єднання українців у Польщі Михайло Лопушинський відмітив, що заява досить делікатна, та у ній немає політичного підтексту, питання поставлені досить чітко. Крім того, відмітив, що не закликає до реакції «зуб за зуб».

 

Лопушинський підтвердив, що на сьогодні реакції нема жодної, і зауважив, що за ненависть до нацменшин передбачається кримінальна відповідальність. Також додав, що конфліктні ситуації виникають лише у Перемишлі, та мають історичні передумови.

 

«В Перемишлі діти бояться йти до школи, ходити у вишитих сорочках та публічно бояться говорити українською мовою. Це було і в 90-их роках, коли українці масово почали переїжджати до Перемишля. В якійсь мірі я вважаю, що це процеси контрольовані певними структурами», - припускає представник об’єднання.

 

Крім цього, Лопушинський зазначив, що об'єднання українців у Польщі зверталося до всіх державних структур Польщі з вимогою знайти і покарати правопорушників та вандалів.

 

Підсумовуючи додав, що на його думку таке звернення доцільно приймати, адже воно делікатне.

 

Крім того, на комісії внесли правку, аби це рішення було спільнонапрацьоване всіма фракціями в обласній раді.

 

За словами депутата облради Ігоря Дебенка у заяві апелюють до польських партнерів з вимогою забезпечення належного розслідування вказаних фактів.

 

«Я тут не бачу жодного натяку на будь-які геополітичні дії», - відмітив Дебенко.

 

В підсумку члени комісії запропонували до засідання сесії обласної ради, яке заплановане на 23 грудня, представникам фракцій попрацювати над редакцією звернення та внести свої правки.

 

Крім того, Михайла Лопушинського запросили на сесію облради, на якій повторно розглядатимуть питання щодо звернення.

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Чи адекватною є реакція українців, української влади, парламенту, обласної ради на антиукраїнські заяви закордонних політиків? (оновлено)


14.12.2016 617 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1942
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1844
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5452 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2143 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1500

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

731

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

786

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

985

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3669
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10245
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26131
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10171 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

883
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

178
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1266
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

870