"Психози – неминучі": у Франківську Артем Чапай розповів про свій досвід тата в декреті

 

 

Письменник та журналіст Артем Чапай презентував в Івано-Франківську книжку "Тато в декреті", написану на реаліях з власного досвіду.

 

"Книжка орієнтована на те, щоб показати українцям, особливо людям доволі консервативних поглядів, що не обов’язково тільки мама повинна бути з дітьми. Єдина різниця – у перші місяці, коли є грудне вигодовування. Все решта тато може робити так само, без розподілу на чоловічі і жіночі обов’язки. Часто розподіл обов’язків буває на користь чоловіка, коли у нього їх значно менше", – зазначив автор, пише Курс.

 

Кілька років тому Артем Чапай (справжнє ім’я Антон Водяний) став батьком спочатку одного сина, а згодом і другого. Оскільки у відносинах з дружиною досить демократичні стосунки, в декрет домовлялися йти по черзі: перший рік – дружина Оксана, другий рік – Артем. Хоч і плани були одні, в житті склалося трохи по-іншому. Якщо про першу дитину вдалося піклуватися по черзі з самого народження, то другою – перші 9 місяців в декреті провела Оксана, а потім довелося йти Артему.

 

"Мені не треба було на це наважуватися, бо я з самого початку не вважав, що це не є чоловіча справа. Потрібно було подолати свої лінощі, оскільки це доволі тяжка робота, і чоловіки цього часто не усвідомлюють", – каже Артем Чапай.

 

У час декрету йому вдалося збагнути усі тонкощі і відповідальність батьківства. З’явилося і розуміння жіночої долі та поведінки у різних обставинах.

 

"Ти потрапляєш в такі ситуації, коли в тебе час від часу будуть істерики, але в чоловіків і жінок вони можуть проявлятися по-різному. Психози – неминучі", – зазначає Артем Чапай.

 

"У книзі є розділ про двоїстість почуттів, коли, з одного боку, діти виносять мозок. А з другого боку, ти почуваєш до них любов і ніжність. Тут не може бути конкретної історії, але коли ти сидиш вдома сам з двома маленькими людьми, з якими можна поговорити на дуже обмежене коло тем, то тут виносить мозок сама ситуація, а не діти. Це не їх проблема і не проблема дорослих, коли вони психують", – розповідає письменник.

 

Взаємозв’язок з дитиною з’являється тоді, коли батьки "ефективно" проводять із нею час.

 

"Коли немає часу займатися дитиною, то і не виникає такої прив’язаності. А коли сам купаєш, годуєш, починаєш розуміти, що вона від тебе залежить", – згадує Артем власний досвід.

 

Хоч і здавалося би, що ця книжка мала би бути цікавішою для чоловіків, читають її переважно жінки. Для них є і багато різноманітних форумів, а от для татів батьківських форумів чомусь досі немає.

 

Артем Чапай зазначає, що в Україні часто вирішальним фактором стає зарплата кожного з членів подружжя. Частіше чоловіки заробляють більше і можуть утримувати цілу сім’ю. Крім того, у багатьох випадках українці отримують офіційну мінімальну зарплату, решту – у конвертах, через що декретні виплати залишаються мізерними незалежно від того, хто піде в декрет. Врешті, кожна сім’я вирішує сама, як чинити і як виховувати дітей.

 

Сміливим татусям, які наважаться провести тривалий період часу з маленькими дітьми, Артем радить не боятися осуду інших чоловіків. З власного досвіду каже, що інтелектуальні люди завжди підтримають, а думки інших – не цікавлять, бо "треба думати своєю головою, а не головою сусідів".


23.11.2016 374 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1915
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1836
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1835
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5396 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2130 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

708

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

758

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

955

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

987
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1739
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3655
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10223
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10154 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7691
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

873
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

114
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

223
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1256
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

853