В ОТГ Івано-Франківщини розпочато роботу з формування політики з протидії торгівлі людьми

 

/data/blog/122020/b667e010b1f19dccb41bf15de89d353b.jpg

 

Питання формування ефективної державної політики з протидії торгівлі людьми в об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області обговорили 13 грудня, під час засідання круглого столу, за участі влади області, правоохоронних органів, керівників та посадових осіб об’єднаних територіальних громад Прикарпаття.

 

Організаторами заходу є Івано-Франківська облдержадміністрація та Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

 

Створення Міжвідомчих рад з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми на рівні об’єднаних територіальних громад, стан реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в області, порядок встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми та організація заходів з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми з боку держави – питання, які турбують владу та громаду.

 

«Ми свідомо загострюємо увагу саме на цьому, оскільки, коли створюються територіальні громади, то вони зосереджуються на тих проблемах, які, на їх думку, є найважливішими – фінансуванні освіти, охорони здоров’я, наданні медичних послуг, тощо, - пояснює заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк. – Але ми хочемо закцентувати увагу і на тому, щоб активізувати роботу і у напрямку протидії торгівлі людьми. Адже у територіальних громадах теж можуть виникати такі проблеми, бо будь-хто може потрапити у небезпеку. Сьогодні ми ознайомлюємо представників територіальних громад з тією нормативно-правовою базою, яка є на рівні області та держави в цілому. На обласному рівні уже функціонує Міжвідомча рада, яка проводить відповідну роботу спільно з Івано-Франківським Карітасом, соціальними службами, правоохоронними органами та іншими відповідними структурами».

 

«Постраждалі від торгівлі людьми часто не хочуть звертатися в поліцію з відповідними заявами, - розповідає старший оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в області Олег Тринчій. – В провадженні нашого відділу є одне кримінальне провадження, пов’язане з торгівлею людьми з двома потерпілими. Отже, дехто не усвідомлює того, що справді є жертвою торгівлі людьми. Багато хто не довіряє відповідним державним структурам, низька професійна спроможність фахівців у ідентифікації таких постраждалих».

 

У Івано-Франківському Карітасі з 2004 року працює Консультаційний Центр з протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

 

«За увесь період роботи Центру ми надавали різнопланову допомогу, яка стосувалася як попередження злочину торгівлі людьми так і надання допомоги тим, хто вже постраждав, - розповідає виконавчий директор Благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ Наталія Козакевич, - Наша мета – активізація новостворених об’єднаних територіальних громад у тому, щоб якомога більше запобігати злочинам з торгівлі людьми, їх виявленню, консолідувати зусилля влади, громади, благодійних організацій, щоб кожен постраждалий від торгівлі людьми житель нашого регіону отримав належну допомогу. На жаль, на сьогодні у територіальних громадах відсутні фахівці, які б відповідали за виконання цих функцій. Тому важливим є створення координаційної ради, яка б вирішувала цю проблему. Карітас, спільно з облдержадміністрацією, уповноваженими особами працює з потерпілими – супроводжує їх».

 

Підсумком засідання круглого столу стала домовленість про те, що представники Печеніжинської та Білоберізької об’єднаних територіальних громад висловили готовність до створення Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

 

Наступними кроками буде донесення інформації до громади і прийняття всіх відповідних рішень про створення ради на сесіях ОТГ. Департамент соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації та благодійний фонд Карітас надаватиме консультаційну допомогу у складанні планів заходів новостворених Міжвідомчих рад в ОТГ на 2017 рік.


14.12.2016 375 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1881
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1819
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1816
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5361 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1479

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

684

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

742

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

934

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

970
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1720
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3633
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10213
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26088
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10139 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7678
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

862
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1362
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

348
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1237
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

834
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1041