Галабала розповіла про чотири варіанти вирішення проблеми села Устеріки

 

 

Очільниця фракції «ВОЛЯ» в облраді Ольга Галабала розповіла про чотири юридичні вирішення проблеми села Устеріки, яке без добровільності приєднали до Білоберізької ОТГ.


Про це Ольга Галабала повідомила під час засідання постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.


Галабала наголосила, що проблема села Устерік, громада якого не хотіла об’єднуватись з Білоберізкою, однак ОДА погодила їх об’єднання, тягнеться довгий час і ніяких зрушень не відбувається. Досі облдержадміністрація не пояснила як вийти із цієї ситуації.


Поспілкувавшись з юристами і з ЦВК, і з Мінрегіонбуду, та іншими, Галабала виділила чотири виходи із цієї ситуації:
По-перше, Устеріки з самого початку не входили до складу громади. Для того щоб довести це юридично, можна щоб прокуратура звернулась до суду для захисту інтересів громади. Позиватись може і сама громада, тим більше що для цього є багато підстав: порушення Конституції, незаконний висновок ОДА і т.д.


«Коли громади об’єднуються, відбуваються сесії сільських рад, потім ОДА дає свій висновок, що вся процедура відбувалась законно. Тому і сама ОДА може скасувати свій висновок, адже він був незаконним, бо не було добровільності Устерік» - пояснила Галабала.


Але, щоб йти таким шляхом, повинен бути юрист, який опрацює цю проблему, підготує відповідні позиви, це займе час і потребуватиме коштів, яких громада немає.


По-друге, Верховна Рада могла б прийняти закон про вихід з ОТГ, адже зараз законодавчо врегульовано лише об’єднання, процедура виходу з ОТГ не визначена. Але, сумнівно, що цей закон приймуть, адже Верховна Рада взагалі гальмує реформу децентралізації.

 

«Верховна Рада з вересня не може прийняти низку законів, які стосуються об’єднаних громад. Тому сумнівно, що і цей закон про вихід з ОТГ буде прийнятий. Ми можемо звичайно направити звернення до наших народних депутатів, але це скоріше всього буде малоефективно» - зазначила депутат.


По-третє, прийняття так званого «закону про Устеріки». Він полягає в окремому рішенні Верховної Ради, що стосується конкретно Устерік, вирішує їх проблему і призначає вибори в селі.

 

«Такого прецеденту в Верховній Раді ще не було, але можна спробувати напрацювати такий проект закону. Теоретично, якщо громада приїжджатиме в Київ, під Верховну Раду, з акціями, можливо такий закон і приймуть» - пояснила Галабала.


По-чертверте, це внесення змін до Перспективного Плану, щоб Устеріки були від'єднані від Білоберізької ОТГ.


«Якщо внести зміни в цей Перспективний План, І Верховинська громада пройде весь процес об’єднання і піде на вибори, то Устеріки можуть ввійти до складу Верховинської ОТГ, але всі села мають дати згоду на це» - зазначила депутат.


Галабала наголосила, що ці зміни в Перспективний План треба вносити після Нового Року, тоді до кінця 2017 року село перебуватимете в Білоберізькій ОТГ та ще отримає кошти які виділять на цю ОТГ, а вже з 2018 року його приєднають до Верховинської.

 

«Ця територіальна реформа буде завершена до кінця 2017 року. Це означає наприкінці наступного року – початку 18-го ймовірно всі примусово об’єднаються згідно з тим Перспективним Планом який буде на той момент» - акцентувала очільниця фракції «ВОЛЯ».


Ольга Галабала наголосила, що необхідно прийняти рішення, як виходити з ситуації, оскільки зараз громада зіткнеться зі складною ситуацією, тому що згідно з законом з 1 січня буде ліквідована їх сільська рада, вчителі чи лікарі що працюють в ФАПі будуть переведені на роботу з районних відділів в громаду.


23.11.2016 412 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1987
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1872
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1869
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5548 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2162 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1521

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

755

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

820

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1022

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1011
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1786
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3692
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10270
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26161
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10196 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7723
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

910
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

234
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

273
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

394
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1292
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

897