Медиків калуської лікарні звинувачують у пиятиці на роботі (відео)

 

 

Якось до реанімаційного відділення Калуської центральної районної лікарні, що на Івано-Франківщині, приїхала карета швидкої із хворим. Та бригаду медиків ніхто не зустрів. Фельдшери швидкої протягом півгодини намагалися знайти лікарів-реаніматологів, адже хворого потрібно було терміново рятувати. Рідні ж переконані, що в цей час лікарі святкували День медичної сестри і просто не хотіли працювати.



Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» на телеканалі ZIK.



Людмила Олексин пригадує, як її брат Костянтин Солтан випив звичні ліки від болю у горлі. Невдовзі стан чоловіка значно погіршився, й у нього почалася сильна алергічна реакція.



Медики швидкої допомоги, які приїхали на виклик, діагностували набряк Квінке у ділянці шиї, тобто гостру алергічну реакцію, та негайно забрали чоловіка у лікарню.



«Коли такий набряк відбувається зокрема у ділянці гортані, то звужуються дихальні шляхи. У людини часто ускладнюється дихання, відтак виникає загроза життю», – прокоментувала лікар-алерголог Анізія Бандрівська.



Однак коли карета швидкої допомоги привезла хворого близько 22:00 до реанімаційного відділення калуської лікарні, то там на робочих місцях нікого не було.



«Коли ми їхали до лікарні, я дуже переймалася тим, щоб не було ніякого релігійного чи іншого свята, щоб усі спеціалісти були на робочому місці. Та звідки я могла знати, що в той день лікарі можуть святкувати день медичної сестри», – пригадує Людмила Олексин.



Костянтин лежав у коридорі лікарні, тоді як медики швидкої допомоги намагались знайти бодай когось зі своїх колег.



«Протягом близько 20-30 хвилин, коли ми були присутні у приймальному покої й намагалися передати хворого, реаніматологи не приходили», – розповів фельдшер виїзної бригади станції швидкої допомоги комунального господарства Калуської міської ради Володимир Павлів.



Натомість фахівці зазначають, що при таких загрозливих станах людину необхідно реанімувати протягом перших 10-ти хвилин. Відтак, щоб все ж знайти хоча б одного лікаря, Людмила зателефонувала заступнику міського голови Калуша Василеві Турчину. І тільки після розмови з чиновником прибігли медбрати та забрали хворого у реанімацію. Та невдовзі повідомили рідним, що чоловіка не вдалося врятувати.



Родина померлого переконана, що в той час, коли потрібно було рятувати Костянтина, усі медики святкували. До того ж, журналістам вдалося з’ясувати, що пацієнти цієї лікарні вже неодноразово скаржилися на пиятику лікарів на робочих місцях.



«У 2012 році на операційному столі у Калуській ЦРЛ померла 23-річна Юлія Чошко. Родичі наполягали: лікар, який проводив операцію, буцім, перебував у нетверезому стані», – розповідають пацієнти Калуської ЦРЛ.



Натомість заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ усі звинувачення відкидає. І, зокрема, у смерті Костянтина Солтана провину лікарів заперечує.



«Ми маємо результати службового розслідування щодо хворого Солтана. Лікарі діагностували гнійний ларингіт та асфіксію внаслідок спазму, що і призвело до смерті пацієнта. Відтак, настала повна обструкція верхніх дихальних шляхів, тому лікарям не вдалося провести інтубацію трахеї та вентиляцію легень», – прокоментувала заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ з медичної частини Наталія Кінаш.



Утім, за дивним збігом обставин, після скарг пацієнтів на пиятики лікарів, у медзакладі запровадили контроль: на початку робочого дня перед кожним медичним святом всі працівники проходять перевірку на алкотестері.



Окрім пиятики на робочому місці, колеги калуських лікарів звинувачують медзаклад у вимаганні хабарів за працевлаштування.



Христина Паньків два роки тому проходила інтернатуру в цій лікарні. Однак коли довелось працевлаштовуватись згідно зі скеруванням від університету, дівчина почула відмову. Головний лікар Калуської центральної районної лікарні Іван Красійчук, за її словами, натякав на хабар.



«Згодом мені стало відомо, що, наприклад, за місце санітарки вимагають 500 доларів, за посаду медсестри – близько 2,5 – 3 тисячі доларів. Ну, а за місце лікаря – приблизно 6 – 7 тисяч доларів, залежно від відділення», – розповіла Христина Паньків.



Дівчина впевнена, що через її письмові скарги на цей медзаклад та головного лікаря, керівництво лікарні тепер намагається їй помститися. На новому робочому місці дівчині погрожують різними перевірками та інспекціями.



Своєю чергою, заступник головного лікаря Наталія Кінаш відмовилася коментувати звинувачення у хабарництві та порадила з такими відомостями звертатися до прокуратури.

 


25.11.2016 666 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1257
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2552
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

144
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

50
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

59
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

558
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634