Рейтинг найбільш завантажених перехресть Івано-Франківська

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/svitlofor%20(4).jpg

 

Кількість автотранспорту, котрий щодня курсує вулицями нашого міста, годі й перерахувати. За офіційними даними, лише в обласному центрі зареєстровано майже 55 тисяч автомобілів.

 

Колони машин по всьому місту сунуть довгими валками, а далі роз’їжджаються хто куди. І вже здається, ніби й не було завантаженого руху. Але є місця в Івано-Франківську, де в певні години скупчення автотранспорту змушує мимоволі задуматися над його кількістю або навіть шкодою від вихлопних газів. На порозі зима, а тому шкода від автомобільних випарів буде тільки зростати.

 

На початку цього року в Івано-Франківську проводилося дослідження викидів шкідливих компонентів автомобільними двигунами внутрішнього згоряння на дослідних ділянках  в зимовий період. Фахівці порахували кількість транспорту, котрий щодня курсує містом, і визначили найбільш завантажені ділянки. Враховуючи їхні результати, подаємо сьогодні рейтинг цих перехресть, адже кількість транспорту на дорожніх розв’язках навряд чи коли-небудь зменшиться. А це явище мають можливість спостерігати не лише автовласники, але й пасажири та пішоходи. Деколи такі скупчення транспорту в одному місці навіть стають перепоною на шляху до роботи.

 

Пальму першості віддаємо дуже популярному в народі «Тисменицькому» напрямку. Перехрестя вулиць Незалежності – Івасюка – Микитинецька дійсно вражає кількістю транспорту. Фахівці підрахували, що в середньому за одну добу тут проїжджає 46 464 автомобілі. Ще декілька років тому там була дійсно проблема із виїздом з міста. Але після зміни руху транспорту за рахунок третьої смуги ситуація дещо покращилася. Принаймні у години пік немає затяжних заторів. Ми вже неодноразово писали про те, що саме це перехрестя чекає на грандіозну реконструкцію.

 

Там планують обладнати кільце, котре дозволить максимально спростити пропуск транспорту. На жаль, чи не найбільша тиснява на цьому перехресті також спостерігається кожного ранку, коли всі поспішають на роботу. Водіям і пасажирам доводиться добряче понервувати, поки такий важливий світлофор пропустить їх у володіння міста. Черга до перехрестя деколи тягнеться аж через міст до вулиці Декабристів. Це й не дивно, адже місто розширюється, саме за Бистрицею розбудовуються нові житлові масиви. Мешканцям приміських сіл Угорники, Микитинці та Хриплин також доводиться простоювати у заторах на цьому перехресті, аби потрапити у місто.

 

На другій сходинці, як і можна було очікувати, перехрестя вулиць Новгородської – Галицької – Дністровської. І це не випадково, адже центральна частина міста приваблює автовласників, котрим треба не тільки на роботу, але й на ринок. Окрім міського транспорту, сюди воліють потрапити усі, кому не лінь. Скупчення легкових автомобілів та громадського транспорту на цьому перехресті буває настільки великим, що навіть пішоходи не встигають переходити вулицю. За добу в середньому тут проїжджає 42024 транспортні засоби.

 

Перекриття руху транспорту по вулиці Галицькій у сторону міської ратуші трохи зняло градус напруги. Але в години пік уся ця транспортна розв’язка потерпає від величезного затору. Метикуваті мешканці Івано-Франківська прекрасно розуміють, що у таких випадках містом найкраще курсувати на своїх двох. Особливо, якщо кудись поспішаєш. Рух на цьому перехресті може ще більше пожвавитися, якщо буде виконано рішення міськвиконкому щодо запровадження двостороннього руху по вулиці Дністровській.

 

Золота середина нашого рейтингу – перехрестя вулиць Незалежності – Залізничної. Це стратегічне місце перетину транспортних потоків із доброї половини області. Транспорт з усіх гірських районів, а також  із Тисменицького, Коломийського та Тернопільського напрямків рине у сторону залізничного та центрального автовокзалу. Це перехрестя щодоби проїжджає в середньому 39840 транспортних засобів. Одні машини їдуть прямо до центру чи намагаються виїхати із міста, інші маневрують до вокзалу і з нього. Вулиця Залізнична деколи настільки завантажена, що транспорт простоює навіть по 10-15 хвилин у черзі до світлофора.

 

Північна сторона Івано-Франківська також не поступається кількістю транспорту. Мікрорайон «Пасічна» – проблемна зона для нашого міста. Скільки років уже планують розвантажити міст і звести ще один, але це питання ніяк не зрушить з місця. Але навіть не в мості проблема.

 

Одним з найбільш завантажених перехресть є перетин вулиць Галицької – Горбачевського – Калуського шосе. Тут щодоби проїжджає в середньому 39384 транспортні засоби. Значне завантаження цього перехрестя спричинене єдиним транспортним коридором у напрямку Львова та декількох районів області. Нещодавно сюди ще й перенесли автовокзал із міжобласними та міжнародними рейсами, тому рух значно ускладнився великою кількістю автобусів.

 

Наш топ-5 завантажених перехресть замикає перетин вулиць Чорновола та Гординського. У цьому районі проходять основні дорожні артерії міста, і саме тут найпростіше переїхати із Мазепи на Чорновола чи навіть на Коновальця. Але про такі зручності перетину паралельних вулиць знає багато водіїв, тому й користають цим шансом. Є такі години, коли транспорт стоїть не лише на перехресті біля пологового будинку, але тягне за собою колони транспорту по всій вулиці Гординського та частини Мазепи зі сторони центру міста.

 

Тим часом рух на інших вулицях та перехрестях міста також інтенсивний. За допомогою сучасних ґаджетів можна дізнаватися в онлайн-режимі про затори попереду та оминати скупчення транспорту.


ТОП-5
1. Незалежності – Івасюка – Микитинецька 46464 авто/добу
2. Новгородська – Галицька – Дністровська 42024 авто/добу
3. Незалежності – Залізнична 39840 авто/добу
4. Галицька – Горбачевського – Калуське шосе 39384 авто/добу
5. Чорновола – Гординського 34968 авто/добу

 

Володимир БОДАК, Західний Кур'єр


26.11.2016 Володимир БОДАК 1516 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1106
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2083
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2130
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6443 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2415 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

290

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1115

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1140

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1356
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

559
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2024
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26469
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

521
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10425 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7966
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

505
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

368
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

518
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

592
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1538